Këshillat kryesore për të fituar duke luajtur letra gërvishtëse në internet

Lajme

2021-01-07

Online letra me gërvishtje janë një nga format më të njohura të lojërave të fatit në rrjet. Dhe si çdo tjetër kazino online lojë, fitimi i gërvishtjeve varet vetëm nga fati. Por vetëm të bësh bankë me fat nuk e prish atë. Do t'ju duhet të armatoseni me disa strategji të vështira për të fituar karta gërvishtëse në internet. Pra, ky postim hedh një vështrim në opsione të ndryshme nëse doni të fitoni para duke luajtur kaq thjeshtë lojë

Këshillat kryesore për të fituar duke luajtur letra gërvishtëse në internet

Si funksionojnë kartat gërvishtëse në internet?

Nëse keni luajtur ndonjëherë letra gërvishtëse tipike, atëherë nuk keni nevojë për ndonjë hyrje në kartat gërvishtëse në internet. Megjithatë, në këtë rast nuk ka gërvishtje fizike. Këtu, ju do të klikoni butonat ose panelet për të zbuluar nëse keni fituar para apo jo. Disa kazino online kanë një buton të emërtuar "Gërvisht të gjitha" ose "Zbulo të gjitha". Thjesht zgjidhni një lojë dhe zgjidhni një bast. Gjithashtu, është jetike të theksohet se letrat gërvishtëse janë një lojë fati. Për fat të mirë, ju mund të rrisni shanset tuaja me disa truke të thjeshta siç do të diskutojmë më poshtë.

Hartoni një buxhet

Kur luani ndonjë lojë kazinoje, mbajeni këtë rregull afër nëse dëshironi të luani më gjatë dhe të fitoni më shumë. Përpara se të filloni të luani në kazinotë më të mira të kartave gërvishtëse në internet, së pari vendosni një buxhet dhe qëndroni në të gjatë lojës. Mos shpenzoni më shumë se shuma që keni lënë mënjanë, pasi kjo do t'ju çojë në një trazirë financiare. Nëse jeni me fat që fitoni disa dollarë, trajtojeni atë si një bonus.

Shmangni kartat gërvishtëse të lira

Ju duhet të mësoni se si të zgjidhni lojën e duhur nëse jeni serioz për të fituar letra gërvishtëse. Në këtë rast, mënyra më e mirë është të largoheni nga ato karta gërvishtëse të lira. Shumica e kartave gërvishtëse të lira kanë çmime të pakta. Kështu, nëse fitoni diçka, shuma nuk do të jetë asgjë për të marrë në shtëpi. Pra, bëjini vetes një nder duke shkuar për karta gërvishtëse premium.

Krahasoni shanset

Në lojërat e kazinosë si kartat gërvishtëse dhe lojërat elektronike të videove që nuk kërkojnë shumë strategji ose aftësi për të fituar, zgjedhja e shanseteve më të mira mund ta bëjë mashtrimin. Megjithëse shumica e lojtarëve supozojnë se gërvishtjet janë të njëjta, disa kanë shanse më të mira për të fituar se të tjerët. Megjithatë, kartat gërvishtëse me shanse të larta fitimi përmbajnë çmime të rregullta, por të vogla. Sidoqoftë, shumë shuma të vogla mund t'ju japin një fitore të konsiderueshme neto. Dije vetëm kur të ndalosh.

Merrni bonuset e kazinosë në internet

Lojëra të bazuara në fat si kartat gërvishtëse dhe video lojëra elektronike janë opsione të shkëlqyera për lojë bonus. Në shumë kazino online, ato kontribuojnë 100% në kërkesat e basteve. Prandaj, jini në vëzhgim për kazinonë bonuse. Por si zakonisht, lexoni gjithmonë me kujdes Kushtet dhe Kushtet e bonusit për të ditur se sa zgjat. Gjithashtu, shmangni bonuset e kartave gërvishtëse me kërkesat e basteve, le të themi, më shumë se 40 herë. Kjo mund të jetë e vështirë për t'u arritur.

Dini kur të hiqni dorë

Të dish saktësisht se kur duhet të hedhësh peshqir kur luani karta gërvishtëse në internet me para të vërteta është një tjetër pikë jetike. Nëse përjetoni një seri të nxehtë humbjesh, mos bëni gabim duke ndjekur humbjet tuaja. Bastorët e zgjuar zakonisht e dinë se kur duhet ta quajnë atë një ditë dhe tërhiqen për të riorganizuar strategjinë. Logjika e thjeshtë është të shmangni humbjen e më shumë pasi të keni humbur tashmë buxhetin tuaj. Gjithashtu, sigurohuni që të jeni në gjendjen e duhur para se të luani letra gërvishtëse.

Me e rendesishmja

Mos prisni të fitoni duke luajtur karta gërvishtëse me para të vërteta pa zgjedhur kazinonë e duhur në internet. Kjo për shkak se kartat gërvishtëse në internet kanë një normë RTP (Kthimi te lojtari) ashtu si lojëra elektronike video, baccarat dhe blackjack. Prandaj, zgjidhni një kazino të rregulluar për të shmangur luajtjen e letrave gërvishtëse me tarifa RTP jashtëzakonisht të ulëta. Këto kazino ju garantojnë gjithashtu pagesa të shpejta dhe të besueshme. Dhe mbi të gjitha, luani për argëtim dhe shpresoni të fitoni!

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme