Pa Depozita Vs. Bonusi i depozitave - cili është më i miri?

Bonusi me depozitë

2022-01-28

Benard Maumo

Kazinotë më të mira celulare dinë saktësisht se si të tërheqin lojtarë. Përveç ofrimit të bibliotekave të mëdha të lojërave të mundësuara nga kush-është-kush në industri, këto kazino mirëpresin lojtarët me paketa bonusi. Kryesuesi midis bonuseve të kazinosë është bonusi i depozitave dhe pa depozitave. 

Pa Depozita Vs. Bonusi i depozitave - cili është më i miri?

Për një lojtar të ri kazino, zgjedhja dhe diferencimi i këtyre stimujve mund të jetë një sfidë e papritur. Që shtron pyetjen; cili është ndryshimi midis bonuseve të depozitave dhe pa depozitave? Gjithashtu, cili është më miqësor për lojtarët? Kjo është ajo që diskuton ky post dhe shumë të tjera.

Çfarë është një bonus pa depozitë?

Një bonus pa depozitë është një shpërblim i kazinosë celulare, veçanërisht rrotullime falas ose para bonus. Siç sugjeron emri, ky bonus u jepet lojtarëve të rinj që nuk bëjnë domosdoshmërisht një depozitë minimale. Me fjalë të tjera, thjesht krijoni një llogari kazino dhe kërkoni çmimin pa depozitë. 

Për shembull, një kazino mund t'u japë lojtarëve 10 rrotullime falas vetëm për krijimin e një llogarie me sukses. Nga ana tjetër, një kazino tjetër mund të japë 5 dollarë për të luajtur për të përfunduar procesin e regjistrimit. Disa madje do të tërheqin lojtarë të rinj si me rrotullime falas ashtu edhe me para bonus.

Çfarë është një bonus depozite?

Një bonus depozite është një nxitje kazinoje që përfitohet pasi lojtari i ri bën një depozitë minimale. E thënë thjesht, lojtarët e rinj duhet t'i japin kazinosë celulare një shumë specifike për të marrë bonusin. Për këtë arsye, shumica e kazinove ofrojnë këtë bonus në vend të një bonusi pa depozitë.

Ja një shembull i mirë; lojtarët e rinj në Kazino Kombëtare merrni një bonus 100% të përputhjes deri në 100 dollarë plus 100 rrotullime falas për të bërë një depozitë minimale prej 20 dollarësh. Kjo thjesht do të thotë se $100 është shuma maksimale e bonusit që ofrohet. Ende nuk e kuptoni? Epo, një depozitë prej 200 dollarësh do të jepte bonus prej 100 dollarësh me një depozitë prej 50 dollarësh që jep 50 dollarë para të gatshme.

Kërkesat e bastit dhe kushte të tjera

Është interesante se si bonuset e depozitave ashtu edhe ato pa depozita kanë kushte dhe kushte të vështira. Kazinoja shpesh përfshin kërkesat e basteve për t'u siguruar që ata të rikuperojnë një shumë të caktuar përpara se t'ju japin fitimet. Thjesht thuaj se nuk është para falas, siç pretendojnë reklamat e kazinosë.

Thënë kështu, kërkesat e bastit zbatohen si për paratë e bonusit ashtu edhe për rrotullimet falas. Duke iu përmbajtur shembullit të bonusit të Kazinos Kombëtare më lart, shpërblimi i depozitës vjen me një kërkesë bastesh 35x për rrotullime falas dhe para bonus. 

Pra, duke supozuar se jeni mjaft bujarë për të depozituar 100 dollarë, kazino celulare do të kreditojë menjëherë 100 dollarë në llogarinë tuaj. Vini re se këto para nuk mund të tërhiqen. Më pas, kushtet e bonusit përcaktojnë që lojtarët duhet të vënë bast 3,500 dollarë (100 dollarë x 35) përpara se të arkëtojnë bonusin. E njëjta gjë vlen për çdo para të fituar duke përdorur 100 rrotullime falas.

Kjo nuk është e gjitha; kazino zgjedh llojin e lojës për të luajtur duke përdorur rrotullimet falas. Kjo është rreptësisht për qëllime promovuese. Përsëri, fleta e bonusit të mirëseardhjes së Kazinosë Kombëtare pretendon se ju mund të rrotulloni rrotullat vetëm në Avalon the Lost Kingdom nga BGaming.

Mos harroni se të gjitha bonuset kanë një datë skadimi në fuqi kur ato bëhen aktive. Pra, nëse një bonus zgjat vetëm për dhjetë ditë, plotësoni kërkesat e bastit gjatë kësaj periudhe, ose çdo përparim dhe fitim bonus do të anulohet. Përveç kësaj, kontrolloni nëse ka një kufi bastesh.

Depozitë ose pa depozitë: Cili bonus është më i mirë?

Edhe pse të dy shpërblimet kanë rezultate komplekse dhe intriguese, ato janë të ndryshme në mënyrat e tyre. Si fillim, një bonus pa depozitë ju lejon të provoni lojërat e kazinosë pa rrezikuar asgjë në këmbim. 

Por kazinotë celulare nuk janë budallaqe. Ky bonus është zakonisht i vogël për të bërë ndonjë gjë kuptimplotë me të. Edhe më keq, shumica vijnë në formën e rrotullimeve falas të lidhura me një lojë specifike. 

Nga ana tjetër, bonuset e depozitave janë shumë shpërblyese, megjithëse lojtarët duhet të ndahen me një shumë minimale. Në disa raste, bonusi i ndeshjes mund të arrijë në mijëra dollarë. Dhe po, disa rrotullime falas mund të bashkohen gjithashtu. Në fund të fundit, zgjedhja është e juaja!

Të rejat e fundit

Betsoft Gaming rrit përzgjedhjen e lojërave të tavolinës me Jackpots Supreme 777
2023-05-25

Betsoft Gaming rrit përzgjedhjen e lojërave të tavolinës me Jackpots Supreme 777

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë