Njohuri të rëndësishme rreth lojërave të fatit celular në Singapor

Lajme

2022-03-31

Eddy Cheung

Singapori po bëhet një pikë e nxehtë e lojërave të fatit. Një aventurë e paparë tërheq njerëzit në qytete. Ndërsa më shumë njerëz po bastojnë në Singapor, të tjerët po qëndrojnë larg. 

Njohuri të rëndësishme rreth lojërave të fatit celular në Singapor

Më të vetëpërjashtuarit ishin nga mosha 41 deri në 50 vjeç. Vendasit e kanë më të vështirë të luajnë lojëra fati sesa turistët, kryesisht sepse kazinotë u paguajnë 100 dollarë për vizitë. Është një mënyrë për të ndaluar kumarin problematik në vend.

Kazinotë në Singapor

Ka resorte të klasit botëror me të gjitha lojërat. Mund të ketë vetëm disa për të provuar, por ato ofrojnë një përvojë të paharrueshme. Çdo ditë, rollers të lartë hyjnë në një nga qendrat kryesore bankare në botë.

Marina Bay Sands

Ai përmban rreth 500 tavolina për lojërat e preferuara të lojtarëve, mbi 1500 slot machines, plus më shumë se 30 dhoma private lojrash për ata që preferojnë trajtimin VIP. Basti minimal fillon nga 25 S$ dhe varion nga një tryezë në tjetrën.

Vendpushimet Botërore Sentosa

Brenda tre viteve të para, ai mori më shumë se 45 milionë vizitorë dhe vazhdon të mirëpresë njerëz nga e gjithë bota. Kjo kazino ofron lojërat më të mëdha të kazinosë në vend. Ka një dhomë të pavarur pokeri. Kryesisht, lojërat fillojnë me blinds shumë të ulëta, ndonjëherë duke rënë në SG$10/SG$20.

Lundrimi me Parajsë në Egje

Lojtarët mund të luajnë kumar në çdo kohë të ditës ose natës. Kazinoja ka 40 tavolina të drejtpërdrejta, duke përfshirë blackjack dhe poker, si dhe automate në qindra. Basti minimal është afërsisht 2 dollarë S, shumë më mirë se në kazinotë kontinentale. 

Kazinoja kërkon një tarifë për të hyrë, me një çmim minimal prej 25 $ S. Gjatë ditëve të javës, kabinat private për të qëndruar natën fillojnë nga 40 dollarë dhe në fundjavë fillojnë nga 80 dollarë. Përveç kësaj, ofron lundrime për aventurat e kazinove në det.

Kazinotë celulare në Singapor

Singaporianët mund të zgjedhin nga një numër i kazinove celularë. Shërbimet VPN lejojnë qasje edhe tek ofruesit kryesorë të kufizuar. Kumari celular në Singapor kërkon një moshë minimale 21 vjeç, por disa kazino celulare në det të hapur pranojnë lojtarë deri në 18 vjeç. Për shkak të rrallësisë së dollarëve të Singaporit, shumica e faqeve të internetit do të pranojnë pagesa vetëm në dollarë amerikanë, sterlina të Mbretërisë së Bashkuar ose euro.

Kazinotë e njohura celulare në Singapor

Pasi të jenë në linjë, lojtarët mund të zgjedhin nga një sërë faqesh të kazinove celularë më të mirë. Këto i mbajnë të dhënat personale të sigurta dhe sekrete. Të gjitha kazinotë e njohura celulare janë të bazuara jashtë vendit dhe për këtë arsye përjashtohen nga rregullimi i qeverisë. Përdoruesit mund të përdorin më tej VPN-të për të ndryshuar vendndodhjen e tyre. Faqja më e mirë e lojërave të fatit celular për Singaporianët varet nga loja.

Legjislacioni i lojërave të fatit në Singapor

Kumari në internet është kryesisht i paligjshëm në Singapor për shkak të Aktit të Kumarit në distancë. Qeveria ndalon disa nga faqet e internetit më të mëdha të lojrave në botë. Lojërat lejohen si kohë e lirë. Megjithatë, drejtimi i një strofull bastesh është një krim. Edhe lojërat publike janë të ndaluara. Ligji i basteve gjithashtu ndalon bastet e nëndheshme. Singapore Pools është një nga të paktat organizata publike të basteve të autorizuara.

Varësia e lojërave të fatit në Singapor

Varësia nga lojërat e fatit është ulur në Singapor. Pavarësisht kësaj, Ministria e Zhvillimit Social dhe Familjar po vendos masa mbrojtëse sociale për të ndaluar njerëzit të bëhen të varur. Një nga këto është tarifa shtesë ditore prej 100 dollarë. 

Ndërsa kazinotë vazhdojnë të tërheqin shumë vizitorë ndërkombëtarë, risia është konsumuar nga banorët e moshuar. Ka më shumë qendra ndihmëse dhe shërbime të këshillimit elektronik. Këto u mundësojnë njerëzve që nuk duan të flasin për problemet e tyre të komunikojnë në mënyrë anonime.

Lajmi i fundit

Tendencat më të mëdha që do të formësojnë lojërat e kazinove celulare në 2023
2023-01-24

Tendencat më të mëdha që do të formësojnë lojërat e kazinove celulare në 2023

Lajme