Pse AI është e ardhmja e lojërave të fatit në internet

Lajme

2021-03-07

AI (Inteligjenca Artificiale) po merr me shpejtësi. Shembuj të mirë janë Apple Siri dhe Google Assistant që ekzekutojnë pothuajse gjithçka në telefonin tuaj. Siç pritej, industria e lojërave të fatit ka përqafuar shpejt teknologjitë dhe tendencat më të fundit. Nga kazinotë me bazë tokësore në kazinotë online, më pas kazinotë online live, industria ka evoluar ndjeshëm. Pra, ky artikull shpjegon se si AI ka transformuar lojërat në internet dhe çfarë ka në të ardhmen.

Pse AI është e ardhmja e lojërave të fatit në internet

Çfarë është AI (Inteligjenca Artificiale)?

Përpara se të zhyteni më thellë në detaje, është thelbësore të dini se çfarë është saktësisht AI. Epo, i referohet makinave të programuara për të vepruar ashtu siç bëjnë njerëzit. Me fjalë të tjera, këto makina simulojnë aftësitë e të mësuarit, të menduarit dhe zgjidhjes së problemeve njerëzore. Ata mund të interpretojnë të dhënat e futura dhe të ndërmarrin veprime të ngjashme në të ardhmen bazuar në preferencat tuaja.

Si AI po përmirëson industrinë e lojërave të fatit

Ashtu si çdo shërbim tjetër në internet, përvoja e përdoruesit është kritike për suksesin e biznesit të kazinosë. Kazinotë më të mira celulare përdorin AI për të parashikuar llojet e lojërave që i pëlqejnë një lojtari dhe për të personalizuar faqen e tyre kryesore me lojëra të tilla. Në këmbim, një lojtar nuk duhet të lëvizë në të gjithë katalogun e lojës duke kërkuar për të preferuarat e tij.

Gjithashtu, kur hyni në një llogari të kazinosë celulare, kazinoja përdor teknologjinë AI për të kujtuar detajet e hyrjes herën tjetër që një lojtar viziton faqen e internetit. Kjo e bën të lehtë për një lojtar të hyjë në koleksionin e lojës. Ju as nuk duhet të mbani mend fjalëkalimin tuaj sa herë që dëshironi të luani.

Përvoja e përmirësuar e klientit

Më tej, AI rrit mbështetjen e klientit duke dhënë përgjigje të ngjashme me njerëzit për pyetjet dhe çështjet më të bëra. Në fakt, AI është shumë më i shpejtë se njerëzit, të cilët marrin kohën e tyre duke hulumtuar dhe shtypur përgjigjet. Megjithatë, këshillohet që të kontaktoni drejtpërdrejt mbështetjen e kazinosë përmes emailit, telefonit ose bisedës së drejtpërdrejtë për më shumë pyetje teknike si verifikimi i ID-së ose tërheqja e fondeve.

Zbuloni lehtësisht mashtruesit dhe mashtruesit

Bota e lojërave të fatit në internet është plot me pengesa që kërkojnë të korrin nga lojtarët që nuk dyshojnë. Për fat të mirë, organet rregullatore si Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe organe të tjera ligjore janë atje për të mbrojtur lojtarët. Dhe kjo nuk është për të përmendur organet si eCOGRA që kryejnë auditime të plota në lojërat e kazinosë për të siguruar drejtësi dhe ndershmëri.

Por vetëm kjo nuk e prish atë. Me inteligjencën artificiale, operatori i kazinosë mund të gjejë shpejt mashtruesit duke parë zakonet e lojës së çdo lojtari. Siç mund ta dini tashmë, mashtrimi me kartat e kreditit është një problem serioz me organe si UKGC që ndalon fare kumarin me karta krediti. Përsëri, sistemet e AI mund të zbulojnë pagesa të pazakonta dhe t'i parandalojnë ato të kalojnë. Plus, AI mund të parandalojë vjedhjen e llogarisë së kazinosë duke parashikuar modelet e sjelljes së llogarisë.

Parandaloni varësinë nga bixhozi

Sipas hulumtimeve të fundit në SHBA, të paktën 80% e të rriturve (18 vjeç e lart) luajnë bixhoz çdo vit. Ky informacion është nga një madhësi kampion prej 2630 banorësh, me meshkujt më të prirur për të luajtur kumar sesa femrat. Kjo nuk është një surprizë e madhe, gjithsesi.

Nga ana tjetër, në tetor 2020, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar prezantoi rregulla të rrepta për rregullimin e lojërave të fatit VIP.

Por ndërsa kazinotë online dhe ato me bazë tokësore janë atje për të fituar para, ato duhet të parandalojnë varësinë nga kumari me çdo kusht. Për fat të mirë, teknologjia AI ndihmon kazinotë në internet të dinë se sa kohë luan një lojtar specifik dhe me sa. Plus, AI mund t'i ndihmojë ata të zhvillojnë zgjidhje të tilla si vendosja e kufijve të depozitave dhe afatet automatike që lojtarët nuk i kalojnë kurrë.

E ardhmja duket e ndritshme

Ju pëlqen apo jo, AI është këtu për të qëndruar. Kompjuterët dhe telefonat celularë po bëhen më të zgjuar dhe më të fuqishëm. Kjo mund t'i bëjë të vjetruara shërbimet njerëzore në të ardhmen. Ata mund t'i thyejnë numrat dhe t'i kthejnë ato në informacione të dobishme në një rrahje zemre. Pra, nëse i doni lojërat e fatit në celular, ky duhet të jetë një lajm i shkëlqyer.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme