Lajme

November 1, 2022

Këshilla për të shijuar tërheqjet në të njëjtën ditë në kazinotë në internet në celular

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Zgjedhja e një aplikacioni të kazinosë celulare mund të duket si një proces i drejtpërdrejtë që përfshin instalimin e një aplikacioni dhe lojën menjëherë. Nuk është kështu, pasi ka shumë kuti jetike që një kazino duhet të shënojë përpara se ta miratojë atë. Një nga gjërat që duhet të kryesojë listën tuaj të përzgjedhjes janë tërheqjet në të njëjtën ditë. 

Këshilla për të shijuar tërheqjet në të njëjtën ditë në kazinotë në internet në celular

Zgjedhja për kazinonë e gabuar celulare mund t'ju lërë të prisni për ditë, javë apo edhe përgjithmonë pa marrë pagesat tuaja. Pra, për të shmangur një përvojë të tillë tronditëse, ky udhëzues do t'ju ofrojë këshilla për të shijuar pagesat e menjëhershme në kazino. 

Çfarë është një kazino celulare me tërheqje të shpejtë?

Fillestarët mund të mendojnë kështu aplikacionet më të mira të kazinosë celulare shpesh përpunojnë pagesat në kohë rekord. Por lojtarët me përvojë e dinë se gjërat janë ndryshe në terren. Shumica e kazinove mund të duhen ditë ose javë për të përpunuar pagesat, në varësi të mënyrës së zgjedhur të pagesës. Me këtë në mendje, kazinotë celulare me tërheqje të shpejtë janë faqe lojrash që përpunojnë pagesat orë ose minuta pasi një lojtar bën një kërkesë. Shumica e këtyre kazinove do ta bënin këtë brenda 12 orëve.

Këshilla për të marrë pagesa të menjëhershme në kazino

Siç u përmend, lojtarët duhet të marrin parasysh disa gjëra kur zgjedhin një kazino me tërheqje të shpejtë. Ndërsa disa nga këto konsiderata varen nga aplikacioni i kazinosë, të tjerët qëndrojnë plotësisht në këmbët e lojtarit. Pra, pa humbur kohë, më poshtë janë teknikat për të marrë fitimet tuaja në kazino pothuajse menjëherë:

Kërkoni pagesa në kazinotë Legit Mobile

Industria ka shumë kazino mashtruese që kërkojnë të mashtrojnë lojtarët nga paratë e tyre të fituara me vështirësi. Por fatmirësisht, zbulimi i një mashtrimi të kazinosë është relativisht i lehtë. Lëvizni poshtë faqen e internetit të kazinosë për të parë licencat e disponueshme. Kazinoja celulare duhet të ketë një leje nga organe me reputacion si UKGC, MGA, Curacao, eGaming, Alkooli dhe Komisioni i Lojërave të Fatit të Ontarios dhe më shumë. Këto organe sigurojnë që lojtarët të marrin fitimet e tyre në kohë. 

Por mos u ndalni vetëm në informacionin e licencimit. Lexoni gjithmonë komentet e kazinosë në platforma si AskGamblers.com dhe Trustpilot. Do të gjeni mijëra komente lojtarësh në lidhje me shpejtësinë e pagesave të kazinosë, cilësinë e mbështetjes, kushtet e bonusit dhe më shumë. Vetëm regjistrohu në një kazino celulare vlerësuar 4.5/5 në këto platforma.

Lexoni Kushtet e Kazinosë

Mos i merrni të gjitha komentet e kazinosë si të vërtetën e ungjillit. Puna është se industria e kazinove është një biznes ashtu si bizneset e tjera. Kjo do të thotë se fushatat e shpifjeve janë relativisht të zakonshme në këtë industri. Konkurrentët mund të paguajnë rishikuesit për të diskredituar aplikacionin e kazinosë në këto platforma dhe për të trembur regjistrimet e mundshme.

Për këtë qëllim, lexoni gjithmonë termat dhe kushtet e pagesës së kazinosë përpara se të bini dakord për ndonjë gjë. Do ta dini se sa shpejt paguan kazino në këtë faqe të gjatë dhe të mërzitshme. Shumë aplikacione të lojërave të fatit tregojnë se mund të duhen deri në 30 ditë për të marrë fitime në rrethana të pafavorshme. Por kjo është e rrallë në një industri kaq konkurruese.

Zgjidhni mënyrën e përshtatshme të pagesës

Pagesë e menjëhershme kazinotë ofrojnë mënyra të ndryshme pagese. Këto përfshijnë kuletat elektronike, kartat e kreditit/debitit, telat bankare, çeqet elektronike dhe kriptovalutat. Por mënyra e pagesës që zgjidhni do të përcaktojë se sa shpejt i merrni pagesat. Pra, cilat janë opsionet më të mira të pagesës në kazinotë me pagesë të menjëhershme:

  • Kuletat elektronike: Për të shijuar pagesa të menjëhershme në një kazino celulare, përdorni gjithmonë kuletat elektronike si PayPal, Skrill, Neteller dhe ecoPayz. Këto metoda bankare ofrojnë depozita të menjëhershme, me tërheqje deri në 12 orë. Megjithatë, kjo mund të rritet në 48 orë.
  • Paysafecard: Paysafecard është një kartë me parapagesë e pranuar nga shumica e kazinove online. Ndryshe nga kartat e kreditit/debitit, lojtarët e Paysafecard bëjnë pagesa në kazino duke përdorur një kod 16-shifror. Pagesat e PaySafecard shpesh janë të menjëhershme. 
  • Kriptomonedhat: Monedhat dixhitale si Bitcoin, Litecoin, Dogecoin dhe Ethereum gjithashtu mbështesin depozitat dhe tërheqjet e menjëhershme. Kjo për shkak se këto pagesa nuk duhet të kalojnë përmes bankave ose ofruesve të tjerë të shërbimeve të pagesave për t'i përpunuar. Kjo gjithashtu bën pagesa kripto pa pagesë ose me tarifa të ulëta përpunimi. 

Ndërkohë, shmangni përdorimin e opsioneve si Visa, MasterCard dhe American Express. Ndryshe nga pagesat direkte me kriptomonedhë, banka duhet të miratojë pagesat me kartë krediti/debiti dhe transferta bankare. Kjo mund të nënkuptojë pritjen për 3 deri në 7 ditë për të marrë fitimet tuaja. Dhe po, nuk ka pagesa gjatë festave publike. 

Verifikoni llogarinë tuaj të kazinosë celulare

Shumica e rishikimeve të mospagesës në internet janë nga lojtarët që nuk kanë dhënë detajet e nevojshme të verifikimit. Rregulloret e lojërave të fatit globalisht kërkojnë që kazinotë të verifikojnë identitetin e lojtarit përpara se të përpunojnë çdo pagesë. Është edhe më keq në MB, pasi aplikacionet e kazinosë celulare duhet të përcaktojnë burimin e të ardhurave të lojtarit përpara se të përpunojnë tërheqjet. Sado e keqe që tingëllon, ideja është të mbrohen lojtarët e pafajshëm nga pastruesit e parave dhe mashtruesit.

Jepni gjithmonë detajet e sakta kur krijoni një llogari kazinoje për të shmangur ngecjen gjatë procesit të verifikimit. Me fjalë të tjera, mos përdorni pseudonime ose ID të një personi tjetër për të hapur një llogari kazino. Gjatë procesit KYC (Njih klientin tënd), kazinotë kërkojnë një ID/pasaportë/patentë shoferi të lëshuar nga qeveria dhe dëshmi të vendbanimit si deklarata bankare ose faturat e shërbimeve. Pra, nëse jepni informacionin e gabuar, mund të harroni fare fitimet tuaja. 

Bëni tërheqje të vogla

Kjo është disi e drejtpërdrejtë. Shumë kazino përpunojnë shpejt depozita dhe tërheqje të vogla. Nga ana tjetër, pagesat më të rëndësishme mund të kërkojnë më shumë kohë për t'u përpunuar. Kjo për shkak se shuma të konsiderueshme paraqesin shumë rreziqe, kështu që kazinoja dhe ofruesi i shërbimit të pagesave duhet të zbatojnë kujdesin e duhur. Disa aplikacione të kazinosë celulare madje mund të kenë kufij transaksionesh ditore, javore ose mujore. 

Megjithatë, kazinotë më të mira celulare ende mund të përpunojnë pagesa të rëndësishme sa më shpejt që të jetë e mundur, megjithëse kjo është e rrallë. Lojtarët gjithashtu mund të rrisin shanset e tyre për marrjen e tërheqjeve të menjëhershme në kazinotë celulare duke u bërë lojtarë VIP. Ky status prestigjioz në kazino vjen gjithashtu me shtesa si menaxherët e llogarive personale, ftesat e turneut, bonuse të mëdha dhe më shumë. Por lojtarët duhet të bëjnë transaksione shumë të mëdha për ca kohë përpara se të arrijnë statusin VIP. 

Fjalët e fundit

Për të përmbledhur gjithçka, gjetja e një kazinoje me tërheqje të menjëhershme nuk duhet të jetë një përvojë stresuese. Thjesht identifikoni një kazino të besueshme dhe lexoni komentet e kazinosë për të parë se çfarë thonë lojtarët e tjerë për shpejtësinë e pagesave të aplikacionit. Gjithashtu, përdorni kuletat elektronike dhe kriptovalutat në vend të transfertave bankare dhe kartave të debitit/kreditit. Dhe një gjë tjetër, shmangni tërheqjen e shumave të konsiderueshme në një transaksion të vetëm. Përdorimi i këtyre këshillave do të eliminojë ato periudha pritjeje në ankth. Provoni atyre!

Të rejat e fundit

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare
2023-11-28

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare

Lajme