Këshilla për të qëndruar të sigurt në kazinotë celulare

Lajme

2020-01-20

Siguria celulare është një shqetësim i madh në industrinë e lojërave të fatit në internet. Këtu janë pesë këshilla thelbësore për të qëndruar të sigurt kur luani lojëra kazino celular në 2020.

Këshilla për të qëndruar të sigurt në kazinotë celulare

Pesë këshilla për të qëndruar të sigurt kur luani kazino celulare

Ka mbi 2 miliardë përdorues celularë në mbarë botën, dhe kjo është arsyeja e zhvillimit të shpejtë të industrisë së lojërave celulare. Më shumë kumarxhinj po zgjedhin lojërat celulare ndërsa janë në lëvizje, në vend të lojërave të kazinove në desktop dhe në tokë. Por më pas, ka disa rreziqe me të cilat vijnë kazinotë celulare.

Me lojërat e fatit desktop, të paktën shumica e PC-ve dhe Mac-ve kanë softuer antivirus. Por më pas, shumica e përdoruesve celularë anashkalojnë thelbin e sigurisë celulare. Duke marrë parasysh faktin se kazinotë në internet janë shtëpia e mashtruesve dhe hakerëve në internet, lojtarët celularë duhet të mbyllin të gjitha zbrazëtitë. Më poshtë janë pesë këshilla për të qëndruar në kazinotë celulare.

1. Luaj në kazinotë e licencuara

Ka mijëra kazino në internet, disa të licencuara ndërsa të tjera funksionojnë pa licencim. Kumarxhinjtë duhet të regjistrohen dhe të luajnë në kazinotë celulare që janë të licencuara në çdo juridiksion, nga të paktën një organ i njohur sanksionues. Shumë shkelje të të dhënave dhe privatësisë janë raportuar në kazinotë online të palicencuara.

2. Zgjidhni kazinotë e audituara

Disa kazino janë të licencuara, por më pas, ato nuk kanë lojëra të ndershme. Për këtë arsye, lojtarët duhet të regjistrohen në kazinotë që auditohen në mënyrë të pavarur. Auditimet e brendshme mund të jenë të dobishme, por atëherë, ato nuk janë aq të sigurta sa auditimet e pavarura nga eCOGRA dhe rregullatorë të tjerë të lojërave në internet.

3. Luaj në faqet e internetit të sigurta

Një këshillë tjetër për të qëndruar të sigurt kur lojërat celulare po luhen vetëm në uebsajte të sigurta. Në adresën e internetit, vizitorët mund të shohin nëse faqja e internetit është e sigurt apo jo. Luajtja në faqet e internetit të pasigurta ekspozon të dhëna të rëndësishme si fjalëkalimet (për platformat e pagesave) ndaj hakerëve dhe tregtarëve të tjerë të paskrupull të kazinove në internet.

4. Mos ruani kurrë fjalëkalimet

Mos ruani fjalëkalimet; qoftë fjalëkalimi i llogarisë së kazinosë ose fjalëkalimet për llogaritë e pagesave në internet. Këto ditë, hakerët instalojnë malware në formën e cookies. Kur lojtarët e bixhozit ruajnë fjalëkalime, ato mund të merren dhe të përdoren në mënyrën e gabuar. Është më mirë të përdorni një fjalëkalim që mund të mbahet mend lehtë.

5. Shkoni për Emrat e Familjeve

E fundit ka të bëjë me zgjedhjen e kazinove online. Në treg, ka mijëra opsione; disa janë tregtarë të mirëfilltë ndërsa të tjerët janë shaka që ofrojnë lojëra patetike ose kërkojnë të dhënat e lojtarëve. Gjithmonë rekomandohet të regjistroheni dhe të luani në kazinotë e njohura në internet që kanë një reputacion për t'u ruajtur.

Përmbledhje

Këto janë pesë këshilla që entuziastët e kazinove celularë mund të zbatojnë për të qëndruar të sigurt në internet. Ndërsa kazino celulare po vazhdon të lulëzojë, mashtrimi i lojërave të fatit në internet do të lulëzojë gjithashtu. Pra, për lojtarët e fatit, është e rëndësishme të qëndrojnë të sigurt. Përveç këshillave të mësipërme, përdorimi i një VPN gjithashtu mund të jetë i dobishëm, por vini re se kazinotë nuk i rekomandojnë ato.

Të rejat e fundit

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy
2023-06-01

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë