RNG kundër lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë 🏆 Cila është më e mira?

Lajme

2021-10-10

Eddy Cheung

Vizitoni çdo kazino celulare dhe ka të ngjarë të luani ndonjë lojë kazino sipas zgjedhjes suaj. Aplikacionet e lojërave të fatit celular u ofrojnë lojtarëve të gjitha varietetet e lojërave, duke përfshirë lojëra elektronike video, lojëra tavoline, bingo, letra gërvishtëse dhe më shumë.

RNG kundër lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë 🏆 Cila është më e mira?

Por nga të gjitha lojra kazino celulare ju hasni, janë lojërat e tavolinës ato që janë më interesante. Zakonisht, këto lojëra vijnë në format live ose RNG. Por pyetja është; cili është ndryshimi dhe cili nga të dyja është më i miri për të luajtur?

Cilat janë lojërat RNG?

Lojërat RNG (Random Number Generator) janë padyshim më të njohurat e dyshes. Këto lojëra janë zakonisht të disponueshme edhe në kazinotë fillestare. Thënë kështu, lojërat RNG nuk kanë përfshirje në kazino gjatë lojës. Me fjalë të tjera, rezultatet e lojës janë 100% të krijuara nga kompjuteri, ku vetëm lojtari merr pjesë në aksion. Mendoni si një lojë virtuale blackjack parash që shkarkoni në Play Store ose App Store.

Cilat janë lojërat e kazinosë live?

Siç lë të kuptohet emri, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë luhen në një dhomë të drejtpërdrejtë të transmetuar në kohë reale nga një studio tradicionale kazinoje. Brenda dhomës, do të takoni krupierë njerëzorë që janë gjithmonë të gatshëm t'ju ndihmojnë me çdo problem të lojës. E thënë thjesht, lojërat e drejtpërdrejta nuk varen nga RNG për të dhënë rezultate. Çdo veprim i lojtarit dhe krupierit në tavolinë po ndodh drejtpërdrejt. Dhe po, shumica e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë mbështesin mënyrat me shumë lojtarë.

Elementi njerëzor dhe transparenca

A e dini pse lojërat e tavolinës live konsiderohen më të mirat në botën e lojërave të fatit në internet? Epo, sharmi i takimit me një tregtar të vërtetë dhe lojtarë të tjerë drejtpërdrejt nga telefoni ose kompjuteri juaj është i parezistueshëm. Shpesh, kazinotë më të mira celulare punësojnë krupierë profesionistë dhe miqësorë për t'u siguruar që të mos humbisni kurrë të shkoni në kazinonë tradicionale.

Gjithashtu, kamerat janë të gjithanshme për t'ju dhënë një ndjenjë natyrale të kazinosë. Plus, veçoria e bisedës live ju ndihmon të komunikoni pa probleme me lojtarët e tjerë dhe krupierin. Si përfundim, lojtarët e drejtpërdrejtë mund të shohin dhe dëgjojnë çdo cep të tabelës dhe të dallojnë çdo aktivitet keqdashës në kohë reale.

Por a do të thotë kjo se lojërat RNG nuk janë të drejta? Përkundrazi, manipulimi i rezultateve të lojës këtu është një mision i pamundur. Së pari, programet RNG testohen vazhdimisht për drejtësi nga rojet si eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates dhe më shumë.

Gjithashtu, vetë softueri RNG prodhon miliarda rezultate në sekonda, duke e bërë të pamundur për kazinonë/lojtarin të parashikojë rezultatet. Pra, nëse i luani të dyja lojërat kazinotë celulare të rregulluara, ju keni pak për t'u shqetësuar këtu.

Shumëllojshmëria e lojërave dhe shpërblimet

Në këtë, lojërat RNG fitojnë duart poshtë. Normalisht, ju do të luani vetëm një pjesë të vogël të lojërave tavoline drejtpërdrejt në internet. Koleksioni përfshin kryesisht blackjack, poker, ruletë, baccarat dhe craps. Por nëse përdorni lojëra me energji RNG, do të shijoni gjithashtu lojëra elektronike. Mbani mend, lojërat elektronike në internet përbëhen nga pothuajse 90% e lojërave që do të gjeni në çdo kazino celulare.

Përveç mburrjes së më shumë shumëllojshmërisë së lojërave, lojërat RNG vijnë gjithashtu me promovime të shumta bonus. Shpesh, lojtarët marrin bonuse regjistrimi të bashkangjitura me tituj specifikë të lojërave elektronike në internet. Në disa raste, këto shpërblime vijnë drejtpërdrejt si rrotullime falas. Dhe po, shumica e jackpot-eve të kazinove në internet janë fituar nga lojtarët e lojërave elektronike. Pra, në përgjithësi, lojërat e kazinosë RNG ofrojnë një larmi shumë më të madhe dhe potencial fitues.

Pra, cila është më e mirë?

Të luash lojën tënde të preferuar të kazinosë në internet është padyshim një kënaqësi që nuk mund ta refuzosh. Por me kalimin e kohës, emocioni i të luajturit kundër kompjuterit mund të fillojë të zbehet. Për këtë arsye, shumica e lojtarëve i shohin lojërat e drejtpërdrejta më të këndshme për t'u luajtur në planin afatgjatë.

Gjithashtu, kazinotë live strehojnë disa nga lojërat më të paguara si video poker, ruletë dhe blackjack. Sidoqoftë, luani gjithmonë në një kazino të rregulluar në internet dhe argëtohuni. Adios!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme