6 automatet më të mira me temë Egjiptiane për të luajtur në 2021

Lajme

2021-03-03

Për kumarxhinjtë e zjarrtë, nuk duhet humbur një shans për të luajtur slot machines me temë Egjiptiane. Këto ikonike kazino online lojërat përmbajnë tema të bukura të Egjiptit të Lashtë me një plan urbanistik të artë dhe statuja kolosale të perëndive egjiptiane. Këto lojëra vijnë gjithashtu me disa nga pagesat më të mira atje, me një shembull të mirë që është Mega Moolah Isis, i cili paguan më shumë se 1 milion £. Pra, këtu janë lojërat elektronike më të mira me temë egjiptiane që do t'ju teleportojnë në kohët e lashta egjiptiane.

6 automatet më të mira me temë Egjiptiane për të luajtur në 2021

Libri i të Vdekurve

Mundësuar nga Play'n Go i fuqishëm, The Book of Dead është një video e mbushur me aksion slot që ofron një përvojë emocionuese dhe aventureske të sloteve video. Loja ka të bëjë me një eksplorues kurioz i cili shkon në një mision në Egjiptin e lashtë duke kërkuar për Librin misterioz të të Vdekurve. Është një lojë me 5 rrotulla dhe 10 linja pagese, kështu që ka disa mënyra për të bërë një kombinim fitues. Dhe, sigurisht, tabela e pagave përmban deri në 11 simbole.

Libri i Arit

Kur diskutoni lojërat më të mira të lojërave elektronike me temë egjiptiane, është e pamundur të lini jashtë Playson's Book of Gold. Loja përmban një dizajn të stilit të lartë dhe një lojë tingullore gjithëpërfshirëse. Është interesante se Libri i Zotit ka vetëm një veçori të vetme bonus, ndryshe nga shumica e lojërave elektronike me temë egjiptiane. Por loja kompenson me fitimprurësit Rrotullime falas rrumbullakët. Lojtarët mund ta aktivizojnë këtë veçori duke vendosur 5, 4 ose 3 simbole shpërndarjeje në rrjet, pas së cilës ai ofron deri në 10 rrotullime falas. Plus, lojtarët mund të marrin një shpërblim në para prej 200, 20 ose 2 herë të aksioneve të tyre.

Mega Moolah Isis

I lëshuar në vitin 2009 nga Microgaming, Mega Moolah Isis është një video slot me 5 rrotulla, 3 rreshta dhe 25 linja pagese që ofron një fitore maksimale prej 1 milion £. Por kjo është vetëm nëse nuk ju shqetëson RTP-ja e ulët e dhimbshme prej 88,12%. Thënë kështu, Mega Moolah Isis përmban 4 jackpot progresive, të egra, shumëzues, rrotullime falas dhe veçori të tjera kumari. Për shembull, zbarkimi i 5, 4 ose 3 simboleve të shqiponjës do të shkaktojë 30, 25 ose 20 rrotullime falas, secila me një shumëzues 6x.

Kleopatra

E sjellë nga IGT, Kleopatra është me të vërtetë një kopje e atyre automateve fizike. Ky slot klasik i videos krenohet me veçori të shumta bonusi me potencialin për të dyfishuar 10000x aksionet tuaja. Sidoqoftë, tërheqja më e madhe e këtij klasiku është veçoria e Rrotullimeve Falas. Këtu, lojtarët mund të rrëmbejnë deri në 15 rrotullime bonus me 3x shumëzues pasi të kenë shkaktuar më shumë se tre shpërndarje Sphinx. Për më tepër, rikthimi i kësaj veçorie mund të japë 180 rrotullime masive falas.

Lugina e perëndive

Zhvilluar nga Yggdrasil Lojëra elektronike, kjo slot me temë egjiptiane përmban 5 rrotulla me 3,125 mënyra për të fituar. Pamjet vizuale të lojës janë të shkëlqyera, falë piramidës së lashtë që përmban hyjnitë e njohura egjiptiane si Anubis, Tutankhamen, Bastet dhe Horus. Sidoqoftë, simbolet me pagesë më të lartë janë Horus dhe Anubis. Lojtarët mund të marrin 20 herë aksionet e tyre duke përputhur pesë simbole. Loja gjithashtu ka një veçori Re-Spin që aktivizohet sa herë që një lojtar formon një kombinim fitues.

Pasuritë egjiptiane

Drejtpërsëdrejti nga "Pragmatic Play", lojtarët mund të eksplorojnë dhomat e faraonit dhe të zbulojnë ar dhe pasuri të tjera të fshehura. Ndryshe nga pjesa më e madhe në këtë listë, kjo lojë i lejon lojtarët të shijojnë shpërblime në para duke vendosur një Re-Spin në çdo fitore. Gjithashtu, kjo slot video me paqëndrueshmëri mesatare deri në të lartë përmban një RTP të favorshme prej 96.5%. Lojtarët mund të dyfishojnë aksionet e tyre 50 herë sa herë që përputhen me pesë simbole në linjën e pagesës. Ju gjithashtu mund të aktivizoni rrotullime falas pasi të keni vendosur tre simbole të Piramidës së Bonusit në rrotullat 5, 3 dhe 1. Në përgjithësi, pagesa nuk është shumë, por loja është e qetë dhe argëtuese.

konkluzioni

Këto janë slot-automatët më të mirë me temë Egjiptiane për të nisur vitin me ritme të larta. Por përpara se të investoni para të vërteta, luani fillimisht modalitetin demo dhe merrni një ndjenjë të lojës. Ky rregull prek çdo lojë tjetër kazino. Por më e rëndësishmja, sigurohuni që të luani në kazinotë celulare të rregulluara. Në këtë mënyrë, ju mund të jeni të sigurt për një mjedis të drejtë, të ndershëm dhe të sigurt lojrash. Paç fat!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme