Lajme

October 1, 2023

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Letrat gërvishtëse janë disa nga lojërat më të luajtura të bixhozit në mbarë botën. Këto lojëra të drejtpërdrejta krijojnë milionerë të menjëhershëm çdo javë, me fituesin e fundit me fat që vjen nga Illinois, Shtetet e Bashkuara.

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Një burrë i paidentifikuar nga shteti Prairie fitoi kohët e fundit një çmim prej miliona dollarësh që të ndryshonte jetën pasi bleu një biletë lotarie prej 20 dollarësh. Raportet thonë se lojtari dhe gruaja e tij ndaluan në një qendër udhëtimi pilot në Illinois Route 47 në Morris për të marrë benzinë ​​përpara se të blinin biletën fituese me fat.

66-vjeçari luajti lojën gërvishtëse 100X Payout sepse mbesa e tij e pëlqen ngjyrën rozë. Është interesante se ai duhej të kthehej në shtëpi përpara se të gërvishtte kartën, sepse gruaja e tij tha se kjo mund t'i sillte fat të mirë.

"Sapo u kthyem në shtëpi, e gërvishta biletën vetëm dhe nuk mund ta besoja, bileta fitoi 2 milionë dollarë. Po qeshja dhe qaja në të njëjtën kohë. Jemi thjesht të ekstazuar", tha lojtari.

Pas fitimit të shumës së madhe, fituesi me fat planifikon të tërhiqet nga profesioni i tij prej 40 vitesh. Lojtari dhe gruaja e tij do të përmbushin ëndrrën e tyre për të udhëtuar në destinacione të ndryshme në Shtetet e Bashkuara.
Duke folur me shtetin operatori ligjor i kartave gërvishtëse, lojtari tha:

"Kur i thashë shefit tim lajmin e daljes në pension, ai nuk ishte i lumtur. Më pyeti: "Çfarë do të duhet për të të bërë të qëndrosh?" Unë qesha dhe thashë, '2 milionë dollarë'."

Pagesa 100X është një lojë me letra gërvishtëse ku lojtarët mund të fitojnë deri në 2 milionë dollarë. Gjithçka që duhet është të përputhen numrat në shifrat fituese dhe të mbledhësh çmimin në bazë të kombinimit.

Para kësaj fitore, një lojtar nga Central Illinois kamion ka fat pasi fitoi $5 milion duke luajtur Million $$ Match. Lojtarit i nevojiteshin vetëm 30 dollarë për ta kthyer biletën në këtë pagesë të rëndësishme, me dyqanin shitës që merr një bonus prej 50 mijë dollarë.

Më herët në shtator, Mary nga Wood Dale, Illinois, përdori 5 dollarë për të blerë biletën e kartës gërvishtëse Gold Standard. Kjo më vonë do të çonte në një 400,000 dollarë çmim çmim i parë, duke e lënë në shok lojtarin me fat.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme