Lajme

September 7, 2023

Greentube shkon në një aventurë egjiptiane rrëqethëse në Rise of Tut Magic

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Greentube, një zhvillues kryesor gjerman i lojërave elektronike të lojërave elektronike dhe një divizion i Novomatic, ka njoftuar krijimin e tij të fundit, Rise of Tut Magic. Loja i kthen lojtarët në epokën e artë të faraonëve brenda një tempulli egjiptian të lashtë.

Greentube shkon në një aventurë egjiptiane rrëqethëse në Rise of Tut Magic

Është një slot shumë i paqëndrueshëm i vendosur në një tabelë standarde lojërash 5x3 me deri në 10 linja bastesh. Në këtë lojë klasike të lojërave elektronike, Greentube fton lojtarët të rrëmbejnë thesaret e lashta. Loja përfshin veçori fitimprurëse bonus, të tilla si rrotullime falas dhe zgjerimin e wilds për të ndihmuar lojtarët të arrijnë misionin e tyre.

Ndërsa brenda tempullit të Egjiptit të Lashtë, lojtarët mund të zbresin simbole shpërblyese, duke përfshirë zogun, macen dhe qenin. Faraoni është simboli më shpërblyes, me një pagesë që arrin në 7500 monedha për pesë të një lloji.

Shpërndarja e bonusit është një tjetër simbol shpërblyes që duhet kërkuar në këtë slot celular. Zhvilluesi i softuerit siguron lojtarët që të marrin 12 rrotullime falas pasi të kenë vendosur të paktën tre ikona Bonus kudo në tabelën e lojës. Të bonus rrotullime falas ka një veçori të veçantë për përmirësimin e simboleve për t'i bërë raundet edhe më të dobishme.

Ndërkohë, të lojë kazino do të përmirësojë automatikisht deri në pesë simbole në simbole me pagesë më të lartë në fillimin e funksionit të rrotullimeve falas. Dhe nëse lojtarët zbarkojnë një të egër plotësisht të zgjeruar, ata do të shijojnë një përvojë tjetër të përmirësimit të simboleve.

Nëse një, dy ose tre simbole të egra të shpërndara zbarkojnë në rrotulla gjatë bonusit, funksioni i rrotullimeve falas mund të riaktivizohet, duke dhënë një, tre ose pesë rrotullime të tjera falas. Ky kombinim merr lojtarët kazinove celulare më afër fitores 500 herë më të lartë.

Përveç kësaj, Greentube thotë se lojtarët në juridiksione të caktuara mund të përdorin veçorinë e "Blerjes së Bonusit" për të shkuar direkt në raundet e bonusit. Për të vendosur simbolet e kërkuara të bonusit, lojtarët duhet të paguajnë 87 herë të aksioneve.

Rise of Tut Magic është një shtesë e shkëlqyer për koleksionin e lojërave të kazinosë celulare të Greentube. Loja i bashkohet një tjetër versioni të fundit, Pasuri me lëng, në përzgjedhjen e sloteve të kompanisë. Greentube gjithashtu ka nënshkruar disa marrëveshje operatorësh kohët e fundit, duke përfshirë Betway në Belgjikë.

Bernd Baumert, Drejtor i Prodhimit dhe Operacioneve të Lojërave në Greentube, komentoi:

"Rise of Tut Magic është një tjetër thesar egjiptian në portofolin e lojërave të Greentube falë lojës së tij vërtet tërheqëse, dizajnit klasik dhe veçorive dhe mekanikës emocionuese të bonusit. Ne presim që ky titull i ri të jetë një sukses i madh si nga operatorët ashtu edhe nga lojtarët dhe mezi presim të shikoni se si funksionon pas lëshimit të tij."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024
2023-12-20

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024

Lajme