Lajme

November 8, 2019

Lojërat e kazinosë celulare që duhet t'i provojë çdo pronar i telefonit inteligjent

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Lojërat e lëvizshme janë një industri masive, duke parë shumëllojshmërinë dhe cilësinë e lojërave celulare. Këtu janë disa nga lojërat më të mira për përdoruesit e celularëve.

Lojërat e kazinosë celulare që duhet t'i provojë çdo pronar i telefonit inteligjent

Lojërat më të njohura për celular

Popullariteti i lojërave celulare është në kulmin e të gjitha kohërave. Njerëzit e të gjitha grupmoshave kalojnë një pjesë të mirë të kohës së tyre duke luajtur lojëra celulare çdo ditë. Popullariteti në rritje mund t'i atribuohet numrit në rritje të përdoruesve të smartfonëve dhe përparimeve në teknologjinë e lojërave celulare.

Ka shumë lojëra celulare të disponueshme në platforma të ndryshme celulare. Ato përfshijnë strategji, kazino, luftime, sporte dhe lojëra puzzle, ndër shumë të tjera. Disa nga lojërat janë shumë më të njohura për arsye të tilla si grafika dhe faqosja më e mirë. Disa nga lojërat më të njohura celulare janë theksuar më poshtë.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga është një nga lojërat celulare më të shkarkuara nga përdoruesit e Android dhe iOS. Versioni i parë i Candy Crush u lëshua në vitin 2012 dhe ka mbetur i njohur që atëherë. Është një lojë falas, por me disa blerje brenda aplikacionit për të zhbllokuar veçoritë premium.

Koncepti i lojës është mjaft i thjeshtë. Kërkon që një lojtar të përputhet me tre ose më shumë copa karamele që janë të së njëjtës ngjyrë. Karamelet e përputhura eliminohen dhe zëvendësohen me të tjera. Çdo nivel i lojës ka objektiva të ndryshëm, gjë që e bën atë mjaft emocionuese dhe paksa problematike.

Surfistët e metrosë

Subway Surfers është një lloj loje vrapuese pa fund, e cila është zhvilluar nga kompani private të quajtura SYBO Games dhe Kiloo. Loja është e disponueshme në iOS, Android dhe Windows. Ai u lëshua për herë të parë në vitin 2012, por ka pasur përditësime të shumta me kalimin e kohës, që synojnë të sigurojnë që ai të ruajë popullaritetin e tij në mesin e përdoruesve të celularëve.

Loja renditet e katërta në listën e lojërave më të shkarkuara të të gjitha kohërave. Si ndërfaqja e përdoruesit ashtu edhe loja e Subway Surfers janë fantastike. Në lojë, një lojtar mund të kontrollojë një artist grafiti që vrapon nëpër shina hekurudhore dhe të mbledhë monedha dhe sende të tjera ndërsa shmang përplasjet.

Call of Duty

Versioni celular i Call of Duty është një lojë me qitje në person të parë, që gjendet vetëm në platformat Android dhe iOS. U lëshua në 1 tetor 2019 dhe tashmë është ndër lojërat më të njohura. Ai pati më shumë se 35 milionë shkarkime në më pak se tre ditë pasi u publikua.

Call of Duty ishte tashmë një lojë popullore në Xbox dhe PlayStation, kjo është ndoshta arsyeja pse versioni celular u bë shumë i popullarizuar që nga koha e lançimit. Loja është e njohur për misione të mbushura me aksion që kërkojnë aftësi dhe strategji. Ai gjithashtu ka disa blerje brenda aplikacionit që lejojnë lojtarët të kenë akses në veçoritë premium.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme