Gjithçka rreth Sic Bo, lojë tërheqëse aziatike me zare

Lajme

2020-04-22

Krenaria e traditës së lashtë të lojërave të fatit në Lindjen e Largët, Sic Bo është një lojë me zare, prandaj mund të jetë një alternativë sfiduese dhe argëtuese për dashamirët e mut. Kjo lojë ka kaluar kufijtë kontinental aziatik dhe është bërë hit edhe në SHBA dhe Evropë.

Gjithçka rreth Sic Bo, lojë tërheqëse aziatike me zare

Ashtu si mut, Sic Bo është një lojë me ritme të shpejta. Luhet duke përdorur 3 zare me gjashtë anë dhe një tavolinë, të krijuar posaçërisht për këtë lojë, ku lojtari i bixhozit vendos bastet e tij përpara se të hidhet zari. Është i disponueshëm në kazinotë tradicionale dhe online, për të shtuar argëtim dhe shumëllojshmëri në gamën e lojërave ekzistuese.

Rregullat bazë Sic Bo

Në Sic Bo, objektivi i lojës është hamendja e numrave që shfaqen në fytyrat e zareve. Bastet më të zakonshme janë Dy të një lloji dhe Tre të një lloji: lojtari duhet të hamendësojë numrat që shfaqen në dy ose tre zare në secilën lojë të vetme.

Kumarxhi mund të provojë fatin e tij gjithashtu duke vendosur baste të vogla dhe baste të mëdha. Këto i referohen numrit total të zareve; Bastet e vogla fitojnë kur totali është ndërmjet 4 dhe 10, Bastet e mëdha fitojnë kur numërimi është midis 11 dhe 17. Është gjithashtu e mundur të vihet bast në numra ose kombinime specifike.

Si të filloni të luani Sic Bo

Si në çdo lojë, strategjitë mund të jenë mënyra për të rritur fitimet, por në të njëjtën kohë duhet mbajtur parasysh se taktikat mbështeten në teorinë e probabilitetit, e cila, në lojërat e fatit, nuk është një shkencë ekzakte. Fati luan një rol thelbësor, edhe në Sic Bo.

Për ata që nuk janë ende të qetë me rregullat e Sic Bo dhe duan të praktikojnë përpara se të vënë baste para të vërteta, mund të jetë një opsion i mirë të provojnë një version provë që luhet falas. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të përmirësojnë taktikat e tyre dhe më pas të bastojnë dhe të luajnë me më shumë besim.

Si të luani Sic Bo në internet

Sic Bo është në katalogët e shumë prej platformave më të mira të kazinove në internet. Kohët e fundit, kazinotë i kanë vënë në dispozicion përdoruesve të tyre versionet e sofistikuara celulare të të gjitha lojërave të tyre. Këto aplikacione janë krijuar për telefonat inteligjentë dhe tabletët dhe shkarkohen falas direkt nga faqja e kazinosë.

Aplikacionet janë plotësisht të pajtueshme për dimensione të ndryshme të ekranit, për të siguruar përvojën më të mirë të lojërave të fatit. Sidomos për një lojë me ritëm të shpejtë si sic Bo, është thelbësore të përdorni një softuer që nuk do të rrezikojë argëtimin dhe cilësinë e lojës, si kur hedhni zare ashtu edhe kur bëni një bast.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme