Pse kazinotë mobile iOS shkëlqejnë mbi pjesën tjetër

Lajme

2021-02-04

Kazino celulare po marrin përsipër industrinë e kazinove. Me një aplikacion celular, lojtarët mund të hyjnë në kazino me para reale lojëra pothuajse nga kudo. Gjithashtu, lojërat e kazinosë celulare janë po aq të mira sa ato në PC dhe Mac. Por cila është platforma më e mirë e lojrave midis iOS dhe Android? Ndërsa debati mund të vazhdojë përgjithmonë, është kryesisht për shkak të preferencës së markës. Pra, nëse jeni një fans i madh i iPhone, më poshtë është një pasqyrë e plotë në lojërat e kazinosë iOS.

Pse kazinotë mobile iOS shkëlqejnë mbi pjesën tjetër

Aplikacionet e kazinosë celulare iOS

Përdoruesit e Android do të bien dakord që platforma është e keqe kur bëhet fjalë për mbështetjen e aplikacioneve të lojërave të fatit me para të vërteta. Historikisht, Google kufizon çdo aplikacion të lojërave të fatit nga shpërndarja në Play Store. Megjithatë, kompania po ndryshon ngadalë qëndrimin e saj në vitet e fundit. Nga ana tjetër, iOS i lejon lojtarët të shkarkojnë aplikacione të lojërave të fatit me para të vërteta nga App Store. Disponueshmëria e aplikacionit varet nga vendndodhja gjeografike e lojtarit dhe ligjet e lojërave të fatit në zonë.

Për shembull, në zonat ku lojërat në internet janë të ligjshme, si p.sh. MB, lojtarët mund të shkarkojnë aplikacione për kazinotë më të mira celulare dhe libra sportive. Lojtarët amerikanë nuk janë aq me fat pasi disponueshmëria e aplikacioneve të lojërave të fatit celular varet nga ligjet përkatëse të shtetit. Në përgjithësi, vendndodhja juaj fizike përcakton nëse keni akses apo jo në aplikacionet e kazinosë celulare iOS.

Kazinotë Instant Mobile iOS

Për fat të mirë, kazinotë më të mira celulare janë ato që ofrojnë akses të menjëhershëm në lojërat e tyre. Me fjalë të tjera, këto kazino i lejojnë lojtarët të shijojnë koleksionin e lojërave përmes shfletuesve të tyre të internetit. Luajtja e kazinove të menjëhershme në iPhone ju hap para një morie të tërë kazinove online atje jashte. Edhe më mirë, kazinotë e menjëhershme ofrojnë shumë më tepër larmi lojërash sesa aplikacionet e dedikuara.

Apple Pay dhe pagesa të tjera iPhone

Përdoruesit e iPhone janë me fat që kryejnë transaksione super të shpejta dhe të përshtatshme me para reale në aplikacionet e lojërave të fatit në internet nëpërmjet Apple Pay. Pasi ta lidhni telefonin tuaj me një mënyrë pagese, do të përdorni një kod kalimi, FaceID ose TouchID për të bërë depozitime të menjëhershme. Në këtë mënyrë, lojtarët nuk kanë nevojë të mbajnë mend ose të ndajnë të dhënat e tyre bankare me faqen e lojërave të fatit.

Siç pritej, kazinotë e iPhone mbështesin depozita të tjera standarde dhe metodat e tërheqjes. Kjo përfshin opsionet e portofolit elektronik si p.sh Neteller, PayPal, Skrill, Paysafecard dhe me shume. Lojtarët gjithashtu mund të financojnë llogaritë duke përdorur karta krediti/debiti dhe madje edhe kriptovaluta. Por si një lojtar inteligjent, lexoni me kujdes termat dhe kushtet e secilës metodë bankare. Kjo do t'ju ndihmojë të dini kufijtë e depozitimit dhe tërheqjes dhe kohëzgjatjen e pagesës.

Lojërat më të njohura të kazinosë iOS

Me pothuajse të gjitha lojërat e kazinosë të disponueshme në internet, do të jeni të lumtur të dini se mund të përdorni çdo titull në iPhone ose Android. Lojërat vijnë në variante të shumta, dhe lojërat e tavolinës paraqesin gjithashtu opsione të drejtpërdrejta të tregtarëve. Mund të luani variantet e mëposhtme nëse nuk ju shqetëson ekrani më i vogël:

 • Keno

 • Poker

 • Bakarat

 • Ruletë

 • Blackjack

 • Kartat Gërvishtëse

 • Craps

 • Pai Gow

  Adhuruesit e lojërave elektronike të videove gjithashtu nuk mbeten prapa me titujt kryesorë si:

 • Shpërthim yjor

 • Kërkimi i Gonzos

 • Loja e froneve

 • Mega Moolah

 • Miliona të mëdha

 • Milionat e Mermaid

 • Dhe me shume

  Kumar i sigurt celular në iPhone

  Shumica e transaksioneve me para reale po ndodhin në internet, dhe mashtruesit po lëvizin gjithashtu online në grupe të shumta. Për fat të mirë, të gjitha kazinotë më të mira celulare kanë masa të rrepta për të garantuar sigurinë dhe sigurinë e llogarisë. Para se të regjistrohen, lojtarët duhet të kërkojnë veçori të tilla si vula e miratimit eCOGRA, enkriptimi SSL, organi rregullator, etj. Gjithashtu, përdorni vetëm lidhje të sigurta Wi-Fi. Dhe më e rëndësishmja, mos i ndani me askënd detajet e hyrjes në llogarinë tuaj të kazinosë.

  konkluzioni

  Nuk ka asnjë arsye pse duhet të vazhdoni të luani lojëra kazino në një laptop ose desktop. Me lojërat e fatit celular, lojtarët mund të kënaqen pothuajse kudo. Dhe me teknologjinë celulare që po zhvillohet vazhdimisht, lojtarët mund të presin vetëm më shumë. Pra, merrni telefonin tuaj dhe filloni të luani menjëherë!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme