Cila është më e mirë: Android vs iOS Mobile Casino?

Lajme

2020-11-12

Lufta e sistemit operativ celular midis Android dhe iOS nuk po tregon shenja të zhdukjes. Këtë herë, beteja po përhapet në botën e iGaming, me kazino celulare fansat kanë ngecur në zgjedhjen midis dy platformave portative të lojrave. Ndërsa përvoja e lojërave në këto platforma është pothuajse identike, ka disa dallime të vogla. Pra, le të zhytemi dhe të diskutojmë disa krahasime të vështira.

Cila është më e mirë: Android vs iOS Mobile Casino?

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: Kufizime

Nëse jeni një lojtar i mprehtë, do të kuptoni se Google nuk rendit shumicën e kazinove celularë me para reale në Play Store. Për fat të mirë, kufizimi është vetëm rajonal pasi lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar, Francë dhe Irlandë mund të shkarkojnë aplikacione të dedikuara për kazino celulare nga Google Play Store. Por kjo nuk do të thotë se lojtarët e kazinosë Android nga rajone të tjera nuk mund të shkarkojnë as aplikacione. Këto kazino ofrojnë aplikacione APK të shkarkueshme në faqet e tyre të internetit.

Sa për lojtarët e Apple iOS, ata mund të shkarkojnë aplikacione të dedikuara për kazino direkt nga App Store. Ashtu si Android, kazinotë celulare iOS gjithashtu u ofrojnë lojtarëve një alternativë për të shkarkuar aplikacione të dedikuara nga faqet e tyre të internetit. Pra, si përfundim, lojtarët e kazinove celularë nuk duhet të shqetësohen për ndonjë kufizim.

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: Siguria

Ky është një tjetër argument i vjetër mes përdoruesve të iOS dhe Android. Fakti është se të dyja platformat ofrojnë siguri të pakrahasueshme të të dhënave, madje edhe më mirë se desktopët dhe laptopët. Sidoqoftë, siguria e lojërave celulare përfshin më shumë sesa thjesht pajisjen tuaj. Aplikacionet më të njohura të lojërave të fatit celular ofrojnë kriptim SSL për sigurinë maksimale të informacionit financiar dhe personal. Gjithashtu, kini kujdes për kazinotë celulare në internet që janë plotësisht të rregulluara. Me pak fjalë, gjetja e një kazinoje të sigurt celular është përgjegjësia juaj e vetme.

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: Shumëllojshmëri lojërash

Kur bëhet fjalë për lojë shumëllojshmëri, kjo varet kryesisht nga vetë kazino celulare. Kjo për shkak se lojërat më të mira celulare Android janë gjithashtu më të mirat në iOS. Por për shkak të kufizimeve të Google Play Store, lojërat më të reja të kazinosë celulare do të mbërrijnë gjithmonë në fillim në iPhone dhe iPad. Gjithashtu, Android funksionon në miliona pajisje, kështu që mund t'u duhet pak më shumë kohë lojtarëve për të hyrë në versionet e reja. Kjo është, në fakt, arsyeja kryesore pse lojërat Android janë të disponueshme përmes shfletuesve.

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: Bonus & Promocione

Në fakt, nuk ka ndonjë ndryshim të dukshëm kur bëhet fjalë për shpërblimet e bonusit Android dhe iOS. Të njëjtat këshilla që do të merrni në një kazino desktop janë ato të disponueshme në platformat celulare. Lojtarët e kazinosë celulare mund të gëzojnë bonuse si p.sh kthimi i parave, bonus pa depozite, rrotullime falas, programe VIP dhe më shumë. Mund të hasni edhe kazino celulare që ofrojnë para falas vetëm për instalimin e aplikacionit. Prandaj, gjithçka varet nga kazino.

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: performanca

Më parë, tifozët e Android shpesh talleshin me homologët e tyre të iPhone për harduerin në dukje të dëmtuar. Edhe iPhone-ët më të mirë kishin panele me rezolucion më të ulët, madhësi të vogla memorie dhe procesorë më pak të fuqishëm. Megjithatë, këto ditë Apple ka arritur të barazojë fushën e lojës. Flamurtari i fundit i Android nga Samsung, OnePlus dhe Google nuk janë më pak të aftë se iPhone të rinj. E thënë thjesht, nuk ka ndonjë ndryshim të rëndësishëm të performancës midis Android dhe iPhone.

Kazino për telefona celularë Android vs iOS: Përvoja e përdoruesit

Ashtu si me bonuse, shumëllojshmëria e lojës është e ngjashme. Por ka një ndryshim të vogël. Ndërsa pajisjet Android ofrojnë më shumë opsione personalizimi, iOS është më i përqendruar drejt thjeshtësisë. Kjo mund të bëjë që përvoja e përgjithshme e përdoruesit të ndryshojë, por nuk ka asgjë të ndryshme kur luani lojëra kazino. Pra, nëse jeni duke hedhur zare ose duke rrotulluar lojëra elektronike, përvoja e përdoruesit është e qëndrueshme në të dyja pajisjet.

Në fund të fundit

Nuk ka asnjë ndryshim domethënës midis kazinove të telefonave celularë iOS dhe Android. Vetëm sigurohuni që OS juaj të jetë i përditësuar dhe telefoni është disa vjeç. Jini të sigurt se do të keni akses në një përvojë gjithëpërfshirëse që mund t'ju bëjë të harroni fare lojërat në një kompjuter. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme