Lajme

July 18, 2021

5 Ngjarjet e basteve sportive në korrik 2021

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

A ju pëlqejnë bastet Esports? Nëse e bën këtë, Djal, do të kesh kënaqësi të shkëlqyera.

5 Ngjarjet e basteve sportive në korrik 2021

Në korrik 2021, nuk mungojnë mundësitë e basteve për lojtarët e Esports. Çfarë po flasim këtu? Po flasim për shumë mundësi bastesh CSGO, po flasim për një sasi të madhe mundësish bastesh në celular Esports, dhe shumë, shumë më tepër.

Tani që kemi tërhequr vëmendjen tuaj, le të flasim për 5 ngjarjet më të mëdha të Esports që duhet t'i provoni nëse jeni serioz për bastet Esports.

Kupa e Kampionit Botëror Nderi i Mbretërve

Kupa e Kampionëve Botëror Honor of Kings është një ngjarje e lëvizshme e Sporteve. Disa nga lojërat e përfshira në event janë PUBG Mobile, Fire Free dhe sigurisht Honor of Kings.

Ju mund të mos e mendoni atë si një marrëveshje të madhe për lojërat Esport, por këtu është gjëja. Kupa e Kampionëve Botëror Honor of Kings 2021 do të jetë jashtë listave, dhe jo vetëm për Esportet celulare, por të gjitha Esportet.

Ngjarja do të fillojë më 28 korrik dhe do të përfundojë më 28 gusht. Ai do të organizohet në gjashtë qytete të mëdha të Kinës. Shanghai, Chongqing, Wuhan, Qingdao, Nanjing dhe Pekin.

NAL 2021 Faza 2

Faza e dytë e Ligës së Amerikës së Veriut është ende duke vazhduar. Rainbow Six ende merr mijëra shikime dhe ofron mundësi të shkëlqyera për baste. Liga do të përfundojë më 28 korrik, kështu që ju keni shumë mundësi bastesh këtu. Ekipi që është aktualisht në krye është Spacestation, por nuk është larg nga TSM dhe Mirage.

Ka konkurrencë të lartë në këtë ligë, prandaj disa mundësi të jashtëzakonshme bastesh.

Intel Extreme Master XVI Këln

A ju pëlqen bastet në bastet CSGO? Epo, nëse përgjigja është po, atëherë kjo ngjarje është për ju. Kolonja Intel Extreme Master XVI është e mbushur me një ton veprimesh CSGO.

Aktiviteti ka nisur më 6 korrik dhe do të përfundojë më 18 korrik.

Turneu i Kampionëve Valorant Faza 3 Sfiduesi 1

Reykjavik LAN ishte një sukses i madh për Riot Games dhe të gjithë ata që ishin të përfshirë në Turneun e Kampionëve Valorant. Ne nuk e kemi parë Turneun e Kampionëve Valorant për shumë kohë tani, por pritja ka mbaruar.

Turneu i Kampionëve Valorant Faza 3 tashmë ka filluar. Filloi në 7 korrik dhe do të vazhdojë për të gjithë muajin. Është një mundësi e shkëlqyer për lojërat e fatit Esports.

Intel World Open

Lojtarëve u pëlqen të bëjnë gola me makina fluturuese dhe të godasin gomarin. Kjo është arsyeja pse Intel World Open ka krijuar një bujë të madhe.

Intel World Open përfshin lojën më të madhe të futbollit që përfshin makina, po ju e keni marrë me mend mirë, është Rocket League. Sa për disa veprime luftarake dorë më dorë, çfarë ka më mirë se ndoshta një nga lojërat më të famshme në planetin Tokë të quajtur Street Fighter V.

Tifozëve të Esportit u pëlqen të luajnë këto dy lojëra, kjo është arsyeja pse nëse po kërkoni disa opsione të mrekullueshme bastesh Esports, kjo është ajo.

Intel World Open fillon më 11 korrik, prandaj bëhuni gati për të bërë disa baste.

Të rejat e fundit

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare
2023-11-28

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare

Lajme