Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit

Lajme

2021-01-27

Ata thonë se ndryshimi është e vetmja gjë konstante në jetë, dhe kumarxhinjtë në internet në mbarë botën e dinë shumë mirë këtë. Pas ndalimit të kartave të kreditit në UKGC në prill 2020, kumarxhinjtë norvegjezë në internet do të duhet të jetojnë pa Neteller dhe Skrill që nga 8 dhjetori 2020. Lexoni më tej për të mësuar disa gjëra në lidhje me këtë pengesë të lehtë dhe si ta kapërceni atë.

Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit

Cfare ndodhi?

Norvegjia filloi zbatimin e rregulloreve të reja të lojërave të fatit në internet dhe jashtë linje që në dhjetor 2020. Qëllimi është të mbrojë tregun norvegjez të lojërave të fatit kundër aktiviteteve të paligjshme të lojërave të fatit. Por a është vërtet kështu, apo do të përfundojë duke shkaktuar më shumë dëme? Epo, ndryshimet në ligjet norvegjeze të lojërave të fatit u diskutuan për herë të parë në fillim të vitit 2020. Midis tyre ishte futja e mbrojtjes së rreptë të të dhënave personale nga platformat e pagesave në internet.

A mund të përdorin norvegjezët Skrill dhe Neteller?

Skrill dhe Neteller janë padyshim disa nga më të njohurit kazino online metodat bankare aktualisht. Por siç u tha fillimisht, kazinotë norvegjeze kishin kohë deri më 8 dhjetor 2020, për të informuar lojtarët e tyre për ndryshimet e mundshme. Lojtarët e kazinosë kishin deri më 21 dhjetor për të tërhequr bilancet e tyre të kazinosë nga këto dy opsione të portofolit elektronik. Pas kësaj, lojtarët do të duhet të kërkojnë alternativa të tjera pagese, siç do të diskutohet më vonë.

Por lajmi i mirë është se norvegjezët ende mund të përdorin Neteller dhe Skrill për të transferuar fonde. Ligjet e reja lejojnë aktivitete jo të lojërave të fatit, të tilla si tërheqjet e parave në ATM, depozitat jo të lojërave të fatit, shërbimin e kriptove dhe transferimin e parave për arsye personale. Në përgjithësi, këto opsione të portofolit elektronik nuk po e mbyllin dyqanin në Norvegji.

Cilat janë alternativat?

Me Neteller dhe Skrill që po largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit, cilat opsione janë në dispozicion të lojtarëve? Për fat të mirë, nuk ka mungesë të opsioneve bankare për kumarxhinjtë në internet. Ja disa prej tyre:

  • ecoPayz – ecoPayz është një opsion i popullarizuar global i pagesave në internet që është i shpejtë dhe i besueshëm. Kjo platformë mbështet mbi 50 monedha, duke përfshirë edhe koronë norvegjeze. Ashtu si Neteller dhe Skrill, transaksionet ecoPayz shkojnë përtej industrisë së lojërave të fatit. Dhe më e rëndësishmja, faqja e internetit është e koduar me SSL për mbrojtjen maksimale të të dhënave në internet.

  • PayPal – Nëse mendoni se Neteller dhe Skrill janë opsionet më të njohura të pagesave për kazinotë në internet, më mirë mendoni përsëri. Kjo për shkak se PayPal është shërbimi më i përdorur i transferimit të parave në internet aktualisht. Platforma krenohet me transaksione prej më shumë se 17 miliardë dollarë që nga viti 2019. Është interesante që PayPal punon vetëm me faqet më të mëdha dhe më të sigurta të lojërave të fatit.

  • Transferta me tela – Shumica e kazinove norvegjeze lejojnë lojtarët të depozitojnë dhe tërheqin para përmes transfertave bankare nga llogaritë e tyre bankare. Është një nga metodat më të mira për të kryer transaksione në shuma të mëdha.

  • Paysafecard – Paysafecard është gjerësisht i popullarizuar në MB dhe në Evropë në përgjithësi. Mënyra e pagesës është e shpejtë, e sigurt dhe e mbështetur nga shumica e kazinove online norvegjeze. Lojtarët mund t'i mbushin kartat shpejt në shitës me pakicë të rrugëve të larta.

  • Visa/MasterCard – Visa dhe MasterCard janë mënyrat më të njohura të pagesës në mbarë botën. Me përjashtim të atyre në MB, lojtarët e kazinove në mbarë botën ka të ngjarë t'i gjejnë këto opsione në një faqe kumari. Sidoqoftë, tërheqjet mund të kërkojnë mjaft kohë për t'u përfunduar.

  • Bitcoin – Për teknikët, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të zhvendosur besnikërinë ndaj kazinove të mbështetura nga Bitcoin. Kjo monedhë dixhitale është e sigurt, anonime dhe e disponueshme në shumicën e kazinove online. Gjithashtu, tarifat e transaksionit janë super të ulëta sepse nuk ka ndërmjetës. Transaksionet e Bitcoin nuk marrin më shumë se 15 minuta për të përfunduar.

    Parashikimet e së ardhmes

    Këto ndryshime sigurisht që do të prekin të gjithë lojtarët norvegjezë në internet. Por ka një rreze shprese edhe kur Skrill dhe Neteller largohen nga tregu norvegjez i lojërave të fatit. Lojtarët mund të përdorin ende opsione të besueshme pagese si ecoPayz dhe Paysafecard për të financuar dhe tërhequr para nga llogaritë e tyre të kazinosë në internet. Në përgjithësi, është një mësim i shkëlqyer për lojtarët e kazinove në internet që të mos ngecin me një metodë të vetme pagese.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme