Parashikimet e vitit 2021 në lidhje me tendencat e kazinove në internet

Lajme

2020-12-28

2020 ka qenë padyshim një 'ferr' i një viti. Është madje e sigurt të thuhet se ka qenë një fatkeqësi për shumë kazino. Por ndërsa kazinotë dhe bastet janë prekur shumë nga distanca sociale, kazinove online vazhdojnë të shkëlqejnë përmes kësaj gjendje të vështirë. Ky vit ka parë më shumë mbulim 5G dhe është përmirësuar celular patate të skuqura. Pra, le të vrapojmë përpara kohe dhe të shohim se çfarë duhet të presin lojtarët e kazinove në internet në 2021.

Parashikimet e vitit 2021 në lidhje me tendencat e kazinove në internet

Rritja e vazhdueshme e lojërave celulare

Lehtësia për të shijuar lojërat e kazinosë nga laptopi ose desktopi është tejkaluar nga kazinotë celulare edhe më të thjeshta. Edhe pse shumica e lojtarëve ende preferojnë lojërat në desktop për shkak të ekranit më të madh dhe sistemeve të fuqishme të harduerit dhe softuerit, telefonat inteligjentë po arrijnë shpejt. Telefonat inteligjentë dhe tabletët më të fundit tani janë më të shpejtë dhe më të përgjegjshëm, madje edhe më të shpejtë se disa PC.

Gjithashtu, Google Play Store dhe App Store i Apple nuk po i lehtësojnë gjërat për kazinotë desktop. Sot, bota e kazinove në internet ka parë një rritje të aplikacioneve falas për t'u luajtur të disponueshme për shkarkime në celular. Dhe po, faturimi në celular e bën shumë më të përshtatshëm për adhuruesit e lojërave të financojnë llogaritë e tyre të kazinosë në internet përmes celularit.

Kriptomonedha do të bëhet normë

Pagesat me kriptomonedha si Bitcoin dhe Litecoin hodhën themelet për kazinotë e kriptomonedhave. Me këtë thënë, regjistrimi në një kazino të bazuar në kriptovaluta vjen me një mori përfitimesh. Para së gjithash, lojtarët gëzojnë tarifa super të ulëta të transaksionit, krahasuar me pagesat me kartë krediti dhe kartë debiti. Disa kazino Bitcoin madje shkojnë aq larg sa ofrojnë tarifa zero.

Për më tepër, transaksionet e kriptomonedhave janë më të sigurta dhe më të sigurta, falë autonomisë së teknologjisë blockchain. Në shumicën e rasteve, kazinotë kripto në internet janë të disponueshme në vende me rregullore të rrepta të lojërave të fatit. Ndërsa kjo tingëllon alarmante, ju lejon të luani kazinonë tuaj të preferuar në internet lojë kudo, në çdo kohë. Në përgjithësi, transaksionet e kriptomonedhave pritet të arrijnë nivele të reja shumë më shpejt.

Esports rezultate të mëdha

Siç u tha më herët, çështja COVID-19 ndërpreu shumë fusha të jetës, kryesisht sportet amatore dhe profesionale. Në këmbim, sportdashësit duhej të kërkonin metoda alternative argëtimi për të vrarë fundjavat dhe netët e javës.

Për fat të mirë, Esports ka shfrytëzuar këtë mundësi për të rritur hapat e mëdhenj gjatë këtij viti të turbullt. Lojtarët tani mund të bashkohen dhe të luajnë lojëra për argëtim dhe turne në një mjedis emocionues në internet. Pagesat befasuese në Esports kanë tërhequr shumë lojtarë gjatë muajve të fundit. Hulumtimet madje tregojnë se baza e fansave të Esports po rritet me shpejtësi. Pra, mos u lini jashtë!

Më shumë legalizim globalisht

Ndërsa lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar kënaqen duke luajtur në kazinotë më të mira në internet pa asnjë problem, lojtarët në mbarë botën, veçanërisht në SHBA, ende përballen me kufizime të rrepta. Megjithatë, kjo është gati të ndryshojë në vitin 2021, pasi shumica e shteteve po planifikojnë të përqafojnë lojërat e fatit në internet. Me gjasë do të shohim autorizime të reja të basteve celulare në shtete si Vermont, Massachusetts, Kansas, Ohio dhe më shumë.

Por jo vetëm në SHBA gjërat po ndryshojnë. Në Evropë, Gjermania ka në plan të luajë me shpejtësi të plotë në lojërat në internet, megjithëse me kërkesa strikte. Për shembull, një lojtar do të ketë vetëm një llogari të vetme në të gjitha kazinotë online dhe librat sportiv. Përveç kësaj, lojtarët do të kufizohen në bastet maksimale prej 1000 € në muaj. Por pavarësisht kësaj, e ardhmja e lojërave në internet është e ndritshme në këto juridiksione.

Në fund të fundit

Këto janë vetëm disa nga tendencat e kazinosë në internet që duhet të prisni në vazhdim. Edhe pse shpresojmë për shumë ndryshime të tjera në të ardhmen, duhet të mësoni të jetoni me rrethanat aktuale. Ndërsa ne ende presim që të përfundojë pandemia e COVID-19, lojtarët e kazinosë mund të argëtohen gjithmonë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Thjesht gjeni aplikacionin e përsosur të kazinosë, depozitoni disa fonde dhe kënaquni!

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme