NetEnt dhe Red Tiger Slots për të luajtur drejtpërdrejt në Kazino Supabets

Lajme

2022-08-24

Eddy Cheung

Çdo lojtar serioz do të ndihet mirë kur kazinoja e tyre e preferuar celulare shpall shtesa freskuese nga zhvilluesit kryesorë të lojërave. Epo, kjo është ajo që do të përjetojnë lojtarët e kazinove celularë të Afrikës së Jugut në Supabets. Në korrik 2022, NetEnt dhe Red Tiger njoftuan se lojtarët e Supabets do të kenë lojëra elektronike tani shijoni tituj emocionues nga këta dy zhvillues. Më poshtë është ajo që duhet të dini për marrëveshjen.

NetEnt dhe Red Tiger Slots për të luajtur drejtpërdrejt në Kazino Supabets

Operatori i parë celular i kazinosë në Afrikën e Jugut me lojëra elektronike

I lançuar në vitin 2008, Supabets është një kazino celulare dhe libër sportiv jashtëzakonisht i suksesshëm në tregun e Afrikës së Jugut. Përveç Afrikës së Jugut, faqja e lojërave ka gjithashtu një prani masive në Mozambik, Tanzani dhe Gana. Prandaj, është vetëm një çështje se kur Supabets do të nënshkruajë marrëveshje të ngjashme në këto vende. 

Pas marrëveshjes, Supabets u bë kazinoja e parë celulare në Afrikën e Jugut me një koleksion lojëra elektronike. Kjo falë marrëdhënies së ngushtë me Rregullatorin Ekonomik Mpumalanga (MER), rregullatori i tregut. Supabets do t'u ofrojë lojtarëve 175 tituj slot nga Lojëra me Tigër të Kuq dhe NetEnt. Mos harroni se NetEnt vetëm ka 200+ automate argëtuese, duke përfshirë tituj të vlerësuar me çmime si Gonzo's Quest dhe Starburst. 

Vlen gjithashtu të përmendet se Supabets tashmë ka një marrëveshje aktive me të Evolution Gaming për të furnizuar lojërat e saj të drejtpërdrejta të kazinosë. NetEnt dhe Red Tiger, Nolimit City, Ezugi dhe Big Time Gaming janë pjesë e ekspansionit Evolution AB. Pra, nuk do të jetë befasuese nëse zhvilluesit e tjerë të automatëve të lojërave elektronike nisin në Afrikën e Jugut.

I emocionuar që më në fund mora miratimin e MER

Të jesh kazinoja e parë celulare që furnizon në mënyrë të ligjshme slot machines në Afrikën e Jugut nuk është diçka e mirë. Si i tillë, Marc Palxton-Harisson, Drejtori Menaxhues i Inteligjent Gaming, nuk mund ta fshihte emocionin e tij. Ja çfarë tha ai:

"Ne jemi të entuziazmuar që më në fund kemi miratimin e MER për lançimin e ofertës së lojërave elektronike të klasit botëror NetEnt dhe Red Tiger. Ne jemi të bindur se ata do të bëjnë shumë mirë me Supabets dhe ne mezi presim t'u shtojmë portofolin klientëve tanë të mbetur SA."

Nga ana e tyre, Shefi Ekzekutiv i Evolution Services SA, Dean Finder, tha këtë:

"Ne jemi të kënaqur që kemi mundësinë të zgjerojmë partneritetin tonë me Supabets dhe se ata tani do të kenë akses në portofolin tonë të lojërave slot NetEnt dhe Red Tiger. Shpresojmë që lojtarët e tyre të shijojnë diversitetin e portofolit, pasi vërtet ka diçka në dispozicion për të gjithë."

Disko ethet janë rikthyer në NetEnt

Në lajme të tjera që do të emocionojnë lojtarët e automatëve të Supabets, NetEnt njoftoi një shtesë krejt të re në maj, Funk Master. Kjo lojë unike sjell të gjithë emocionet e disko-ve të viteve 1970 drejt kazinos tuaj të preferuar celular. Vendi përmban grafikë të mahnitshme disko që do të teleportojnë lojtarët në dyshemenë e disko-së dhe do t'u prekin këmbët. Argëtimi ndodh në një rrjet masiv 8 x 8, ku topat e disko bien në pozicionin e tyre, falë mekanikut të Ortekut. 

Pikat kryesore të këtij automati janë Dancing Wilds. Në vend që të zhduken, këto simbole futen në pozicione të lira sa herë që janë pjesë e një kombinimi fitues. Më pas, funksioni Orteku aktivizohet, pasi Dancing Wilds zëvendëson të gjitha simbolet standarde që ndalojnë shumëzuesit. Nëse kjo ndodh, ata paguajnë kombinimin fitues më të lartë në një grup. 

Siç pritej, Funk Master ka gjithashtu mekanikun shumë të rëndësishëm të rrotullimeve falas. Këtu, zona e lojës mund të rritet nga 8 x 8 në 12 x 8. Në këmbim, lojtarët mund të fitojnë disa çmime groovy. 

Sipas James Jones, Shefi i Zhvillimit të Biznesit të Evolution, Funk Master është një temë fantastike e lojërave elektronike! Zyrtari tha se loja ringjall ethet e kërcimit të viteve '70 me shumë hakmarrje. Z. Jones vazhdoi se lojtarët do të donin Dancing Wilds së bashku me topat e diskove ndezëse. Ju duhet të provoni këtë përvojë të përgjimit të këmbës.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme