Lajme

June 17, 2021

Kujdes kuzhinierë! - NetEnt publikon Gordon Ramsay Hell's Kitchen

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Kuzhinieri më i famshëm në botë, Gordon Ramsay, sigurisht që i ka duart plot me shfaqje të shumta televizive dhe restorante në mbarë botën. Si një restorant ndërkombëtar, Ramsay ka restorante të përhapura në MB, Francë, Singapor dhe qytete të tjera të mëdha.

Kujdes kuzhinierë! - NetEnt publikon Gordon Ramsay Hell's Kitchen

Por fatkeqësisht për të, NetEnt njoftoi se shefi i kuzhinës do të vizitojë kazinonë tuaj të preferuar në internet duke filluar nga 25 mars 2021. Pra, a jeni gati të luani Gordon Ramsay's Hell's Kitchen?

Përmbledhje e slotit të "Gordon Ramsay's Hell's Kitchen"

Hell's Kitchen është një slot video 5x3 me 20 linja pagese. Loja është e mbushur me intensitet, eksitim dhe gjithë aromën e njohur me Gordon Ramsay. Thënë kështu, Hell's Kitchen është projektuar në mënyrë të shkëlqyeshme, me të egra të rastësishme që shfaqen kudo në rrotullimin e lojës bazë. Lojtarët mund të krijojnë një kombinim fitues duke vendosur 5, 4 ose 3 simbole që përputhen përgjatë vijës së pagesës. Simbolet fillojnë nga e majta në të djathtë.

Siç pritej, ikonat me vlerën më të lartë janë enët e firmës Gordon Ramsay. Së pari, do të gjeni Beef Wellington, i cili mund t'ju shpërblejë me një shumë të mirë duke zbritur pesë prej tyre. Më pas, është ikona pikante e burgerit, e ndjekur nga afër nga kokteji me firmën e Gordon Ramsay. Dhe sigurisht, ka edhe simbole të tjera si mbretëria klasike dhe pudingu ngjitës i kafesë.

Ashtu si me shumicën e lojërave elektronike të reja nga zhvilluesi, Gordon Ramsay Hell's Kitchen është zhvilluar duke përdorur teknologjinë HTML5. Kjo do të thotë se loja është e aksesueshme përmes një desktopi, tableti ose telefoni celular. Në fakt, do të gjeni paraqitjen e rrjetit 5x3 perfekte për kazinonë tuaj celular sesa në desktop dhe laptopë.

Karakteristikat e bonusit të "Hell's Kitchen" të Gordon Ramsay

Sloti i videos Hell's Kitchen vjen me gjashtë veçori bonus, të cilat janë më shumë se ato që do të gjeni shumica e lojërave elektronike në internet. Së pari, Random Wilds zëvendësojnë shumicën e simboleve në linjën e pagesës. Kjo veçori aktivizon në mënyrë të rastësishme rrotullimin e lojës bazë ku kuzhinieri i famshëm do të hedhë pjata, tenxhere dhe thika mbi bobina dhe do t'i shndërrojë ato në Wilds. Lojtarët mund të marrin pesë deri në shtatë Wilds dhe të krijojnë disa fitore të mrekullueshme.

Më pas, lojtarët mund të zhbllokojnë funksionin Team Challenge Free Spins duke vendosur tre ose më shumë disqe në të gjitha bobinat, në pjesën e mesme (mbështjellja 3). Marrja e tre ose katër simboleve do t'ju japë respektivisht 10 ose 15 rrotullime bonus.

Interesant është fakti se lojtarët duhet të zgjedhin të jenë në ekipin blu ose të kuq. Pasi të zgjidhni një ekip, do të merrni një shumëzues 2x ose 3x në çdo rrotullim bonus. Ju gjithashtu mund të fitoni funksionin Team Wilds, ku tre deri në tetë Wilds shtohen rastësisht.

Së fundmi, veçoria e lojës së bonusit të Gordon ju regjistron në lojën e bonusit Pick-and-Click sa herë që ekipi juaj fiton. Këtu do të merrni deri në 15 meny për të zgjedhur, me çdo menu që ofron tre çmime emocionuese. Lojtarët mund të marrin një shumëzues 2x ose 3x dhe një çmim të rastësishëm në para prej 5x, 3x ose 2x aksionet tuaja fillestare. Kjo veçori vazhdon derisa të zbuloni tre kryqe. Pra, mos i zgjidhni ato.

Varianca e Kuzhinës së Ferrit të Gordon Ramsay, RTP dhe bastet maksimale

Hell's Kitchen ka një RTP mesatare prej 96,07% me një variancë të ulët deri në mesatare. Kjo do të thotë që lojtarët mund të presin fitore të vogla, të shpeshta që mund të arrijnë deri në 1000 herë të aksioneve të tyre totale. Ndërkohë, lojtarët mund të vendosin baste me aq pak sa 0,20 dollarë dhe një maksimum prej 400 dollarësh për rrotullim. Nëse Lady Luck buzëqesh, ju mund të merrni çmimin maksimal prej 400,000 dollarësh që ju ndryshon jetën.

Mendimet përfundimtare të Gordon Ramsay's Hell's Kitchen

NetEnt është i famshëm për lojërat e tij të dizajnuara mirë në internet të mbushura me mundësi fitimi. Epo, ata nuk i lënë asgjë rastësisë në këtë rast, falë Wilds-ve të aktivizuara rastësisht që mund të ofrojnë pagesa të mira.

Funksioni Team Challenge Free Spins gjithashtu bën një punë të shkëlqyer duke shumëzuar aksionet tuaja fillestare deri në 5x. Mos harroni, megjithatë, fitorja maksimale nuk është e madhe. Por nëse ju pëlqen seriali origjinal televiziv, Hell's Kitchen është loja juaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme