6 arsyet pse një kazino në internet ndalon pagesën

Lajme

2021-06-13

Eddy Cheung

A mund të mbajë një kazino në internet pagesën? Në mënyrë ideale, kjo pyetje do të kalojë në mendjen e çdo lojtari pasi të ketë fituar një shumë kolosale. Kjo për shkak se pothuajse çdo lojtar i kazinosë në internet di një ose dy histori rreth lojtarëve që u mohohen paratë e tyre pas një seance fituese.

6 arsyet pse një kazino në internet ndalon pagesën

Për fat të mirë, është e pazakontë që një kazino online e rregulluar të mbajë në burim para nëse lojtari nuk shkel disa rregulla. Pra, cilat janë këto arsye legjitime që mund ta bëjnë një kazino të ligjshme celulare t'ju mohojë paratë?

Shkelja e Bonusit T&C

bota e lojërave të fatit celular, asgjë nuk shkon për asgjë. Me fjalë të tjera, të gjitha paketa bonus të kazinosë në internet vijnë me vargje të bashkangjitura. Në mënyrë tipike, kazino do t'i kërkojë një lojtari të plotësojë rregulla specifike për të kërkuar çdo fitim të grumbulluar nga paratë e bonusit ose rrotullimet falas.

Për shembull, mund t'ju duhet të përdorni paratë e bonusit në një vend specifik në internet, veçanërisht Starburst. Gjithashtu, kazinoja mund të vendosë një shumë maksimale që mund të vendosni për çdo rrotullim. Shkelja e ndonjë prej këtyre rregullave dhe shumë të tjerave do të çojë në mospagimin e fitimeve tuaja. Pra, lexoni me kujdes kërkesat e basteve.

Kumar për të mitur

Kumari i të miturve është një çështje e ndërlikuar në shumicën e juridiksioneve. Për shembull, në MB, mosha ligjore për lojërat e fatit është 18 vjeç. Megjithatë, në Gjermani, Belgjikë, Irlandë dhe në shumicën e shteteve në SHBA, 21 vjeç është mosha e nevojshme për të marrë pjesë në lojërat e fatit celular. Edhe më keq, vende si Greqia e kanë vendosur shiritin më të lartë në 23 vjet.

Prandaj, është jetike të shikoni moshën ligjore të lojërave të fatit brenda juridiksionit tuaj përpara se të luani kumar. Bastet e të miturve jo vetëm që do të çojnë në ndalimin e fitimeve tuaja nga kazino, por gjithashtu do të iniciojnë arrestime në skenarët më të keq.

Dorëzimi i detajeve të pasakta të identifikimit

Ju gjithashtu mund të puthni lamtumirë jackpot-in tuaj nëse dorëzoni detaje të pasakta ose të rreme. Kjo mund të jetë përdorimi i një emri pseudonimi ose dhënia e adresës së gabuar. Zakonisht, kazinoja do të kërkojë arsyet më të dobëta për t'ju mohuar fitimet. Në fakt, ata nuk do të kujdesen nëse jeni ende një lojtar i ri.

Është gjithmonë e këshillueshme që të jepni informacion të vërtetë dhe të saktë kur krijoni një llogari të kazinosë në internet. Por për fat të mirë, shumica e kazinove kryejnë një proces të duhur verifikimi të identitetit të quajtur KYC (Njih Klientin Tënd) përpara se të vazhdohet më tej.

Hapja e një llogarie të kopjuar

Siç u tha më lart, kazinotë mund të jenë të vogla kur merren me fitimet e lojtarëve. Kjo është arsyeja pse hapja e një llogarie të kopjuar është një jo e madhe. Nëse ndodh një gjë e tillë, kazinoja mund t'i shënojë të dy llogaritë e lojtarëve, duke menduar se dëshironi të mblidhni bonusin e mirëseardhjes në të dyja llogaritë. Edhe nëse jeni duke përdorur një emër tjetër, kazinotë do të shikojnë numrin tuaj të ID-së, llogarinë bankare dhe adresën IP për t'ju ulur poshtë. Pra, gjithmonë hapni një llogari të vetme.

Mashtrimi

Mashtrimi është një krim i rëndë kumar, pavarësisht nëse jeni duke luajtur online ose në një kazino me bazë tokësore. Për shembull, mund të hakoni serverin e kazinosë për të luajtur dhe për të fituar Gonzo's Quest ose të përdorni softuer për të fituar një dorë video pokeri. Çuditërisht, disa kazino celulare nuk lejojnë numërimin e kartave në blackjack, megjithëse kjo strategji bastesh është 100% e ligjshme. Prandaj, jini të sinqertë dhe respektoni rregullat e lojës.

Duke luajtur në një kazino mashtrues

Ndonjëherë, nuk është faji juaj kur një kazino në internet ju mohon pagesën. Shumë herë, lojtarët që nuk dyshojnë bien pre e kazinove jo të besueshme. Për fat të mirë, të dallosh këto kazino nga larg është një detyrë e drejtpërdrejtë.

Së pari, luani gjithmonë në një kazino të licencuar nga një mbikëqyrës i besueshëm si Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës. Gjithashtu, luani vetëm lojëra të zhvilluara nga kompani të njohura si Yggdrasil, Microgaming, Evolution, etj. Një tjetër gjë, lexoni komentet në internet për të kërkuar ndonjë flamur të kuq përpara se të regjistroheni. Një kazino pa një rishikim të vetëm në internet nuk ia vlen mundimi.

konkluzioni

Si një lojtar i përgjegjshëm në internet, respektoni gjithmonë të gjitha rregullat e shtëpisë për të shmangur disa nga gabimet e mësipërme. Mbani mend, faqja e termave dhe kushteve 'të mërzitshme' përmban pothuajse të gjithë informacionin që mund të dëshironi të dini për kazinonë. Pra, mos klikoni verbërisht butonin "Prano", ose mund të humbni bankrollin dhe fitimet tuaja në afat të gjatë. Kujdesu!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme