A po i respektoni vendimet tuaja të Vitit të Ri?

Lajme

2021-03-30

Eddy Cheung

Për ata që i mbajnë vendimet tuaja të Vitit të Ri deri në këtë moment, atëherë urime. Në mënyrë tipike, shumica e njerëzve i heqin vendimet e tyre të Vitit të Ri sapo të fillojë viti. Në fakt, hulumtimet tregojnë se më pak se 10% do të përmbushin qëllimet e tyre të Vitit të Ri. Megjithatë, çdo shpresë nuk humbet pasi ka disa gjëra që mund të bëni për të respektuar këtë marrëveshje solemne me veten tuaj. Lexoni për të mësuar!

A po i respektoni vendimet tuaja të Vitit të Ri?

Ndoshta është koha për të rregulluar qëllimet tuaja

Nëse tashmë e keni të vështirë të mbani vendimet tuaja të Vitit të Ri, është koha për të rregulluar qëllimet tuaja. Në fund të fundit, ndryshimi është i pashmangshëm. Thënë kështu, ju mund t'i ndani qëllimet tuaja në qëllime më të vogla dhe më realiste. Nëse po planifikoni të humbni 5 kilogramë në muaj, mund ta rregulloni atë në 2 apo edhe një kilogram. Sa i përket kursimit të parave, mund të rishikoni bankrollin tuaj për të përjashtuar shpenzimet e panevojshme. Në përgjithësi, standardet më të vogla janë më të lehta për t'u arritur sesa diçka më domethënëse.

Qendro i fokusuar

Kjo është një pikë e dukshme, por jashtëzakonisht e nënvlerësuar. Në çdo gjë që bëni, ruajtja e fokusit është kritike. Çdo ditë, kujtojini vetes pamjen më të madhe dhe atë që do të fitoni në fund të gjithë kësaj. Natyrisht, ndryshimi i stilit të jetesës mund të jetë sfidues. Prandaj, kërkoni ide krejt të reja për t'ju mbajtur të motivuar drejt qëllimeve tuaja. Për shembull, nëse planifikoni ta kapni atë progresiv të varur në të preferuarën tuaj kazino online, mësoni së pari këshilla të reja për bastet. Ka qindra këshilla në internet rreth poker, video lojëra elektronike, baccarat e kështu me radhë.

Zëvendësoni negativitetin

Të kesh mendime negative është padyshim arsyeja kryesore pse njerëzit humbasin motivimin për qëllimet e tyre. Momenti kur filloni të dyshoni në aftësinë tuaj për të fituar atë jackpot ose për të humbur peshë është dita kur e humbisni luftën. Prandaj, jini të vetëdijshëm për mendimet negative dhe zëvendësojini ato me pozitivitet. Mos harroni se askush nuk është i përsosur dhe zhgënjimet me siguri do të ndodhin. Trajtojeni çdo ditë si një fillim krejt të ri.

Gjeni një mik mbështetës

Siç u tha, mbajtja e vendimeve të Vitit të Ri nuk është çaji i të gjithëve. Ndonjëherë mund t'ju duhet një shtytje e jashtme nga dikush që ndan objektiva të ngjashëm me tuajin. Kjo mund të jetë të shkoni në palestër së bashku, të mësoni një gjuhë të re dhe shumë më tepër. Të kesh një mik mbështetës do të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tënde ndërsa përpiqesh të arrish objektivat e Vitit të Ri. Nëse nuk mund ta gjeni, bisedoni me bashkëshortin ose të afërmin tuaj më të afërt për ambiciet tuaja. Ata mund të jenë në ndihmë.

Shkoni për cilësinë mbi sasinë

A keni arritur ndonjë nga vendimet tuaja për Vitin e Ri deri më tani? Nëse keni, kjo është mjaft e mirë për t'ju çuar përpara. Truku është të përqendroheni në një objektiv të arritshëm dhe më pas të kaloni te tjetri. Ky mund të rezultojë të jetë përforcuesi shumë i nevojshëm i besimit që ju nevojitet. Përqendrimi në shumë qëllime në të njëjtën kohë mund të jetë kundërproduktiv, pasi mund të vuani nga djegia. Prandaj, sa më pak, aq më mirë.

Mos harroni të shpërbleni veten

Kur luani një slot me paqëndrueshmëri të ulët, ka të ngjarë të merrni shumë fitore të vogla gjatë rrugës. Kjo mund t'ju japë një ndjenjë arritjeje dhe t'ju motivojë të fitoni atë xhekpot progresiv. Por kjo nuk do të thotë se është në rregull të vazhdosh të riinvestosh fitimet me shpresën për të arritur atë çmim të parë të pakapshëm në internet. Në vend të kësaj, festoni sukseset tuaja të vogla duke bërë diçka unike. Kjo mund të jetë blerja e një bilete për në kazinonë më të njohur në tokë në lagje. Pra, shpërblejeni veten shumë mirë!

Fjalët e fundit

Nuk do të arrini asgjë nëse nuk mbani gjurmët e objektivave të Vitit të Ri dhe nuk i rishikoni ato aty ku është e nevojshme. Mbani mend se nderimi i vendimeve tuaja nuk është vetëm angazhim, por edhe argëtim në këtë proces. Paç fat!

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme