Aplikacionet e kazinosë

January 26, 2022

Duke luajtur në kazinotë më të mira Android – Çfarë duhet të dini

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Android është sistemi operativ celular më i zakonshëm me një pjesë të tregut global prej 70.01%. Por nuk është rastësi. Këta telefona kanë bërë një rrugë të gjatë për të ofruar siguri të nivelit të lartë të të dhënave, grafikë dhe procesorë. Kjo bën të luash Lojërat më të mira të kazinosë për Android i sigurt, argëtues dhe i varur.

Duke luajtur në kazinotë më të mira Android – Çfarë duhet të dini

Por përpara se të luani lojën tuaj të parë Kazinotë Android, një udhëzues për të mbajtur dorën do t'ju vijë në ndihmë. Kjo për shkak se ka disa gjëra që duhen marrë parasysh për të shijuar përvojën përfundimtare të lojërave Android. Lexoni për të mësuar!

Çfarë është një telefon me lojëra Android?

Smartfonët më të mirë të lojërave rivalizojnë tabletët dhe kompjuterët 'mesatar' për sa i përket potencialit të lojërave. Telefona të tillë vijnë me panele të mëdha me rezolucion të lartë me shpejtësi të shkëlqyer rifreskimi. Përveç kësaj, ato kanë jetëgjatësi të mirë të baterisë për të siguruar që përvoja juaj e kazinosë celulare të mos rikthehet papritur. Këto janë disa gjëra që duhen marrë parasysh kur blini një.

Një shembull i jashtëzakonshëm i një smartphone me lojëra Android është Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S22 që do të dalë së shpejti. Këta telefona mburren me ekrane mbi 6 inç me shpejtësi mbresëlënëse të rifreskimit deri në 120 Hz. Vini re se një ritëm më i lartë i rifreskimit mund ta bëjë lojën më të shpejtë, veçanërisht kur luani lojëra të drejtpërdrejta me tregtarët në aplikacioni më i mirë i kazinosë në Android me para të vërteta

Zhvillues softuerësh për kazinotë Android

Pas spërkatjes së disa qindra dollarëve në një smartphone për lojëra, është koha për të zgjedhur me kujdes lojërat. Aktualisht ka qindra zhvillues lojërash në industri. Falë konkurrencës së prerë, këta zhvillues dizajnojnë lojëra me dizajne gjithëpërfshirëse dhe kolona zanore me kokë. Megjithatë, jo të gjitha ofrojnë përputhshmëri universale celulare.

Prandaj, luani vetëm lojëra të ofruara nga Evolution, Thunderkick, Betsoft, NetEnt, Play'n Go dhe emra të tjerë të njohur. Përveç ofrimit të dizajneve të lojërave të përshtatura për telefonat inteligjentë dhe tabletët, këto lojëra zakonisht janë të drejta për t'u luajtur. Në shumicën e rasteve, lojërat nga zhvillues të mirënjohur auditohen për drejtësi dhe transparencë nga organe të pavarura si eCOGRA, VeriSign dhe iTech Labs. 

Luaj Instant Vs. Kazino e aplikacioneve Android

Pra, cili është stili juaj i preferuar i lojës? Preferoni të luani përmes shfletuesve Android apo direkt në aplikacion? Ja një këshillë; kur luani lojëra kazino celular në Android, është më mirë të përdorni aplikacionin e pavarur celular. Arsyeja? Përdorimi i aplikacionit është vetëm një prekje e ekranit larg nisjes së aplikacionit kazino celulare. Gjithashtu, do të keni akses në të gjithë titujt e lojërave dhe promovimet në aplikacionet celulare, ndryshe nga shfletuesit.

Megjithatë, jo të gjitha aplikacionet e kazinosë celulare mbështesin të gjitha lojërat dhe promovimet e disponueshme kur përdorni një shfletues kompjuteri. Edhe më keq, Google Play Store është ende i rreptë në shpërndarjen e aplikacioneve të lojërave të fatit me para të vërteta. Pra, është e këshillueshme të luash lojëra në shfletues celular. Në rastin e një telefoni Android 6 inç, përdorni "Desktop mode" në Chrome për të shijuar një përvojë të ngjashme me desktopin.

Po në lidhje me zgjidhjet e pagesave në Android?

Deri tani, duhet të keni dëgjuar diçka për Android Pay. Është një zgjidhje pagese për telefonat Android që lejon përdoruesit të blejnë mallra nëpërmjet terminalit të kartës së kreditit. 

Thjesht instaloni Android Pay dhe përdorni atë për të kryer transaksione me Bank of America, Wells Fargo, PNC, etj. Vini re se ky aplikacion është i përputhshëm vetëm me Android 4.4 ose më të ri. Gjithashtu, pajisja duhet të jetë e përputhshme me NFC. 

Për më tepër, sigurohuni që kazino të mbështesë shumicën e zgjidhjeve të pagesave me celular. Për ta konfirmuar këtë, hapni faqen e Pagesave dhe shfletoni të gjitha opsionet e disponueshme të pagesave dhe kufijtë e transaksionit. 

Do të shihni gjithashtu kohëzgjatjen e përpunimit për çdo transaksion. Kuletat elektronike si PayPal, Neteller, Skrill dhe Payoneer kanë aplikacione të pavarura Android për të kryer transaksione të shpejta dhe të përshtatshme.

konkluzioni

Lojtarët duhet të vendosin nëse duan një përvojë të qetë të lojërave Android. Ndërsa kjo mund të jetë sfiduese, blerja e një telefoni të ri dhe modern Android është një ide e mençur. 

Siç u tha më parë, ai vjen me veçori të avancuara sigurie, ritme më të shpejta të rifreskimit dhe shumë përfitime të tjera. Dhe, sigurisht, luani lojëra nga zhvilluesit kryesorë për të shijuar një përvojë argëtuese dhe të ndershme. Argëtohu!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme