Italia

Ashtu siç është rasti në të gjitha vendet e zhvilluara mirë në botë – depërtimi i celularëve po zgjerohet shumë shpejt në Itali, ku shumica e popullsisë së re kanë veçanërisht akses në një smartphone të besueshëm.

Pra, nuk është rastësi që operatorët optimizojnë lojërat e tyre të kazinosë në internet për një version celular. Shumica e operatorëve të fortë në vend ofrojnë mundësinë për të luajtur lojëra kazino në një telefon celular. Ky trend ka shumë të ngjarë të vazhdojë në të ardhmen pasi njerëzit kalojnë gjithnjë e më shumë kohë në telefonat e tyre dhe ne mund të presim një përvojë edhe më të mirë celulare për ta kur lojërat e kazinosë në internet janë në pyetje.

Italia
Kazinotë celulare në Itali

Kazinotë celulare në Itali

Ardhja e lojërave të fatit në internet u pasua shpejt nga një rritje e telefonave inteligjentë dhe më pas - lojërave celulare. Nga viti 2010 e tutje, kumari online në celular ka qenë në një rritje eksponenciale.

Për fat të mirë, industria e lojërave të fatit në internet ka qenë gjithmonë e shpejtë për t'u përshtatur me ndryshimet dhe kazinotë celulare u bënë shpejt një dukuri e zakonshme.

Ndërsa numri i lojtarëve celularë vazhdon të rritet në Itali, në ditët e sotme, çdo kazino e shquar në internet është gjithashtu e disponueshme në një variant celular të aksesueshëm nëpërmjet një shfletuesi uebi ose përmes një aplikacioni të pavarur.

Kazinotë më të mira celulare për lojtarët italianë duhet të kenë një version celular që funksionon pa probleme, duke u lejuar gjithashtu lojtarëve akses në depozita celulare, tërheqje dhe mbështetje për klientët nëpërmjet bisedës së drejtpërdrejtë.

Sigurisht që edhe numri i lojërave mobile duhet të jetë në nivel të kënaqshëm. Operatorët kryesorë të Italisë kanë të gjithë mbi 75% mbulim të rrjetit 4G në të gjithë vendin, që do të thotë se shumica e italianëve mund të shijojnë kazinotë online në celular nëpërmjet lidhjeve të shpejta dhe të qëndrueshme të të dhënave.

Vendi krenohet me 58%+ depërtim të smartfonëve, që do të thotë se më shumë se gjysma e italianëve zotërojnë një smartphone, ose afërsisht 35,000,000 banorë - për të qenë më të saktë.

Pajisjet më të njohura të telefonave inteligjentë në vend janë produktet e Apple si modelet iPhone X, 6, 6S, 7 dhe 8. Samsung Galaxy S8 është gjithashtu një zgjedhje e njohur në mesin e adhuruesve të Android, siç janë shumë modele Huawei të përballueshme, si P20, P10 Lite, P9 Lite dhe P8 Lite.

Si një lojtar italian në internet, ju mund të bëni zgjedhjen tuaj midis dhjetëra kazinove online celulare me cilësi të lartë, shumë prej të cilave janë paraqitur dukshëm në faqen tonë të internetit.

Kazinotë celulare në Itali
Një udhëzues për lojërat e kazinove celular në Itali

Një udhëzues për lojërat e kazinove celular në Itali

Italia është ndër vendet më të spikatura kur bëhet fjalë për lojërat e fatit – si lojërat e fatit tradicional ashtu edhe kazinotë online. Gjithashtu, fakti që është shtëpia e Serisë A, një nga ligat më të mira të futbollit në botë, e bën atë një qendër bastesh sportive.

Ndërsa ka një histori të pasur në lojërat e fatit tradicional që mund të gjurmohen që nga Perandoria Romake, kumari në internet është tani mbizotërues. Nga të dhënat e fundit, industria italiane e lojërave të fatit kishte vlerën e 19 miliardë eurove në 2017. Dy vjet më vonë, shifra mund të jetë rreth 25 miliardë euro ose edhe më e lartë.

Një udhëzues për lojërat e kazinove celular në Itali
A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?

A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?

Ndërsa disa vende evropiane janë strikte kur bëhet fjalë për lojërat e fatit, Italia është një vend mjaft liberal. Kumari është i lejuar dhe ka qenë pjesë e kulturës italiane që nga koha e Perandorisë Romake. Ka kazino toke si dhe operatorë kazino online.

Operatorët vendas dhe ndërkombëtarë lejohen të hapin dyqane në Itali. I gjithë licencimi, rregullimi dhe zbatimi i ligjit për lojërat e fatit janë nën qeverinë kombëtare përmes Agenzia Delle Dogane e Dei Monopoli, shkurtuar si AAMS. Licencat bazohen në produktet e ofruara, dhe shkeljet e ligjeve sjellin gjykim penal, gjoba, madje edhe burgim.

A janë të ligjshme kazinotë online në Itali?
Licencimi i kazinove në Itali

Licencimi i kazinove në Itali

Ndërsa lojtarët italianë mund të luajnë lirisht si në kazinotë online të operuara në nivel lokal, ashtu edhe në homologët e tyre në det të hapur, licencimi duhet të jetë një shqetësim për lojtarët. Çdo ditë dëgjojmë për bustet e lojërave të fatit nëpër Itali, që do të thotë se është një vatër e lojërave të paligjshme të fatit. U takon lojtarëve të sigurojnë se do t'i bashkohen kazinove të licencuara.

Shumica e kazinove të paligjshme në internet nuk duan të marrin licencë për të shmangur taksat, ndërsa të tjerat nuk janë të mira. Disa rezultojnë të jenë të dyshimtë kur bëhet fjalë për të paguar fitime të larta si jackpots, dhe të tjerët janë vetëm pasi kanë vjedhur të dhënat e klientëve. Gjëja më e keqe është se nuk ka ku të raportohen raste të tilla.

Licencimi i kazinove në Itali
Luaj falas dhe me para reale

Luaj falas dhe me para reale

Një avantazh i kazinove online në Itali është se ato ofrojnë lojëra falas me para dhe lojëra të fatit me para të vërteta. E para është ideale për fillestarët që nuk janë aq të sigurt se çfarë duhet të bëhet në kazino. Lojtarët gjithashtu mund të zgjedhin të luajnë me para të vërteta.

Kur luani me para të vërteta, është e rëndësishme të luani me përgjegjësi pasi kumari mund t'i zbrazë llogaritë bankare të lojtarëve. Rregulli i parë që duhet t'i përmbahen kumarxhinjve, është të mos vendosin në lojë atë që nuk mund të përballojnë të humbasin. Gjithashtu, shmangni kumarin kur jeni të dehur dhe, më e rëndësishmja, dijeni kur është koha për t'u larguar – është shtëpia që fiton gjithmonë.

Luaj falas dhe me para reale
E ardhmja e lojërave të fatit të kazinosë celulare të Italisë

E ardhmja e lojërave të fatit të kazinosë celulare të Italisë

Ndërsa Italia, si një juridiksion i lojërave të fatit, ka qenë duke marrë disa akuza të paligjshme për lojërat e fatit, qeveria është kaq e vendosur për të kufizuar zgjerimin e industrisë së saj të lojërave të fatit. Statistikat nga një raport i Eurispes tregojnë se gjatë dekadës së fundit, xhiroja italiane e lojërave të fatit është dyfishuar.

Ndërsa industria italiane e lojërave të fatit vazhdon të zgjerohet, kazinotë në internet dhe kazinotë live vazhdojnë të lulëzojnë. Shumë italianë preferojnë lojërat e fatit në internet për shkak të komoditetit të lojës në distancë dhe mënyrave të shpejta të pagesës. Gjithashtu, lojërat celulare dhe teknologjitë si HTML5 nënkuptojnë që lojërat e kazinosë janë lehtësisht të arritshme edhe kur jeni në lëvizje.

E ardhmja e lojërave të fatit të kazinosë celulare të Italisë