Mos i luani këto lojëra kazino nëse doni të fitoni

Lajme

2021-02-19

Kumari i kazinosë, njësoj si bastet sportive, është plot me mundësi fitimi. Sa herë që hapni aplikacionin tuaj të lojërave të fatit, do të shihni një sërë opsionesh, duke filluar nga variacionet e video-pokerit deri te makinat e fatit. Por me të gjitha këto zgjedhje në dispozicionin tuaj, është e lehtë të zgjidhni lojën e gabuar dhe të filloni të bëni humbje menjëherë. Pra, vazhdoni të lexoni për të mësuar pesë lojëra kazino për t'i shmangur nëse po kërkoni të fitoni shumë.

Mos i luani këto lojëra kazino nëse doni të fitoni

Slot Machines

po! Çdo lojtar serioz që lexon këtë postim duhet t'i listojë ato video tërheqëse lojëra elektronike nëse duan të bëjnë para. Këtu është gjëja. Makinat e fatit ofrojnë disa nga përqindjet më të këqija të pagesave që mund të merrni në botën e lojërave të fatit. Shumica e tyre kanë një avantazh shtëpie prej 3% deri në 6%, megjithëse disa mund të arrijnë deri në 15%.

Për shembull, ju mund të luani një automat me një avantazh shtëpie prej 7%. Më pas, ju vendosni bast 1$ për rrotullim dhe kryeni 500 rrotullime në orë. Tani shumëzo 500 x 1 x 0,07. Kjo ju jep një humbje totale prej 35 dollarë në orë, pavarësisht nëse fitoni apo jo. Pra, nëse mendoni se do të rrotulloni disa raunde në disavantazh, makinat e fatit janë një zonë e ndaluar.

Keno

Keno është një lojë e njohur kazinoje që ka të ngjarë ta gjeni në ato aplikacione të rregulluara të lojërave të fatit celular. Por në varësi të vendit ku po luani, keno ka një skaj të shtëpisë prej 4% deri në 35%. Kjo e bën atë një nga skajet më të pjerrëta të shtëpisë në dispozicion në internet. Megjithatë, edhe nëse loja bie nën kategorinë "të pamposhtur", është ende argëtuese dhe e këndshme për të luajtur. Truku është të relaksoheni dhe të shijoni momentin. Do të vrasësh para se ta kuptosh.

Ruletë Amerikane

Nëse jeni një ruletë tifoz, atëherë do ta dini se rrota e ruletës amerikane ka avantazhin më të keq të shtëpisë nga të gjitha variacionet. Ajo ka një avantazh prej më shumë se 5% të shtëpisë. Kjo sepse rrota amerikane ka 38 xhepa.

Mjerisht, dy nga xhepat (zero e gjelbër e dyfishtë dhe zero) favorizojnë shtëpinë në fund. Nëse ndani 2/38 dhe shumëzoni me 100%, ju merrni një skaj të pafavorshëm të shtëpisë prej 5,26%. Për fat të mirë, ju mund të luani ruletën franceze, e cila ka një avantazh shtëpie prej 1,35%. Mund të provoni edhe ruletën evropiane, e cila krenohet me një avantazh prej 2.7% të shtëpisë.

Bingo

Kazinotë e internetit janë të mbushura me bingo lojëra të mundësuara nga RNG (Random Number Generators) dhe të luajtura kundër shtëpisë. Shumica e tyre janë shumë të ngjashme me bingo me 90 dhe 75 topa. Sidoqoftë, bingo ka një nga shanset më të ulëta. Për shembull, NetEnt Bingo vjen me një avantazh mahnitës prej 16% të shtëpisë. Nga ana tjetër, Bingo Ballistic i Microgaming ka një normë të ulët në 5.28%.

Jackpots

Kur bëhet fjalë për lojërat më të këqija të kazinosë për të luajtur, asnjë nuk mund t'i afrohet jackpot-eve progresive. Gjëja me jackpot-et është se çmimi më i lartë ka një pjesë të bastit tuaj në çdo rrotullim që bëni. Për më tepër, jackpot-et mund të grumbullohen në kazino të shumta, duke u dhënë atyre shuma super të larta. Por kjo do të thotë se loja do të forcohet gjatë lojës bazë, duke rrëmbyer bankrollin tuaj. Akoma më keq, shumica e tyre kanë një avantazh shtëpie prej më pak se 90%. Prandaj, mënyra e vetme për të fituar një jackpot është duke përdorur fatin e zonjës.

konkluzioni

Këto lojëra kazino janë një testament i vërtetë që ju duhet të provoni alternativa të tjera si poker dhe blackjack. Por nëse vendosni t'i përmbaheni opsioneve të mësipërme, është e këshillueshme që ta mbani lojën tuaj në minimum. Në fund të fundit, më e larta kazino online fitoret në histori nuk kanë ardhur nga askush tjetër përveç automateve. Pra, luani gjithmonë për argëtim dhe shmangni ndjekjen e humbjeve. Paç fat!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme