Bonuset

September 16, 2021

Pse disa lojtarë të kazinosë celulare shmangin përdorimin e bonuseve të kazinosë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Një nga arsyet kryesore lojra kazino celulare janë në rritje në popullaritet është zgjedhje bonus që ofrohen. Kazinotë më të mira celulare u ofrojnë lojtarëve rrotullime falas, çmime në para, trajtime VIP, ftesa për turne dhe shumë më tepër.

Pse disa lojtarë të kazinosë celulare shmangin përdorimin e bonuseve të kazinosë

Por çuditërisht, disa lojtarë të kazinosë celulare u japin këtyre përfitimeve një shtrat të gjerë. Sado naive që tingëllon kjo, këta lojtarë kanë arsyet e tyre të forta. Më poshtë janë disa prej tyre.

Kërkesat e pambështetura të bastit

A mendoni kazinotë më të mira celulare a do të arrinin deri këtu nëse u ofronin lojtarëve para falas? Sigurisht qe jo! Nëse nuk e dini, bonuset e kazinosë janë thjesht karrem. Prandaj, mënyra se si e përdorni shpërblimin përcaktohet nëse mbijetoni apo jo.

Zakonisht, kazino do të përfshijë kërkesat e bastit në bonus. Zakonisht, këto kushte kërkojnë që lojtarët të përdorin një shumë të caktuar parash për një sasi të caktuar herë përpara se të tërheqin paratë e bonusit.

Për shembull, një bonus kazino prej 100 dollarësh mund të jetë i bashkangjitur me një kërkesë për kthim 20 herë. Në këtë rast, lojtarët duhet të vënë bast të paktën 2000 dollarë përpara se të tërheqin 100 dollarët. Fatkeqësisht, kërkesa për kalimin e lojërave është rrallë më pak se 10X. Kjo e bën të vështirë fitimin e parave të bonusit.

Specifikimi i lojës

Këtu është një tjetër arsye pse disa lojtarë shmangin bonuset e kazinosë. Nëse nuk e lexoni me kujdes faqen e kushteve dhe kushteve të bonusit, mund ta gjeni veten duke luajtur një lojë që nuk ju pëlqen. Dhe në skenarët më të keq, ju nuk mund të luani asnjë lojë tjetër kazino derisa të përmbushni kushtin e rikthimit.

Për shembull, një kazino mund të ofrojë deri në 30 rrotullime falas për të luajtur në Starburst ose ndonjë lojë tjetër slot. Por kjo mund të mos jetë aq tërheqëse nëse jeni adhurues i lojërave tavoline si poker, blackjack ose ruletë. Për fat të mirë, disa aplikacione të lojërave të fatit lejojnë lojtarët të përdorin paratë e bonusit në lojërat që dëshirojnë.

Afatet kohore të kufizuara

Sikur të mos mjaftonte vendosja e kërkesave strikte të basteve, kazinotë shkojnë deri në fund për të vendosur kufizime strikte kohore. Në mënyrë tipike, shpërblimet e kazinosë janë aktive vetëm gjatë një periudhe të caktuar. Dhe nëse nuk mund të plotësoni kërkesat e kalimit të lojës gjatë kësaj periudhe, shpërblimi i bonusit shpallet i pavlefshëm.

Shumica e sajteve të lojërave të fatit u japin lojtarëve deri në një muaj për të përmbushur kërkesat e lojërave. Megjithatë, disa mund të lejojnë vetëm një javë për t'u pajtuar. Pra, kontrolloni nëse gjendja rezonon me kornizën kohore. Nëse ju kërkohet të përmbushni një kërkesë 30 herë në një javë, atëherë nuk është e dobishme të pretendoni atë bonus.

Disa bonuse janë vetëm për lojtarët celularë

Disa bonuse janë të përshtatura për lojtarët e smartfonëve dhe tabletave. Kjo sepse kazinotë në internet e dinë se pothuajse të gjithë lojtarët e tyre kanë një telefon celular. Si rezultat, ata mund të bëjnë një propozim të parezistueshëm në këmbim të shkarkimit dhe instalimit të aplikacionit të tyre celular.

Për fat të keq, disa lojtarë mund të jenë ende të pa impresionuar nga shpërblimi. Arsyeja? Tundimi për të luajtur kudo, përfshirë në vende serioze si zyra, shkolla, palestër, apo edhe bllokimet e trafikut, mund të ketë pasoja. Për të tjerët, mund të bëhet fjalë vetëm për preferencën për kompjuterët e tyre. Sido që të jetë rasti, mos e lini këtë falas t'ju kalojë.

Kufizimet e pagesës

Së fundmi, mund të përjetoni kufizime pagese, në varësi të kazinosë dhe llojit të shpërblimit që zgjidhni. Kjo zakonisht zbatohet për bonuset pa depozita, ku lojtarët marrin para falas thjesht për hapjen e një llogarie kazino me para reale. Në rastin e rrotullimeve të bonusit, kazinoja mund të kufizojë shumën e bastit për rrotullim.

Për më tepër, arkëtimet nga fitimet e parave të bonusit zakonisht kufizohen në 50 deri në 100 dollarë. Plus, kazinoja mund t'ju pengojë të vendosni baste specifike me rrezik të ulët nëse llogaria juaj ka ende një bonus aktiv. Megjithatë, kjo ndodh rrallë.

konkluzioni

Deri në këtë pikë, duhet të jeni gati të filloni me bastet e bonusit dhe të rritni bankrollin tuaj në asnjë kohë. Truku është të kërkoni bonuse të ofruara nga kazinotë e ligjshme celulare për të shmangur çdo biznes majmuni me fitimet tuaja. Plus, lexoni me kujdes printimin e bonusit përpara se ta kërkoni atë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme