Si të luani në Slot Machines

Lajme

2021-01-17

Gjeni ndonjë kazino në internet ose me tulla dhe llaç dhe nuk do të humbisni makinat e fatit. Videoslot janë argëtuese për t'u luajtur dhe janë jashtëzakonisht fitimprurëse nëse përdorni qasjen e duhur. Por si të bëhet kazino online makinat e fatit funksionojnë? Kjo është një çështje që edhe lojtarët më me përvojë të kazinosë luftojnë ta kuptojnë. Pra, kjo faqe do të zbulojë të gjitha mitet e automateve për t'ju dhënë një këmbë të përparme kur luani lojëra elektronike video.

Si të luani në Slot Machines

Çfarë është një video slot machine?

Siç thashë, makinat e fatit me para të vërteta janë të zakonshme në çdo kazino. Një nga arsyet është se ato gjenerojnë më shumë të ardhura për kazinonë se çdo tjetër lojë. Thënë kështu, një slot machine është një lojë kazino me para të vërteta ku lojtarët futin monedha në një vend të caktuar përpara se të rrotullojnë bobinat. Makinat moderne të lojërave elektronike përdorin softuer kompjuterik për të gjeneruar rezultate në mënyrë të rastësishme. Prandaj, bobinat janë vetëm për t'u treguar, pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino me bazë tokësore ose në kazino online.

Si funksionojnë automatet e kazinosë?

Para së gjithash, një automat kazino ka jo më pak se tre bobina, ku secila ka disa simbole. Ndërsa automatet fizike kanë mbi 20 simbole, kazinotë në internet mund të kenë deri në 256 simbole me miliona kombinime të mundshme fituese. Kombinimi fitues në një bast quhet "linja pagese"

Por si funksionojnë automatet e kazinove në internet? Slotet e videove kanë gjeneratorë të numrave të rastësishëm (RNG) për krijimin e mijëra ose miliona numrave në sekondë. Çdo numër i gjeneruar i bashkëngjitet një kombinimi fitues ose humbës. Pra, nëse humbni apo fitoni, rezultati aktual është i paracaktuar nga RNG. Me fjalë të tjera, nuk mund të parashikoni rezultatin e një loje video slot.

Si fitojnë para kazinotë nga automatet

Fitimet më të mëdha të kazinosë në internet janë nga luajtja e lojërave elektronike. Për shembull, Jonathan Heywood, një ushtar britanik, pati fat pasi fitoi 17.2 milionë dollarë duke luajtur lojën progresive Mega Moolah të Microgaming. Alexander nga Suedia gjithashtu fitoi 9.7 milionë dollarë pasi luajti në Mega Fortune të NetEnt. Pra, si arrijnë kazinotë në internet të qëndrojnë në këmbë pavarësisht këtyre fitoreve të mëdha?

Këto kazino përdorin Kthimin te Lojtari (RTP) për të përcaktuar shumën që paguan slot. Me fjalë të thjeshta, lojtari nuk mund të fitojë më shumë se 100%. Pra, nëse jeni duke luajtur një lojë slot me një normë RTP 95%, pagesa do të jetë 96 dollarë për çdo 100 dollarë të bastit. Prandaj, mashtrimi është të gjesh një slot video me një normë më të lartë RTP. Në përgjithësi, RTP i bën lojërat elektronike jashtëzakonisht fitimprurëse për kazinotë.

A janë të manipuluara automatet e kazinove në internet?

Nëse makinat e fatit mund të manipulohen, atëherë pothuajse të gjitha kazinotë me bazë tokësore dhe në internet do të mbyllnin dyqanet deri tani. Por për t'u siguruar që automati është i drejtë, luani në kazinotë online të rregulluara. Gjeni kazinotë të rregulluara nga juridiksionet kryesore si Komisioni i Lojërave në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës, Komisioni i lojërave të fatit në Gjibraltar etj. Gjithashtu, kontrolloni për certifikimin eCOGRA.

Si të fitoni duke luajtur automate

Përveç zgjedhjes së një kazinoje të rregulluar dhe të drejtë në internet, ka disa gjëra që duhet të bëni për të fituar duke luajtur lojëra elektronike video. Së pari, dijeni se luajtja e lojërave elektronike të videove për orë të gjata nuk garanton sukses. Për shkak se rezultatet e automatit janë të rastësishme, këmbëngulja mund të përfundojë vetëm duke varfëruar bankën tuaj dhe duke ju futur në një rrëmujë financiare.

Një tjetër pikë e nënvlerësuar, por vendimtare është të zgjidhni lojëra elektronike që i përshtaten personalitetit tuaj të lojës. Jeni duke kërkuar për mundësi jackpot ose fitore të vogla por të shpeshta? Për fitore të rëndësishme, zgjidhni lojëra elektronike me tre rrotulla pasi ato theksojnë më shumë në jackpot-et, megjithëse më shumë rrotullime humbëse. Nga ana tjetër, zgjidhni lojëra elektronike video me bonuse pick'em për të shijuar fitore të shpeshta të vogla dhe lojë të zgjatur. Pra, vendosni se cila ofron më shumë vlerë.

konkluzioni

Makinat e fatit janë argëtuese për t'u luajtur, por vetëm nëse keni një kuptim të thellë të lojës. Pas leximit të këtij artikulli, jam i sigurt se mund të luani dhe të fitoni në çdo automat. Por gjithmonë mbani mend se përvoja është jetike. Prandaj, merrni rreziqe dhe provoni gjëra të reja.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme