5 mitet dhe faktet kryesore rreth kazinove celulare

Lajme

2022-01-18

Ethan Tremblay

Me një numër gjithnjë në rritje pjesëmarrësish, lojërat e fatit në celular shpesh konsiderohen si një aktivitet me rrezik të lartë me humbje më të larta.

5 mitet dhe faktet kryesore rreth kazinove celulare

Ka mite të ndryshme rreth kazinove celulare, por kur luhen siç duhet, ato mund të jenë mjaft argëtuese. Le të hedhim një vështrim në pesë mitet më të shpeshta të lojërave të fatit celular, si dhe të vërtetën pas tyre.

Miti #1: Kazinotë celulare janë përgjithësisht të pandershme

Keqkuptimi më i zakonshëm në lidhje me kazinotë celulare është se ato janë të manipuluara. Për shkak se ata nuk kanë të bëjnë me një person të vërtetë ose një makinë fizike ndërsa luajnë bixhoz në internet, shumica e individëve besojnë se këto aplikacione kazino mund të përdorin teknika të padrejta. Nuk ka humbje ose fitore të paracaktuara në aplikacione, kështu që fitimi është jashtëzakonisht i vështirë.

Realiteti është se fitorja ose humbja e një lojtari përcaktohet nga aftësia dhe fati i tyre në lojë. Nuk ka asnjë para-programim të përfshirë në këtë situatë.

Për të filluar, ne duhet të përcaktojmë nëse një sajt po përdor softuer RNG - gjenerimi i numrave të rastësishëm - që është i akredituar. Së dyti, ne duhet të përcaktojmë nëse hosti përdor një lidhje të koduar për lojtarët. Së fundi, luani vetëm në faqet e internetit që janë sanksionuar dhe licencuar siç duhet nga organet e duhura dhe përkatëse rregullatore.

Miti #2: Edhe nëse fitoni, nuk do të paguheni.

Njerëzit shpesh besojnë se kazinotë në internet janë një hile. Ata besojnë se edhe nëse fitoni, nuk ka asnjë mënyrë për të marrë ose tërhequr shumën e fitimit nga kazinotë celulare.

Për t'i vënë gjërat ndryshe, realiteti i kazinove celulare ju lejon të tërhiqni fitimet dhe bonuset drejtpërdrejt në llogarinë tuaj bankare. Paratë e fituara janë mjaft të thjeshta për t'u kërkuar. Transaksioni merr vetëm rreth 2-3 ditë pune për të përfunduar dhe madje menjëherë përmes disa metodave të tërheqjes, si kuletat elektronike si Neteller ose Skrill.

Miti #3: Kumari celular është një portë për lojërat e fatit për të miturit

Disa besojnë se kontrolli i lojërave të të miturve është detyra më e vështirë për kazinotë në internet. Për shkak të verifikimeve jo-fizike, disa njerëz besojnë se kumari në internet do të rezultojë në një shkallë më të lartë të lojërave të të miturve.

E vërteta është se lojtarët duhet të kalojnë një proces KYC - Know-Your-Customer - kur regjistrohen përpara se të hyjnë në fushën e lojërave në internet. ID-ja personale dhe dokumentet e tjera duhet të verifikohen si pjesë e këtij procesi KYC. Për të verifikuar lojtarët e kualifikuar dhe për të eliminuar ata që nuk kualifikohen, kazinotë celulare mund ta përdorin këtë mjet.

Miti #4: Kumari celular është më i varur

Shumë njerëz besojnë se varësia e lojërave të fatit në internet është më e lartë se ajo e kazinove live. Sipas keqkuptimeve, lojtarët mund të kenë akses të thjeshtë në lojëra në çdo kohë dhe nga çdo vend, gjë që i inkurajon ata të luajnë.

Askush nuk do të dëmtohet nga lojërat e përgjegjshme. Lojtarët duhet t'i luajnë lojërat me kujdes dhe brenda mundësive të tyre. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë dhe të vendosin kufizime kohore për të luajtur lojën. Zvogëlon mundësinë e varësisë.

Miti #5: Bonuset janë në të vërtetë një mashtrim

Një tjetër mit i lojërave në internet është se një lojtar nuk mund të fitojë kurrë një bonus në një kazino celulare. Njerëzit shpesh besojnë se shpërblimet janë rrallë bujare. Ata janë të gjithë një peng për të fituar para.

Sipas fakteve, ju gjithmonë mund të merrni një bonus në kazinotë celulare. Gjithçka që duhet të bëni tani është të plotësoni të gjitha kushtet e basteve dhe çdo term dhe kusht tjetër të vendosur nga kazinoja celulare, prandaj sigurohuni që të lexoni T&C në lidhje me bonuset dhe dhuratat e tjera.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme