Lajme

May 1, 2023

LeoVegas është vendosur për të përfunduar blerjen e lojërave me shtytje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

LeoVagas Group, një divizion i lojërave në pronësi të MGM, ka rënë dakord të bëhet aksionari i shumicës në Push Gaming, një furnizues i njohur i lojra kazino celulare. Kompania ka njoftuar se marrëveshja do të përfundojë përmes divizionit të saj të Investimeve LeoVentures dhe është pjesë e planit strategjik për të investuar në krijimin dhe furnizimin e përmbajtjes. Megjithatë, një shumë e mundshme mbetet sekret. 

LeoVegas është vendosur për të përfunduar blerjen e lojërave me shtytje

Nëse marrëveshja është e suksesshme, Push Gaming do të vazhdojë të jetë një furnizues i pavarur i përmbajtjes me ekipin e vet të menaxhimit. Përveç kësaj, kompania do të vazhdojë të menaxhojë të gjithë punonjësit e saj dhe lojërat do të vazhdojnë të jenë të disponueshme përmes platformës së saj dhe serverit të lojërave në distancë. Gjithashtu, bashkëthemeluesit James Marshall dhe Winston Lee do të vazhdojnë rolet e tyre si CEO dhe COO. 

Udhëtim fenomenal për të rritur kompaninë

Duke komentuar mbi marrjen e mundshme, CEO i LeoVegas Group, James Hugman, mirëpriti Push Gaming në familjen e gjerë të kompanisë. Ai lavdëroi ekipin e menaxhimit për udhëtimin e tij fenomenal për ta rritur kompaninë me shpejtësi për t'u bërë lider në biznesin e iGaming. 

Ai vazhdoi:

"Push Gaming ka një rekord të jashtëzakonshëm, teknologji pronësore dhe pronë fantastike intelektuale që do të sigurojnë që t'u ofrojmë klientëve argëtimin më të mirë dhe të fundit".

Shefi ekzekutiv i Push Gaming tha:

"Jam jashtëzakonisht krenar për atë që kemi arritur deri më sot dhe kjo marrëveshje është një dëshmi e punës që ekipi ynë ka bërë, duke na çuar nga fillimi në një furnizues kryesor me disa nga lojërat më të njohura në industrinë tonë." .

Marshall vazhdoi se furnizuesi i përmbajtjes ka plane ambicioze, të cilat do të përshpejtohen falë mbështetjes nga LeoVegas dhe MGM. Ai komentoi se Push Gaming do të rriste aftësitë e saj të zhvillimit dhe do të hynte në tregje më të rregulluara.  

Blerja do t'i nënshtrohet miratimeve përkatëse, me të dyja kompanitë që shpresojnë të përfundojnë marrëveshjen në tremujorin e tretë 2023. Ky do të shënonte investimin e parë të rëndësishëm nga operatori i aplikacionit të kazinosë celulare që nga Marrja e MGM në nëntor 2020

Presidenti i MGM Resorts International, Gary Fritz, tha se blerja e Push Gaming nga LeoVegas është në përputhje me vizionin e kompanisë për të zgjeruar praninë e saj ndërkombëtare të lojërave dixhitale dhe për të rritur aftësitë e saj gjatë viteve të ardhshme. 

Ai shtoi:

"Ne jemi të kënaqur të sjellim Push Gaming në biznesin tonë pasi sjell një histori të zhvillimit të lojërave që janë të njohura dhe kanë fuqi të qëndrueshme në industri, si dhe një ekip të jashtëzakonshëm menaxhimi dhe operimi".

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme