Pse kazinotë celulare në Suedi po lulëzojnë

Lajme

2021-07-24

Eddy Cheung

Trafiku aktual i kazinosë celulare po përjetohet në Suedia dhe bota, në përgjithësi, është e çmendur. Kjo sepse këto aplikacione të lojërave të fatit ofrojnë komoditet të pakrahasueshëm, duke i lejuar lojtarët të kënaqen pothuajse kudo.

Pse kazinotë celulare në Suedi po lulëzojnë

Por kjo është pjesa hyrëse e saj. Suedia aktualisht krenohet me një nga mjediset më të mira të lojërave të fatit në internet në mbarë botën. Pra, ky postim diskuton disa nga arsyet pse kazinotë celulare në Suedi po lulëzojnë.

Ligjet e kazinosë celulare në Suedi

Suksesi i këtij tregu të lojërave të fatit nuk do të ishte i mundur pa ligjet miqësore të lojërave të fatit. Tregu suedez i lojërave të fatit aktualisht është dy vjeç. Në janar 2019, legjislatura suedeze hoqi ligjet e lojërave të fatit që e bënë kumarin monopol shtetëror.

Si rezultat i ligjit të ri të lojërave të fatit, operatorët e kazinove celulare private dhe në det të hapur dhe kazinove me bazë tokësore tani janë të lirë të aplikojnë për licenca për të ofruar shërbime të lojërave të fatit. Licenca e lojërave të fatit lëshohet nga Autoriteti agresiv Suedez i lojërave të fatit (SGA) pasi ka respektuar ligjet e lojërave të fatit dhe ka paguar 400,000 SEK.

Krijimi i lojërave celulare

Sipas Statista, Suedia është shtëpia e disa prej tyre zhvilluesit më të njohur të softuerit të kazinosë në internet. I njëjti burim i të dhënave konfirmon se industria do të përjetojë një rritje të jashtëzakonshme prej 8% midis 2018 dhe 2022. Tani, kjo i sjell të ardhurat totale të tregut në 107 milionë £.

Suedia pret markat më të njohura të zhvillimit të lojërave në botë si King, të njohura për Candy Crush. Nga ana tjetër, Play'n Go, Evolution Gaming dhe NetEnt janë vetëm disa marka suedeze që fuqizojnë kazinotë më të mira celulare.

Edukimi i teknologjisë moderne

A po pyesni veten pse shumica e zhvilluesve të lojërave të kazinosë janë nga Suedia? Epo, institucionet suedeze të mësimit janë të njohura për ofrimin e programeve të përshtatura për inovacionin teknologjik. Prandaj, nuk është çudi që vendi është shtëpia e stilistëve më të famshëm të lojërave dhe zhvilluesve të softuerit.

Për shembull, Universiteti Gotland në Visby filloi të ofrojë Dizajn dhe Programim Lojërash si lëndë të zgjedhur në vitin 2001. Institucione të tjera mësimore që ofrojnë këtë kurs janë Universiteti Uppsala dhe Universiteti i Stokholmit. Në përgjithësi, Suedia është një qendër e madhe kërkimore për lojërat.

Suedia lançon 5G

Që në vitin 2020, qytetet më të njohura në Suedi po lidheshin tashmë me rrjetin 5G. Ky rrjet celular i gjeneratës tjetër u lançua në korrik 2016, por deri në vitin 2019 qytetet kryesore në mbarë botën filluan përhapjen e tij. Në Suedi, 5G është tashmë e përhapur në Stokholm, Helsingborg, Uppsala, Malmö dhe më shumë.

Një shembull i mirë është një operator suedez, Three, i cili nisi shërbimet e tij komerciale 5G në pjesë të mëdha të Stokholmit dhe qyteteve të tjera të përmendura në fund të vitit të kaluar. Pra, me ritmin e grumbullimit të 5G në vend, lojtarët suedezë të kazinosë celulare mund të presin të shijojnë një përvojë të qetë, të pandërprerë dhe të shpejtë të lojërave.

Përdoruesit e telefonave celularë

Suedia krenohet me një nga industritë e smartfonëve me rritje më të shpejtë në botë. Sipas Statista, kishte të paktën 8.84 milionë përdorues të telefonave celularë në vend në vitin 2019. Mos harroni, popullsia totale rezidente në këtë vend ishte rreth 10.4 milionë që nga tetori 2020. Kështu, shkalla e depërtimit të smartfonëve është pothuajse 90%.

Nëse shifrat e mësipërme janë diçka për t'u përmendur, kjo do të thotë se kazinotë më të mira celulare dhe zhvilluesit e lojërave janë duke kampuar në Suedi. Të tilla si Evolution, NetEnt, ELK dhe Quickspin njihen se ofrojnë lojërat dhe promovimet më të mira të kazinosë celulare. Dhe pa harruar markat cilësore të kazinove celularë si LeoVegas dhe SuperLenny me origjinë nga ky vend.

konkluzioni

Penetrimi i kazinove celulare po rritet globalisht, me Suedinë që kryeson. Shumica e popullsisë mund t'i qaset lehtësisht telefonave inteligjentë, që do të thotë se trendi i kazinosë celulare nuk ka gjasa të ngadalësohet së shpejti. Por gjithmonë mbani mend të luani në kazinonë më të mirë celulare për të shijuar një përvojë të sigurt dhe të sigurt.

Lajmi i fundit

Lojërat më të mira të kazinosë celulare me temë futbolli për të luajtur gjatë Kupës së Botës
2022-11-29

Lojërat më të mira të kazinosë celulare me temë futbolli për të luajtur gjatë Kupës së Botës

Lajme