Si të ruani shëndetin e rreptë të lojërave të fatit dhe të luani me përgjegjësi

Lajme

2021-06-25

Eddy Cheung

Pyetni çdo lojtar me përvojë për përvojën e lojërave të fatit në ditët e tyre të lulëzimit, dhe kjo është një histori e hidhur dhe e ëmbël. Megjithëse bixhozi në një mjedis personal është argëtues, mund të jetë i shtrenjtë dhe i lodhshëm, duke pasur parasysh se kumarxhinjtë duhet të udhëtojnë në kazinonë më të afërt.

Si të ruani shëndetin e rreptë të lojërave të fatit dhe të luani me përgjegjësi

Por falë inovacionit, lojërat e fatit në celular u mundësojnë lojtarëve të kënaqen pothuajse kudo. Fatkeqësisht, ky përfitim mund t'ju ekspozojë ndaj varësisë së mundshme të lojërave të fatit. Pra, çfarë është saktësisht bixhozi i përgjegjshëm dhe si e mbani një mënyrë jetese të shëndetshme kumari?

Çfarë është problemi i kumarit?

Ekspertët kanë mendime të ndryshme për përkufizimin e problemit të lojërave të fatit. Por në përgjithësi, varësia nga kumari është kur një lojtar nuk mund t'i rezistojë dëshirës për të luajtur kumar, duke çuar në pasoja të pafavorshme sociale dhe personale. Ndërsa një lojtar që është i varur nga kumari mund të jetë i vështirë për t'u kontrolluar, parandalimi i kësaj rrëmuje është mjaft i thjeshtë. Në fakt, kazinotë më të mira celulare kanë shfaqur qartë shënjat që mbrojnë lojërat e përgjegjshme të fatit.

Këshilla për të ndihmuar në ruajtjen e shëndetit tuaj të lojërave të fatit

Tani ndiqni këto këshilla për t'u siguruar që mund të luani kumar sot, nesër dhe në të ardhmen me përgjegjësi:

Planifikoni përpara

Kumarxhinjtë me përvojë e dinë se planifikimi është bileta e sigurt për suksesin e lojërave të fatit. Pa planifikimin e duhur, ju mund të vizitoni kazinonë me një bankroll prej 1000 dollarësh vetëm për të dalë pa asgjë. Me këtë në mendje, sigurohuni që të luani në një kohë të caktuar për të shmangur një përplasje midis kohës së lirë dhe jetës sociale ose profesionale.

Përveç kësaj, krijoni një bankroll të lojërave të fatit dhe respektojeni atë pavarësisht situatës. Për shembull, nëse planifikoni të përdorni 100 dollarë nga bankrolli juaj prej 1000 dollarësh, largohuni nga tabela sapo të arrini shumën. Dhe po, mos ndiqni humbjet.

Kujtojini vetes se bixhozi është një sport

Shikoni përreth kazinosë dhe kërkoni këdo që siguron jetesën nga kumari. Ndoshta vetëm shefi i gropës! Me fjalë të tjera, pak lojtarë sigurojnë jetesën nga kumari. Nëse nuk jeni me fat për të fituar një jackpot prej 1 milion dollarësh, trajtojeni kumarin thjesht si një aktivitet argëtues.

Mbani mend, kazinotë në internet dhe kazinotë me bazë tokësore kanë avantazhin matematikor. Dhe si zakonisht, të fitosh kundër majës së shtëpisë është një urdhër i madh. Pra, luani për argëtim dhe ikni sapo të fitoni diçka. Kjo është e vetmja mënyrë e provuar për të mposhtur skajin e shtëpisë.

Vendosni kufij kohorë

Të shpenzosh shumë kohë duke luajtur kumar pa bërë pushime mund të jetë katastrofike. Por për mbrojtjen tuaj, bixhozi mund të jetë aq argëtues sa të harroni të bëni pushime të rregullta për t'u qetësuar dhe për të rimenduar strategjinë.

Megjithatë, duke bërë këtë, ju po rrezikoni bankrollin sepse do të shpenzoni shumë në tryezë. Kjo gjithashtu mund t'ju bëjë viktimë e varësisë ndaj lojërave të fatit. Prandaj, keni kontroll mbi sasinë e kohës që përdorni lojërat e fatit. Është më mirë të luani vetëm gjatë kohës së lirë.

Shmangni pijet alkoolike të panevojshme

Siç u tha, kumari supozohet të jetë argëtues dhe argëtues. Pra, është normale të pini disa pije gjatë seancave tuaja të lojërave të fatit. Por, teproni me pije alkoolike dhe cigare do të rrezikojë shëndetin tuaj të kumarit. Siç e dini tashmë, konsumimi i shumë prej këtyre produkteve rekreative mund të jetë i dëmshëm.

Gjithashtu, alkooli mund të dëmtojë gjykimin tuaj kur jeni në tavolinë ose automat. Çfarë është më e keqja, ju do të reduktoni bankrollin tuaj duke blerë pije të panevojshme. Kjo është arsyeja pse këshillohet të luani kumar vetëm kur jeni esëll. Nëse jo, së shpejti mund ta gjeni veten duke marrë hua para për të luajtur kumar.

konkluzioni

Bixhozi është një aktivitet argëtues nëse bëhet me përgjegjësi. Pra, ndiqni këshillat e mësipërme për të mbajtur një mënyrë jetese të shëndetshme kumari. Përpiquni më së miri në nivelin tuaj për të lënë duhanin sapo të ndjeni ndonjë problem kumari. Gjithashtu, bisedoni me dikë nëse dyshoni se bastet po ju pushtojnë jetën. Gjithmonë mbani mend se nuk ka turp të pranoni të metat tuaja. Lexoni më shumë rreth lojërave të përgjegjshme këtu.

Nëse keni nevojë për ndihmë ose më shumë informacion, ju lutemi kontaktoni GamCare.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme