E ardhmja e industrisë së kazinove celulare?

Lajme

2021-11-09

Eddy Cheung

Kazinotë online kanë revolucionarizuar shumë industrinë e lojërave të fatit. Kazinotë më të mira në internet u ofrojnë lojtarëve një mënyrë inovative për të shijuar lojërat e kazinosë nga komoditeti i shtëpive të tyre apo kudo tjetër.

E ardhmja e industrisë së kazinove celulare?

Por këto kazino nuk do të ishin këtu ku janë sot, nëse jo për inovativitetin e vazhdueshëm në industri. Pra, ky postim shikon se çfarë të presësh nga industria në 2021 dhe më tej.

Ligje më të rrepta për lojërat e fatit

Nëse jeni një lojtar i kalitur në internet, do ta dini se industria po ndryshon vazhdimisht për sa i përket rregullave. Në Evropë, për shembull, qeveritë po prezantojnë një sërë masash për ta bërë kumarin në internet më të sigurt dhe më fitimprurës për qeveritë. Kohët e fundit, në prill 2020, UKGC prezantoi ndalimin e papëlqyeshëm të lojërave të fatit me kartat e kreditit.

Përveç kësaj, industria ka parë rregulla të shumta të reklamave të lojërave të fatit kohët e fundit. Në përgjithësi, shumica e vendeve ndalojnë reklamat e lojërave të fatit që synojnë të miturit ose personat e tjerë të cenueshëm. Pra, në përgjithësi, përgatituni për rregullore të reja të lojërave të fatit në të ardhmen. Por mos u shqetësoni sepse një hapësirë e rregulluar është një mjedis më i sigurt.

Rritja e kazinosë celulare

Lojërat e kazinosë celulare kanë ekzistuar që nga fillimi i viteve 2000. Por, për fat të keq, shumë pak do të shijonin një shans për të luajtur në kazinotë më të mira në internet atëherë. Kjo për shkak se PC dhe konsolat e lojërave ishin ende dominuese. Edhe tani, shumica e lojtarëve argëtues ende preferojnë të luajnë duke përdorur këto pajisje.

Por është një tjetër zbulim i ndryshëm kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. Pas hyrjes së telefonave celularë Android dhe iOS në fund të viteve 2000, bastorët migruan në këto platforma për të shijuar lojën kudo dhe në çdo kohë.

Për më tepër, teknologjia celulare po përparon vazhdimisht për të qenë në të njëjtin nivel me kompjuterët. Për shembull, rrjeti 5G i lançuar së fundmi do të ndryshojë të gjithë aspektin e lojërave celulare dhe cloud. Gjithashtu, është e pamohueshme që sistemet operative celulare ofrojnë siguri më të mirë të të dhënave sesa PC-të.

Kumari kripto do të mbetet vetëm një ëndërr

Nuk ka ofendim, por pagesat me kripto nuk janë rritur ashtu siç prisnin palët e interesuara të industrisë. Aktualisht, shumica e njerëzve janë ende duke luftuar për të kuptuar një ose gjashtë gjëra në lidhje me pagesat me kripto. Gjithashtu, qeveritë në mbarë botën po bëjnë shumë pak për të ndihmuar situatën duke dështuar në rregullimin e duhur të kësaj mënyre pagese. Dhe po, paqëndrueshmëria e kriptove është një pikë serioze shqetësuese.

Për shembull, Bitcoin (BTC), monedha dixhitale më e vlefshme, ka përjetuar një vit të turbullt në 2021. Këtë vit, monedha është tregtuar nga 60 mijë dollarë në më pak se 30 mijë dollarë. Tani, kjo ka trembur shumë investitorë të rinj, me disa si Elon Musk i Tesla-s që përflitet se do të asgjësonte monedhat e tyre dixhitale. Pra, nëse politikëbërësit nuk e korrigjojnë situatën, pagesat e kriptove do të mbeten vetëm një ëndërr.

Lojëra novatore me tregtarë të drejtpërdrejtë

Nëse vizitoni ndonjë kazino celulare, ka të ngjarë të shihni seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë, ku mund të luani lojëra tavoline kundër lojtarëve të tjerë. Krupierët miqësorë dhe të ditur zakonisht shpërndajnë letra dhe lojtarët mund të komunikojnë nëpërmjet sistemit të bisedave të drejtpërdrejta.

Por kjo është pjesa hyrëse e saj. Aktualisht, zhvilluesit e lojërave të drejtpërdrejta si Evolution dhe NetEnt po lançojnë lojëra të mbështetura nga VR. Një shembull i dukshëm është Gonzo's Quest Treasure Hunt, i cili nuk zhgënjen në shumë mënyra.

Me këtë shumë risi në dispozicionin tuaj, është e vështirë të imagjinohet që lojtarët të vazhdojnë të frekuentojnë vendet e basteve personalisht. Thjesht merrni një rrjet të qëndrueshëm celular ose Wi-Fi dhe një telefon celular 'mesatar' për të shijuar përvojën e drejtpërdrejtë. Kjo ju kursen kohë, energji dhe para që do të përdorni për të udhëtuar në një kazino me bazë tokësore.

konkluzioni

E ardhmja e lojërave të fatit celular dhe lojrave online, në përgjithësi, është padyshim shumë e ndritshme. Ndërsa teknologjia celulare vazhdon të inovojë, industria e lojërave të fatit lëviz me të për të vazhduar me realitetet aktuale të lojërave. Por derisa e ardhmja të jetë këtu, luani gjithmonë në kazinotë celulare të rregulluara.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme