Udhëzuesi i fundit për të mposhtur kërkesat e bastit

Bonuset

2021-10-26

Benard Maumo

Kur kërkoni për kazinotë më të mira celulare në internet, stimujt e lojtarëve luajnë një rol të rëndësishëm. Zakonisht, kazinotë ofrojnë bonuse pa depozite, bonuse depozite, kthim parash dhe rrotullime falas.

Udhëzuesi i fundit për të mposhtur kërkesat e bastit

Por aq mirë sa vijnë, bonuset e kazinosë në internet janë bashkangjitur me kërkesat e bastit. Pra, cili është kushti i bonusit të luajtjes dhe si mund ta kapërcejë një lojtar?

Cilat janë kërkesat e bastit?

Kërkesa e bastit është një kusht bonus brenda faqes së kushteve dhe kushteve të bonusit. Në mënyrë tipike, faqja përfshin datën e bonusit të pranueshëm, shumën maksimale të bastit, lojën e pranueshme dhe kërkesën për rikthim.

Thënë kështu, kërkesat e basteve janë numri i herëve që një lojtar mund të luajë duke përdorur bonusin përpara se të tërheqë ndonjë fitim prej tij.

Për shembull, Jackpot City mund t'u ofrojë lojtarëve një bonus mirëseardhjeje prej 200 dollarësh me një kërkesë bastesh 50 herë. Në atë rast, lojtari kualifikues duhet të luajë me bonusin 200$ 50 herë përpara se të arkëtojë fitimet e mundshme.

Pse kazinotë përfshijnë kërkesa për bast?

E thjeshtë; kazinotë në internet nuk janë në biznesin e dhënies së parave falas. Nëse do të ishte kështu, shumica prej tyre do të mbyllnin dyqanin dhe do të shkonin në shtëpi.

Ata thjesht ofrojnë bonuse për të qenë më tërheqës për lojtarët. Por për të kuptuar ndonjë biznes, këto kazino përfshijnë terma dhe kushte që duhen përmbushur. Natyrisht, kjo shoshit sa më shumë lojtarë të jetë e mundur.

Duke iu përmbajtur shembullit prej 200 dollarësh të mësipërm, shumica e lojtarëve do të luftonin për të përmbushur kërkesën e rikthimit 50x. Dhe edhe nëse do ta bënin, avantazhi i shtëpisë do të siguronte që të humbisni në kazino më shumë sesa të fitoni. Çfarëdo që të ndodhë, është padyshim një shtesë e këndshme për të pasur.

Si të mposhtni kërkesat e bastit

Së pari, zgjidhni një bonus kazino me kërkesa të ulëta bastesh. Për shembull, një kazino mund të japë një bonus prej $200 me një kusht 50x playthrough. Këtu, do të thotë që ju duhet të luani me një total prej 10,000 dollarësh për të pastruar bastin. Tani imagjinoni një shumë të ngjashme bonusi me 25x kërkesa për bast. Kjo është vetëm 5000 dollarë më pak.

Së dyti, kërkoni gjithmonë bonuse kazinoje me aksione më të larta për çdo rrotullim. Nuk ka kuptim të kërkoni një bonus kazino me një maksimum prej 1 $ për rrotullim/dorë. Pra, shkoni për promovime që ju lejojnë të paktën 4 dollarë ose më shumë për të përmbushur kërkesat e basteve shpejt.

Së treti dhe më e rëndësishmja, zgjidhni lojëra elektronike të larta RTP në internet. Është një sekret i hapur që këto lojëra elektronike në internet kanë një avantazh të ulët shtëpie. Dhe siç u tha më herët, një avantazh më i lartë i shtëpisë siguron që kazinoja të fitojë më shumë në afat të gjatë. Pra, sa më i ulët, aq më mirë.

Kushtet e tjera të rëndësishme të bonusit

Leximi me kujdes i faqes së T&C të bonusit është shumë i rëndësishëm përpara se të kërkoni bonusin. Është këtu që lojtarët i gjejnë gjërat e mëposhtme përveç kërkesave për lojëra?

Data e skadimit – Pas kreditimit të një llogarie me para bonus ose rrotullime falas, kazinoja pret që një lojtar ta përdorë atë brenda një periudhe të caktuar. Kjo mund të jetë një javë apo edhe një muaj. Pra, plotësoni kushtet brenda afatit të caktuar ose humbisni plotësisht shpërblimin.

Lojëra të pranueshme – Shumica e kazinove do të përcaktojnë llojin e lojës që do të luhet duke përdorur paratë e bonusit. Për shembull, një kazino celulare mund t'u kërkojë lojtarëve të përdorin rrotullime falas ose të mirëpresin paratë e bonusit në Starburst. Megjithatë, kjo ndryshon nga një kazino në tjetrën.

Basti maksimal – Fatkeqësisht, lojtarët nuk mund të vendosin baste të mëdha për të përmbushur shpejt kërkesat e basteve. Kazinotë e dinë se kjo do të rezultojë në humbje të mëdha. Pra, ata i kufizojnë lojtarët në një maksimum prej rreth 5 dollarë për t'ju mbajtur të luani më shumë.

konkluzioni

Shihni, rrahja e kërkesave të basteve është e thjeshtë me vetëm disa strategji. Nuk ka kuptim të kërkosh një bonus prej 100 dollarësh me një kërkesë bastesh 60 herë dhe një datë skadimi njëjavore. Gjithashtu, RTP e lojës që luani do të përcaktojë nëse bonusi është fitimprurës apo jo. Pra, ji i mençur!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme