Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta celulare 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Në ditët e sotme, adhuruesit e basteve po braktisin mënyrën e vjetër të të luajturit të lojërave të kazinosë nëpërmjet pajisjeve desktop, me smartfonë më të përshtatshëm. Për shkak të rritjes së interesit për bastet celulare, faqet e kazinove në internet janë të detyruara t'u ofrojnë klientëve të tyre opsionet përkatëse.

Kazinotë celulare ju lejojnë të luani lojërat tuaja të preferuara nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Në krye, kazinotë celulare kanë gjithçka tjetër të integruar, si ofertat e bonusit, pagesat dhe madje edhe veçoritë mbështetëse. Në përgjithësi, nëse jeni të interesuar të luani në kazino të drejtpërdrejta celulare, nuk do t'ju duhet as kompjuteri juaj desktop.

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta për celular

Ka shumë kazino të drejtpërdrejta celulare që mund t'i gjeni në internet. Secila prej tyre ka përfitimet e veta, kështu që duhet të keni kujdes kur zgjidhni një. Disa ofrojnë një shumëllojshmëri më të gjerë lojërash, ndërsa të tjera propozojnë më shumë bonuse. Le të kontrollojmë disa nga faktorët më thelbësorë që duhen marrë parasysh kur kërkoni për kazinonë më të mirë live celular:

 • Kontrolloni shumëllojshmëri lojërash në dispozicion,
 • Hidhini një sy mënyrave të pagesës,
 • Kontrolloni nëse kazino ka një aplikacion celular,
 • Kaloni nëpër licencat që ka kazinoja,
 • Hidhini një sy ofertave të disponueshme të bonuseve.

Ju mund të kaloni nëpër çdo kazino individualisht dhe të merrni kohë për të parë nëse i përshtatet kërkesave tuaja. Ose mund t'i hidhni një sy Lista e CasinoRank e kazinove më të mira celulare, ku testojmë dhe përzgjedhim më të mirët.

Aplikacionet celulare të kazinosë live kundrejt versioneve të sajtit

Ekzistojnë dy opsione nëse doni të filloni të luani në faqet e kazinove të drejtpërdrejta celulare, ose të përdorni një aplikacion celular ose një version të sajtit celular. Aplikacionet celulare po performojnë shumë më mirë, kështu që ato janë padyshim varianti më i madh për veprimin e drejtpërdrejtë të kazinosë. Më shumë detaje rreth tyre janë në tabelën e mëposhtme.

Aplikacionet celulareVersionet e faqes celulare
Përparësitë
 • Platformë e dedikuar celulare
 • Performancë më e mirë
 • Siguri e shkëlqyer
 • Më shumë veçori
 • Përditësimet e menjëhershme
 • Konsumon më pak të dhëna celulare
 • Një gamë më e gjerë lojërash në dispozicion
 • Në dispozicion si për pajisjet Android ashtu edhe për iOS
 • Qasje më e lehtë
 • Asnjë shkarkim apo instalim
 • E përputhshme me çdo shfletues celular
 • Nuk kërkohet softuer shtesë celular
Disavantazhet
 • Kërkon shkarkimin dhe instalimin
 • Kërkon hapësirë të lirë në pajisjen tuaj
 • Kërkesat minimale të sistemit
 • Mund të ketë probleme teknike
 • Konsumon më shumë të dhëna celulare

Si aplikacionet celulare ashtu edhe versionet e faqeve celulare të faqeve të kazinosë do t'ju lejojnë të shijoni lojërat tuaja të preferuara. Megjithatë, si kumar live kazino, duke përfshirë lojën në tavolina, ku tregtari transmetohet në kohë reale, ju këshillojmë të mbështeteni në aplikacionet celulare. Nuk do të përballeni me ndonjë problem teknik, por do të keni një udhëtim të qetë kumari live.

Si teston CasinoRank kazinotë live në celular

Për t'ju ndihmuar të kurseni kohë, por megjithatë të gjeni celularin më të mirë të kazinosë live, ekipi CasinoRank ka bërë kërkime për ju dhe ka krijuar një listë me opsionet më të mira.

Për ta bërë këtë, ne testuam çdo faqe bastesh celulare dhe kontrolluam nëse kalonte shumë kritere të ndryshme. Këtu janë disa nga faktorët më thelbësorë që ne shikojmë gjatë kontrollit.

 • Përzgjedhja e lojërave - Numri i tabelave të disponueshme live është një nga gjërat më të rëndësishme që ne kërkojmë. Kazinoja duhet të ketë një shumëllojshmëri të gjerë lojërash në mënyrë që secili prej jush të jetë i kënaqur.
 • Licenca - Ne kontrollojmë nëse kazinoja celulare është e licencuar nga autoritetet më të mëdha të lojërave të fatit, si p.sh Autoriteti i Lojërave të Maltës, ose Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Nëse po, mund të themi se kazinoja është e ligjshme dhe ju mund të krijoni lirisht llogarinë tuaj.
 • Siguria - Shumica e aplikacioneve të lojërave të fatit celular përdorin teknologjitë më të fundit të enkriptimit për të mbrojtur identitetin dhe fondet tuaja, por ne e vendosim edhe këtë në provë.
 • Përputhshmëria me celular - Pothuajse çdo kazino ka zhvilluar disa platforma celulare. Megjithatë, ne testojmë nëse ka një aplikacion të dedikuar celular. Gjithashtu, në cilat pajisje funksionon dhe si funksionon.
 • Bonuset - Çdo bastuesi pëlqen të mbledhë oferta promovuese, pasi ato fjalë për fjalë japin fonde falas për të luajtur. Pra, ne kalojmë në përzgjedhjen promovuese të secilës kazino, duke marrë parasysh faktorë si shuma e bonusit, sa e lehtë është për t'u mbledhur, si dhe çfarë kufizimesh ka.

Si të filloni të luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë në celular

Fillimi për të luajtur në çdo kazino të drejtpërdrejtë celular është shumë i thjeshtë. Por, për t'ju ndihmuar edhe më shumë, ne do të japim hapat për këtë:

 1. Zgjidhni kazinonë celulare ku dëshironi të luani,
 2. Merrni aplikacionin ose versionin e faqes celulare,
 3. Krijoni llogarinë tuaj dhe aktivizoni atë,
 4. Bëni depozitën tuaj të parë,
 5. Kontrolloni nëse mund të grumbulloni ndonjë bonus fillestar krahas kësaj,
 6. Filloni të luani.

Mos harroni se ju duhet të verifikoni llogarinë tuaj, në mënyrë që të jeni në gjendje të tërhiqni fitimet. Ky verifikim quhet KYC (Njih klientin tënd) dhe kërkohet për të konfirmuar identitetin dhe adresën tënde. Për këtë qëllim, ju duhet t'i dërgoni kazinosë celulare një kopje të skanuar ose një fotografi të disa prej dokumenteve të mëposhtme:

 • Karta e identitetit (para dhe mbrapa)
 • Pasaporta (faqe me foton tuaj)
 • Patentë shoferi (para dhe mbrapa)
 • Fatura e shërbimeve (jo më e vjetër se 3/6 muaj)
 • Pasqyra bankare (jo më e vjetër se 3/6 muaj)

Lojëra të njohura të kazinosë live në celular

Kur luani në ndonjë kazino të drejtpërdrejtë celular, nuk do të humbisni asnjë lojë, pasi do të keni akses në përzgjedhjen e plotë të disponueshme. Disa nga lojërat më të njohura të kazinosë live celular që mund të gjeni janë:

 • Blackjack live
 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Baccarat live
 • Poker Live
 • Shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave

Dihet se lojërat e drejtpërdrejta të tavolinës kanë një avantazh shumë të ulët të shtëpisë. Për shembull, Blackjack buza e shtëpisë mund të fillojë nga 0.42% dhe Bakarat nga 1.01%. Në përgjithësi, kur luani lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë, jo vetëm që do të shijoni kumarin si të luani në një kazino me bazë tokësore, por do të përfitoni edhe nga pjesa e poshtme e shtëpisë.

Pajisje të vlefshme celulare për të luajtur lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë

Siç e përmendëm, aplikacionet e kazinosë celulare janë më të mira për të shijuar tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë, pasi ju ofrojnë një përvojë më të mirë të përdoruesit. Për fat të mirë, pothuajse çdo aplikacion celular i kazinosë live mund të shkarkohet dhe instalohet në një përzgjedhje të gjerë pajisjesh celulare. Pavarësisht nëse keni një pajisje iOS ose Android, do të jeni në gjendje të luani lojëra drejtpërdrejt me tregtarët në smartphone tuaj.

Për të funksionuar pa probleme, çdo aplikacion i kazinosë celulare ka kërkesat minimale të sistemit që duhet të mbulojë smartfoni juaj. Nëse jo, mund të përdorni shfletuesin tuaj celular për të hyrë në versionin e faqes celulare të kazinosë ku jeni pjesë.

Opsionet më të shpejta të Mobile Banking për Depozita dhe Tërheqje

Një përfitim tjetër i madh i të luajturit në kazinotë celulare të drejtpërdrejta është se ju mund të vazhdoni me pagesat pa pasur nevojë të hapni versionin desktop të faqes së lojërave të fatit.

Sigurisht, të gjitha zgjidhjet e pagesave në internet janë të disponueshme nëpërmjet aplikacioneve celulare dhe versioneve të faqes, kështu që ju keni lirinë të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.

 • Karta e Debitit/Karta e Kreditit - Një nga opsionet më të njohura të pagesës në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë celular është debiti ose kartat e kreditit, të cilat janë shumë të sigurta dhe kanë limite maksimale të larta. Por, mund të aplikohen disa tarifa, gjithashtu edhe kohët e pritjes janë pak më të gjata.
 • Transfertat bankare - Transfertat bankare mbeten një nga metodat më të përdorura për kryerjen e pagesave në kazinotë celulare. Opsionet e bankingut celular janë shumë të sigurta, por mund të duhen deri në 10 ditë pune për t'u përpunuar.
 • Kuletat elektronike - Me kuletat elektronike, mund të kryeni lehtësisht transaksione të sigurta, të cilat kanë kohë të ulëta pritjeje, por mund të kenë tarifa shumë të larta.
 • Crypto - Nëse jeni pas kriptomonedhave moderne, mund t'i përdorni ato edhe për pagesat e kazinove celularë. Pagesat kripto përpunohen në çast dhe ju lejojnë të vendosni bast në mënyrë anonime. Sidoqoftë, duhet të jeni të kujdesshëm pasi të gjitha kripto-monedhat janë të paqëndrueshme.

Lajmi i mirë është se procesi për depozitimi në kazinotë celulare është shumë e thjeshtë. Mjafton të ndiqni disa hapa:

 1. Krijoni një llogari në një kazino sipas zgjedhjes suaj dhe regjistrohuni,
 2. Shkoni te seksioni "Arkëtari" dhe më pas "Depozitat".
 3. Zgjidhni ndonjë nga opsionet e bankingut celular,
 4. Futni të gjitha të dhënat e kërkuara për transaksionin,
 5. Konfirmoni depozitën.

Nga ana tjetër, kur mbledhni disa fitime, mund të pyesni veten nëse mund të bëni tërheqje duke përdorur smartfonin tuaj. Ju mund ta bëni këtë lehtësisht, por mbani mend se duhet të keni një llogari të verifikuar.

 1. Hyni në llogarinë tuaj,
 2. Shkoni në "Arkë", por këtë herë "Tërheqjet",
 3. Zgjidhni mënyrën e pagesës që dëshironi të përdorni (Shumica e kazinove celularë kanë një politikë strikte për t'u tërhequr në të njëjtën mënyrë që keni përdorur për depozitimin),
 4. Shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni,
 5. Plotësoni formularin e tërheqjes,
 6. Konfirmoni kërkesën për tërheqje.

Bonuset e Kazinosë Live Mobile

Ka plot bonuset e kazinosë celulare që mund t'i merrni kur luani përmes telefonit tuaj inteligjent. Disa site lojërash të fatit madje ofrojnë bonuse speciale për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë për përdoruesit që luajnë në mënyrë specifike përmes aplikacioneve celulare. Opsionet më të njohura janë si më poshtë:

 • Ofertat e bonusit të mirëseardhjes - Të njohura gjithashtu si oferta fillestare, bonuse të mirëseardhjes janë dhënë nga faqet e kazinosë për të tërhequr klientë të rinj dhe për t'ju dhënë disa fonde shtesë për të filluar të luani.
 • CashBack - Një nga bonuset më të njohura për lojërat e fatit të kazinosë live është kthimi i parave. Pothuajse çdo kazino ofron disa variacioni i kthimit të parave të gatshme për lojëra live.
 • Patate të skuqura falas - Ka shumë kazino celulare që do t'ju japin çipa falas për lojëra të ndryshme si ruleta. Çipat falas janë ekuivalente me rrotullimet falas kur bëhet fjalë për lojëra elektronike.
 • Bonuset e ringarkimit - Oferta të tjera shumë të njohura për platformat e kazinove live të lëvizshme janë ringarkoni bonuset. Ato janë shumë të ngjashme me bonuset e mirëseardhjes, ku duhet të bëni një depozitë dhe të merrni një përqindje të caktuar si nxitje.

Të mirat dhe të këqijat e kazinove të drejtpërdrejta celulare

Kazinotë live celularë kanë ndodhur të jenë shumë tërheqëse për adhuruesit e kazinove gjatë viteve të fundit. Megjithatë, disa lojtarë ende preferojnë të shijojnë lojërat e tyre të preferuara përmes faqeve të desktopit. Për t'ju ndihmuar të vendosni se cili opsion është më i miri, ne do t'ju japim përfitimet e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë celular.

Përparësitë

 • Komoditet - faqet e kazinove celularë ju lejojnë të luani nga kudo që të jeni.
 • Aksesueshmëria - Të gjitha lojërat që mund të gjeni në versionin e desktopit janë të disponueshme edhe përmes celularit.
 • Përvojë gjithëpërfshirëse - mund të shijoni një përvojë plotësisht zhytëse të kazinosë me tregtarët e drejtpërdrejtë.
 • Bonuset - kazinotë live celularë ofrojnë bonuse të ndryshme për të tërhequr dhe mbajtur lojtarë.

Disavantazhet

 • Madhësia e ekranit të vogël - Për disa lojtarë të basteve, të luash në një ekran më të vogël celular mund të jetë sfiduese.
 • Lidhja në internet - Për të luajtur në çdo kazino të drejtpërdrejtë celular, duhet të keni një lidhje të qëndrueshme interneti. Nëse jo, mund të përballeni me disa vështirësi dhe të humbisni mundësi bastesh.
 • Jetëgjatësia e baterisë - Çdo aplikacion i kazinosë celulare ose version i sajtit merr shumë nga bateria juaj. Pra, duhet të dini se duhet të jeni të përgatitur me një karikues kur filloni një seancë.
 • Tavolina live të kufizuara - Ka disa kazino që mund të kenë tavolina të kufizuara live për përdoruesit e celularëve.

Përmbledhje

Ka shumë lojëra dhe shpërblime që mund t'i shijoni në kazinotë celulare. Por duhet të dini se ka edhe disa kufizime. Duhet të luani në një ekran më të vogël dhe të keni një lidhje të qëndrueshme interneti.

Sidoqoftë, kazinotë live celularë janë të shkëlqyera për bastorët që duan të luajnë në lëvizje. Me interesin në rritje për lojërat e fatit celular, tani mund të zgjidhni midis aplikacioneve celulare dhe versioneve të faqeve celulare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë kazinotë live celularë?

Live kazino celulare ju lejon të luani lojën tuaj të preferuar të tregtarit të drejtpërdrejtë duke përdorur telefonin tuaj inteligjent, pa pasur nevojë të përdorni pajisjen tuaj të desktopit.

A janë të sigurta kazinotë live celulare?

Po, për sa kohë që zgjidhni një kazino celulare me reputacion dhe të licencuar, ato janë të sigurta për t'u luajtur. Sigurohuni që të kontrolloni gjithashtu që ato ofrojnë opsione të sigurta pagese.

A ofrojnë kazinotë live celularë të njëjtat bonuse si kazinotë desktop?

Po, kazinotë live celularë ofrojnë të njëjtat bonuse si homologët e tyre në desktop. Disa kazino madje kanë promovime specifike për përdoruesit e celularëve. Ju mund të gjeni detaje të mëtejshme rreth kësaj në seksionin promovues të kazinosë tuaj.

A janë të ligjshme kazinotë live celulare?

Kazinotë e drejtpërdrejta në telefon janë të ligjshme në vendet ku lejohen lojërat e fatit në internet. Por, ju këshillojmë shumë që të kontrolloni ligjet në rajonin tuaj, në mënyrë që të shmangni problemet në të ardhmen.

A mund të luaj falas lojëra kazino live në celular?

Ndërsa mund të luani versione demo të lojërave slot, shumica e tavolinave të kazinove të drejtpërdrejta në celular nuk e kanë një opsion të tillë, përveç kazinove më të njohura dhe fitimprurëse.

Në cilën platformë mund të qasem në kazino të drejtpërdrejta celulare?

Shumica e faqeve të kazinove në internet kanë aplikacione celulare dhe versione të faqeve celulare. Të dyja mbështeten nga pajisjet Android dhe iOS. Megjithatë, për të marrë aplikacionin, pajisja juaj duhet të mbulojë kërkesat minimale të sistemit. Nëse jo, mund të mbështeteni përsëri në versionin e faqes celulare.

A mund të luani lojëra kazino live në celular?

Po, mund të luani në çdo kazino të drejtpërdrejtë në pajisje celulare në ditët e sotme. Ju madje keni mundësinë të zgjidhni midis aplikacioneve dhe versioneve të faqes, të cilat vijnë me të mirat dhe të këqijat e ndryshme. Megjithatë, ju rekomandojmë të përdorni opsionin e aplikacionit celular të kazinosë live nëse është e mundur, pasi aplikacionet funksionojnë më mirë, kështu që nuk do të përballeni me ndonjë problem teknik ose vonesë.

A mund të luani në kazinotë celulare live për para të vërteta?

Po, ju mund të luani për para të vërteta në çdo kazino të drejtpërdrejtë në një pajisje celulare. Ju mund të përdorni udhëzuesin tonë të kazinosë celulare për të filluar udhëtimin tuaj të drejtpërdrejtë të lojërave të fatit për fonde reale nga telefoni juaj inteligjent.