Kazinotë Sociale kundër Kazinove Online

Lajme

2020-12-16

Sot mund të luani lojëra kazino si p.sh ruletë, lojëra elektronike, poker, dhe blackjack nga telefoni ose kompjuteri juaj. Por ndërsa shumë njerëz duan të luajnë kazinove online, jo të gjithëve u pëlqejnë bastet me paratë e tyre të fituara me vështirësi. Kjo është arsyeja pse zhvilluesit e lojërave të kazinove prezantuan kazinotë sociale. Këto kazino i lejojnë lojtarët të argëtohen shumë lojëra për argëtim. Por përveç të qenit pa rrezik, çfarë gjërash të tjera dini për kazinotë sociale?

Kazinotë Sociale kundër Kazinove Online

Cilat janë kazinotë sociale?

Një kazino sociale është një faqe interneti ose aplikacioni i kazinosë në internet që u lejon lojtarëve të aksesojnë lojërat e njohura të kazinosë si lojëra elektronike, video poker , blackjack dhe ruletë me miqtë e tyre në internet. Ju mund të luani kazino sociale duke shkarkuar aplikacione celulare ose kompjuterike ose duke përdorur një shfletues uebi. Por pavarësisht emrit, lojtarët e kazinosë sociale nuk bastojnë me para të vërteta. Me fjalë të tjera, këto kazino janë vetëm për qëllime argëtimi.

Shifrat e RTP (Kthimi te Përqindja e Lojtarëve) në kazinotë sociale

Pra, si funksionojnë kazinotë në internet? E thjeshtë! Ata ofrojnë RTP. Kjo është shuma që loja u paguan lojtarëve. Në mënyrë tipike, shumica e lojërave që do të luani në kazinotë e rregulluara në internet kanë një RTP. Për shembull, kur luani një lojë slot me një RTP 97%, do të thotë që do të merrni 97 dollarë për çdo 100 dollarë të bastit. Për të ditur normën RTP, vizitoni seksionin e informacionit të lojës. Megjithatë, jo të gjithë furnizuesit e lojërave ofrojnë këto të dhëna.

Por a ofrojnë kazinotë sociale shifra RTP? Fatkeqësisht, industria e lojërave sociale nuk ofron përqindje pagese. Por këtu nuk ka humbur gjithçka. Nëse jeni me fat, mund të gjeni një kazino sociale me një RTP. Megjithatë, lojtarët e industrisë funksionojnë sikur RTP nuk ekziston. Por kazinotë sociale nuk janë mashtrime të zakonshme. Thjesht nuk do ta keni idenë për shumën që mund të fitoni në planin afatgjatë. Si përfundim, lexoni gjithmonë rishikimet e RTP përpara se të luani.

Rregullimi i kazinove sociale dhe lojrave

Ligjshmëria është një nga sfidat kryesore me të cilën përballen pothuajse të gjithë lojtarët e kazinove në internet. Edhe pse kumari është i ligjshëm në shumicën e vendeve, bastet në internet nuk lejohen nga shumica e qeverive. Për shembull, të paktën gjysma e shteteve në SHBA ende nuk i kanë legalizuar bastet online.

Për fat të mirë, kazinotë sociale fluturojnë poshtë radarit. Në fund të fundit, ato kanë të bëjnë vetëm me elemente argëtuese dhe sociale. Siç kam thënë, ju nuk vini bast me para të vërteta, as nuk mund të fitoni para të vërteta në këto kazino. Në vend të kësaj, lojtarët blejnë patate të skuqura për të përfunduar qëllimet dhe për të arritur vlerësime. Në përgjithësi, kazinotë sociale janë vetëm për argëtim.

Duke luajtur kazino sociale me miqtë

Deri tani, ju duhet të keni një ide se si funksionojnë kazinotë sociale. Siç sugjeron emri, ju mund të lidhni llogarinë tuaj të mediave sociale me aplikacionin tuaj të kazinosë sociale dhe ta vendosni atë me miqtë tuaj. Sigurisht, kjo është e mundur edhe në kazinotë më të mira në internet. Sidoqoftë, do t'ju duhet një çantë plot me para dhe do të digjni baste pasi nuk mund të vini bast falas, ndryshe nga kazinotë sociale.

A është e sigurt të luash në një kazino sociale?

Me shumë mundësi, nuk do të keni kurrë një pasqyrë të qartë të gjasave tuaja të fitimit ndërsa luani në shumicën e kazinove sociale. Por a do të thotë se këto kazino janë të paligjshme? Kazinotë sociale nuk thyejnë asnjë rregull duke mos u ofruar lojtarëve 95% slot RTP dhe 99% për blackjack. Ata madje mund të largohen me një RTP 1% për çdo lojë. Për fat të mirë, nuk keni pse t'i përballoni këto situata nëse ndiheni të dyfishtë të kryqëzuar nga një kazino sociale. Ju gjithmonë mund të luani dhe blini çipa diku tjetër.

konkluzioni

Dallimi më i madh midis kazinove online dhe atyre sociale është se e para ofron kumar me para të vërteta, ndërsa e dyta është kryesisht për argëtim. Gjithashtu, të luash në kazinotë sociale është një mënyrë e shkëlqyer për të mprehur aftësitë tuaja të lojërave, pasi ato nuk kanë ndonjë juridiksion ligjor dhe ofrojnë një shumëllojshmëri më të gjerë lojrash. Por gjithmonë mbani mend se të luash çdo lojë kazinoje duhet së pari të ketë të bëjë me argëtimin. Pra, argëtohuni dhe luani me përgjegjësi!

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme