Fitoni në lojëra elektronike në internet duke zgjedhur kohën më të mirë

Lajme

2021-03-10

A ka vërtet një kohë të përsosur për të rrotulluar rrotullat në internet apo jashtë linje? A është kaq e rëndësishme frekuentimi maksimal? Nëse edhe ju keni pyetur veten, përgjigjja e thjeshtë është se nuk ka ndonjë kohë specifike për të luajtur video lojëra elektronike. Kjo për shkak se lojërat elektronike të videove përdorin RNG (Random Number Generator) për të prodhuar rezultate të drejta dhe të rastësishme. Kjo është një nga arsyet kryesore pse video lojërat elektronike janë kaq të përhapura në shumicën e kazinove.

Fitoni në lojëra elektronike në internet duke zgjedhur kohën më të mirë

Megjithatë, fakti i mësipërm mund të kundërshtohet duke hedhur poshtë disa mite dhe teori. Koha më e mirë për të shijuar lojëra elektronike ekziston në varësi të mënyrës se si e shikoni atë. Pra, vazhdoni të lexoni për të mësuar një ose dy strategji.

Orari i pikut të frekuentimit për lojërat e fatit në internet

Përvoja e ka atë më së shumti kazinove onlineKoha e pikut është diçka midis orës 20:00 dhe 02:00, në varësi të zonës suaj kohore. Por a është një ide e mirë të shmangni lojën në këto momente? Epo, këtu është një çantë e përzier, sepse disa lojëra janë më mirë të luhen me më pak kumarxhinj në bord.

Nga ana tjetër, disa lojëra elektronike mund të bëjnë para gjatë orëve të mësipërme. Për shembull, jackpot-et progresive u rritën shpejt gjatë orëve të pikut. Por në përgjithësi, nuk ka rëndësi nëse luani në mbrëmje, në mëngjes ose në ndonjë kohë tjetër, sepse lojërat e videove mund të fitohen 24/7.

Luaj video lojëra elektronike gjatë pushimeve

Gjatë pushimeve, shumica e kazinove online ofrojnë promovime dhe turne. Është interesante se kjo është koha kur shumica prej tyre janë gjithashtu më pak aktive. Kjo është veçanërisht e vërtetë gjatë festave të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve kur faqet e lojërave të fatit bien mbi veten e tyre për t'u bërë përshtypje lojtarëve. Pra, përfitoni plotësisht nga këto bujare bonuse dhe të bëjë një vrasje. Mbani mend, mund t'ju duhet të prisni edhe një vit tjetër përpara se kazinotë të fillojnë sërish promovimet.

Koha më e mirë për të luajtur jackpots

Të gjithë lojtarët e bixhozit ia vlejnë ëndrrën e tyre të kripur për të arritur atë xhekpot, edhe nëse është një herë në karrierën e tyre të shquar të basteve. Shumica e kazinove ofrojnë jackpot në formate fikse ose progresive. Siç lë të kuptohet emri, jackpot-et fikse nuk rriten me kalimin e kohës. Sa për jackpot-et progresive, ato rriten pas çdo jave, muaji ose çdo kohëzgjatjeje të caktuar.

Thënë kështu, është e njohur të luash lojëra elektronike jackpot kur vlera është shumë e lartë. Për shembull, Mega Moolah, e cila është padyshim slot-i më i popullarizuar i jackpot-it, ka një pagesë mesatare prej 5 milionë dollarësh. Kjo do të thotë që ju duhet ta luani lojën kur pagesa është afër ose më shumë se kjo shifër. Gjithashtu, luani jackpots që kanë funksionuar për një periudhë të gjatë. Paradoksi është se këto jackpot kanë shanse më të larta për të fituar.

Koha më e mirë për të luajtur lojëra elektronike me bazë tokësore

Nëse ju pëlqejnë lojërat e fatit në tokë, duhet të filloni të luani natën. Pse? E thjeshtë! Shumica e lojtarëve të bixhozit i vizitojnë këto kazino gjatë natës, duke krijuar një atmosferë elektrike kumari. Të luash në një vend të mbushur me njerëz ju lejon të shihni se çfarë strategjish përdorin lojtarët e tjerë për të fituar.

Gjithashtu, progresistët e jackpot-it janë më të mëdhenj gjatë natës pasi më shumë njerëz po luajnë. Për të mbështetur këtë, shumica e kazinove ofrojnë më shumë promovime për të tërhequr më shumë lojtarë gjatë kësaj kohe. Por siç u tha më parë, lojërat elektronike janë mjaft të rastësishme, ndryshe nga lojërat e tjera të bazuara në aftësi si poker, baccarat dhe blackjack. Gjithashtu, ajo që funksionon për lojtarin A nuk funksionon domosdoshmërisht për lojtarin B.

Këshilla përfundimtare: Si të fitoni

Ka një kohë të përsosur për të luajtur lojëra elektronike. Sidoqoftë, vetëm kjo nuk e zvogëlon atë në një industri që kërkon shumë fat dhe disiplinë të jashtëzakonshme.

Si fillim, keni një bankroll specifik, pavarësisht nëse jeni duke luajtur online ose jashtë linje. Qëndroni në të edhe kur marrëveshja duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Gjithashtu, mos i ndiqni humbjet duke ditur saktësisht se kur duhet të hiqni dorë.

Së fundmi dhe më e rëndësishmja, luani në kazinotë celulare të rregulluara. Kjo siguron që ju të luani në një mjedis të lirë dhe të drejtë. Kështu, të gjitha fitimet tuaja janë të garantuara.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme