Si të fitoni në Bingo në internet

Lajme

2021-01-05

Online bingo është një lojë kazino që lejon lojtarët të argëtohen dhe të fitojnë para. Por a mund t'i rrisë një lojtar shanset e tij të fitimit ndërsa luan bingo në internet me para të vërteta? Fatkeqësisht, bingo është një lojë fati, kështu që nuk ka asnjë mënyrë reale për t'i dhënë vetes një avantazh mbi shtëpinë. Por mos u shqetësoni ende sepse ka disa gjëra që mund të bëni për të anuar favoret në anën tuaj. Le t'i hedhim një sy!

Si të fitoni në Bingo në internet

Si funksionon bingo në internet?

Në bingo, qoftë në një klub apo në internet, çdo lojtar ka një kartë që përmban rreshta numrash. 'Karta' në fakt quhet biletë. Më pas lojtarët do të kryqëzojnë numrat e biletave kur thirren. Qëllimi kryesor është të kryqëzoni të gjithë numrat në biletën tuaj përpara çdo lojtari tjetër. Në shumicën e lojërave bingo, ju do të fitoni duke plotësuar një rresht të vetëm ose shtëpi të plotë. Lexoni më tej për të ditur se si të luani dhe të fitoni lehtësisht bingo.

Mësoni lojërat e ndryshme të bingos në internet

Sinqerisht, ju nuk mund të luani dhe të fitoni një lojë që ju nuk e kuptoni. Kjo vlen edhe për çdo tjetër kazino online lojë. Mënjanë këtë, bingo në internet me para të vërteta vjen në variante të shumta. Më poshtë janë disa prej tyre:

 • Bingo me 75 top - në këtë lojë, çdo rrjet katror 5 x 5 përmban një numër përveç katrorit qendror që është i hapur për të gjithë. Ka çmime për t'u fituar në 1 rresht, 2 rresht, 3 rresht, 4 rresht dhe 5 rresht. Ju fitoni rreshtin 1 duke thirrur së pari numrat tuaj në vijën vertikale, diagonale ose horizontale.

 • Bingo me 80 top – në bingo me 80 top, bileta me 16 katrorë përmban katër kolona dhe katër rreshta. Në mënyrë tipike, çdo katror ka një numër, kështu që e gjithë bileta shënohet me numra. Ashtu si bingo me 75 topa, kjo lojë ka kombinime të shumta fituese. Për shembull, mund të plotësoni një vijë të vetme horizontale, vertikale ose diagonale. Ju gjithashtu mund të plotësoni të gjithë numrat në biletë dhe të fitoni çmimin e shtëpisë së plotë.

 • Bingo 90 top - ky është padyshim varianti më i popullarizuar i bingos. Këtu, kartat përmbajnë 9 kolona dhe 3 rreshta. Loja ka një maksimum prej tre çmimesh përkatësisht; çmimi i shtëpisë së plotë, çmimi 2 rreshti dhe çmimi 1 rreshti. Si zakonisht, lojtari që shënon i pari të gjithë numrat është fituesi i shtëpisë së plotë. Gjithashtu, dy ose më shumë fitues mund të ndajnë fitoren.

  Merrni karta të shumta

  Për shkak se bingo ka të bëjë me numrat, është e qartë se sa më shumë të blini, aq më të larta janë shanset tuaja për të fituar. Përveç blerjes së kartave të shumta, mund të zgjidhni edhe lojëra me vlerë më të ulët që do t'ju lejojnë të luani më shumë pavarësisht fitoreve të vogla. Por jini gjithmonë të zgjuar dhe shmangni thyerjen e bankrollit tuaj. Mos u hutoni me fitore dhe humbje, ose mund të përfundoni duke dëmtuar buxhetin tuaj të lojës.

  Koha është e rëndësishme

  Koha juaj e preferuar për të luajtur bingo në internet është ndoshta kur mijëra lojtarë të tjerë bingo pëlqejnë të luajnë. Me pak fjalë, kjo do të thotë që ju gjithmonë do të konkurroni me lojtarë të tjerë bingo gjatë "kohës tuaj të preferuar". Luaj gjatë orëve tek, kur më pak njerëz luajnë për të rritur shanset tuaja për të fituar. Mbrëmja vonë deri në mesnatë duhet të jetë ideale. Vetëm mos harroni të flini të qetë.

  Luaj në një faqe me reputacion bingo

  Ka shumë kazino të njohura bingo në internet ku mund të bashkoheni. Duhet vetëm pak kërkim për të gjetur një të tillë. Nëse jeni një bast në Mbretërinë e Bashkuar, gjithmonë kënaquni me asgjë më pak se një sajt të rregulluar nga Komisioni i Lojërave të fatit në MB. Me fjalë të tjera, një faqe bingo e rregulluar ju lejon të argëtoheni duke luajtur lojëra bingo pa u shqetësuar për sigurinë e të dhënave tuaja financiare ose personale. Pra, zgjidhni me mençuri!

  konkluzioni

  Gjithçka e thënë dhe bërë, të luash bingo në internet duhet të jetë argëtuese para çdo gjëje tjetër. Në fund të fundit, strategjitë e mësipërme nuk garantojnë fitore të menjëhershme. Kënaquni dhe trajtoni çdo fitore gjatë rrugës si një bonus.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme