Pse duhet të luani Baccarat

Lajme

2021-01-13

A luani kazino online lojëra vetëm për argëtim apo për para? Sido që të jetë, të luash lojëra me shanset më të mira është një biletë e sigurt drejt suksesit. Por prisni një minutë; pse zgjedhin lojtarët e zgjuar të kazinosë baccarat? Ka shumë arsye pse baccarat dallon nga kazinotë e tjera në internet lojërat. Kjo lojë është e përshtatur si për rrotulla të larta ashtu edhe për banka të vogla. Gjithashtu, rregullat e lojës janë mjaft të drejtpërdrejta. Pra, le të shpjegojmë më shumë se pse duhet të luani baccarat në internet.

Pse duhet të luani Baccarat

E thjeshtë për t'u luajtur

Ka të ngjarë të gjeni baccarat në pothuajse të gjitha kazinotë e rregulluara në internet, duke përfshirë kazinotë celulare. Kjo për shkak se kjo lojë është e përsosur si për lojtarët fillestarë ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Ka rregulla të thjeshta që janë perfekte për ata që sapo kanë filluar. Në fakt, nuk keni nevojë të mësoni domosdoshmërisht rregullat e baccarat-it, pasi tregtari i kartave është ai që drejton shfaqjen.

Ju mund të vini bast në një barazim, dorën e lojtarit ose dorën e tregtarit. Pra, zgjidhni dorën për të vënë bast dhe shumën e bastit. Nga atje, tregtari do t'ju udhëheqë përmes procesit hap pas hapi. Siç do të diskutojmë më vonë, gjithmonë duhet të vendosni një bast në dorën e tregtarit. Gjithashtu, luani në një tavolinë midi ose mini-baccarat për formën më të thjeshtë të baccarat.

Strategji të drejtpërdrejta

Për të fituar para duke luajtur ndonjë lojë kazino në internet, ju duhet pak fat, strategji ose edhe të dyja. Thënë kështu, baccarat kërkon një strategji të thjeshtë. Siç e kam thënë më herët, strategjia e parë është të vësh bast në dorën e tregtarit. Kur e bëni këtë, ju paguani një komision prej 5% për çdo bast që fitoni. Ndërsa kjo mund të tingëllojë si një bast i keq pasi shtëpia mbledh 5%, është ende opsioni më i mirë i disponueshëm.

Bastet në dorën e një lojtari janë gjithashtu një opsion i mirë. Sidoqoftë, shmangni gjithmonë vënien e një basti në barazim pasi avantazhi i shtëpisë është zakonisht më shumë se 13%. Më mirë të vish bast slot makineri se bast një barazim. Në përgjithësi, strategjia e duhur është të vësh bast në dorën e bankierit.

Buzë e ulët e shtëpisë

Krahasuar me lojërat elektronike të njohura të videove, baccarat ka një avantazh shumë më të ulët të shtëpisë, duke rritur shanset tuaja për të fituar. Në shumicën e rasteve, basti i bankierit zakonisht ka një avantazh shtëpie prej rreth 1.06%. Megjithëse kjo nuk është më e ulëta që mund të gjeni, është dukshëm më e ulët se 3% deri në 13%+ në automatet. Megjithatë, mbani mend se disa video poker dhe blackjack lojërat kanë një avantazh shtëpie prej më pak se 1%. Por asnjë lojë tjetër kazino nuk ka avantazhe më të ulëta se baccarat.

Fatkeqësisht për blackjack-un, ju duhet të gjeni një tryezë me rregulla të favorshme, pavarësisht nga skaji i ulët i shtëpisë. Sa për video poker, tabela e pagave dhe variacioni i lojës ka shumë rëndësi. Dhe sigurisht, duhet të vendosni bast maksimal prej 5 monedhash. Me pak fjalë, baccarat u ofron lojtarëve një përzierje të shkëlqyer të një avantazhi të ulët shtëpie dhe një strategjie të thjeshtë.

Shpërblime të mëdha

Ekziston një arsye pse shumica e bonuseve të kazinosë në internet janë bashkangjitur me automatet. Kjo për shkak se operatorët e kazinosë e dinë se kjo lojë ka një avantazh të lartë shtëpie. Pra, nëse ata mund t'ju mbajnë duke luajtur lojëra elektronike gjatë gjithë ditës, kazinoja do të përfundojë duke fituar në fund. Gjithashtu, lojtarët e video pokerit dhe blackjack-ut nuk mund të shijojnë shumë bonuse kazino. Dhe nëse e bëjnë, kushtet e bonusit janë më të rrepta se ato në lojëra elektronike.

Për fat të mirë, ju gjithmonë mund të kaloni në lojën e baccarat dhe të shijoni promovime të ngjashme si ato të krijuara për lojtarët e automatëve me video. Por, si zakonisht, gjithmonë kaloni fillimisht me shkronjat e imta përpara se të depozitoni ndonjë para. Një tjetër gjë për t'u marrë parasysh; maksimizoni aftësitë dhe kohën tuaj të basteve duke kërkuar bonusin.

Në fund të fundit

Edhe pse baccarat nuk është loja më e përhapur e kazinosë në internet, ata që e dinë do të kalojnë edhe video lojëra elektronike në favor të saj. Ai kombinon lojën e thjeshtë dhe një avantazh të ulët shtëpiak, i cili përmirëson shtesat tuaja fituese. Shtoni promovimet tërheqëse të bonusit dhe baccarat bëhet loja e kazinosë në internet për t'u luajtur.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme