888 Holdings vështrojnë tregjet e reja, këtë herë Ontario

Lajme

2022-04-04

Katrin Becker

Operatori i Embattled iGaming 888 Holdings është hyrja më e re në industrinë e lojërave të fatit në Ontario. Lojtarët në këtë provincë kanadeze do të kenë mundësinë të shijojnë të preferuarin e tyre lojra kazino celulare, duke përfshirë ruletën më të fundit celular dhe pokerin celular, midis opsioneve të tjera të lojërave të fatit. Kjo është në të dy desktopët, shfletuesit e uebit celular dhe aplikacionet iOS/Android.

888 Holdings vështrojnë tregjet e reja, këtë herë Ontario

Licencimi AGCO

888 Holdings është licencuar nga Komisioni i Alkoolit dhe Lojërave të Ontarios (AGCO), një agjenci e Ontario Crown e mandatuar me mbikëqyrjen e sektorëve të alkoolit, lojërave dhe garave me kuaj. 888 Holdings bashkohet me PointsBet, Rivalry Corp. dhe theScore, duke i shtuar listës së kompanive që AGCO ka licencuar. 

Treshja premton të ofrojë shumë oferta, duke përfshirë bonuset e kazinosë celulare. Bonuset e mirëseardhjes do të jenë të shumta tani që fokusi është në blerjen e klientëve.

CEO i kompanisë, Itai Pazner, tregoi kënaqësinë e tij për këtë zbulim, duke përsëritur misionin e kompanisë për të përhapur krahët në industri më të rregulluara të lojërave të fatit. Ai konfirmoi se 888 Holdings nuk do të humbiste kohë. Ai do të funksionojë sapo tregu i rregulluar i lojërave të fatit në Ontario të jetë i hapur, duke filluar nga 4 prilli 2022.

Tregu i lojërave të fatit në Ontario

Ontario do të jetë provinca e parë kanadeze që do të operojë një treg privat dhe është gati të jetë ndër tregjet më të mëdha në Amerikën e Veriut. Ndërsa lojërat e fatit ishin të paligjshme, shumë faqe interneti të parregulluara të lojërave të fatit ishin ende në funksion. Lëvizja e re për hapjen e tregut është përballur me shumë kundërshtime, por më në fund kompanitë e lojërave të fatit kanë të qeshurën e fundit, pasi tregu i lojërave të fatit në Ontario është i hapur.

Baste sportive, kazino online dhe poker

888 Holdings njoftoi se do të hynte në tregun e freskët të lojrave celulare në Ontario me tre produkte të njohura. E para është 888 Casino, e cila do t'u ofrojë lojtarëve një gamë të gjerë lojërash duke filluar nga lojërat më të fundit të krijuara nga softueri deri te lojërat autentike të tregtarëve të drejtpërdrejtë. 

Kjo është së bashku me lojërat e lakmuara të kazinosë celulare të kompanisë që mund të luhen në shfletues celularë. Gjithashtu në skenë do të jetë 888poker, një nga dhomat më të mira të pokerit në internet sot. Më në fund, ata kanë 888sport, librin e tyre sportiv të dedikuar të njohur për bastet e pistave të kuajve dhe tregjet e basteve sportive me disa nga shanset më të larta.

Megjithatë, nuk u përmend asnjë vend bingo të operuar nga 888 Holdings.

Kundër të gjitha gjasave

888 Holdings, pavarësisht nga të gjitha gjasat, ka vazhduar të hyjë në tregje të reja. Kompania u gjobit kohët e fundit nga Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC) me 9.4 milionë £ për akuza në lidhje me shkeljet e detyrave të përgjegjësisë sociale dhe pastrimin e parave në disa prej markave të saj.

 Në vitin 2017, kompania ishte gjithashtu në qendër të vëmendjes kur u gjobit me 7.8 milion £ për dështimin në mbrojtjen e kumarxhinjve të cenueshëm, duke përfshirë kazino celulare Tifozët.

Pavarësisht këtyre pretendimeve, kompania u shërben mbi 19 tregjeve të rregulluara, duke përfshirë shtatë shtete në Shtetet e Bashkuara. Në lajmet e fundit, 888 Holdings, një nga kompanitë kryesore të iGaming në botë, pa një rritje prej 14% të të ardhurave në vitin 2021. Interesante, konglomerati zbuloi se bleu William Hill International, një operator kryesor, për 2.2 miliardë £.

Zgjerimi në tregje të reja, një shtytës kryesor

Rritja e 888 Holdings mund t'i atribuohet zgjerimit të saj në tregje të reja të rregulluara. Përveç Kanadasë, kompania është zgjeruar edhe në disa shtete të tjera në Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë Delaware, New Jersey dhe Nevada.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme