Siguria e aplikacioneve të kazinosë celulare vazhdon të përmirësohet

Lajme

2021-03-26

Shumë kazinove online janë të ndershëm dhe nuk duan gjë tjetër veçse argëtimin e lojtarëve dhe bëjnë disa fitime në këmbim. Por si zakonisht, disa kazino mashtrues janë të prirur për të shkatërruar reputacionin e lojërave të fatit në internet. Prandaj, është jetike të kontrolloni veçoritë e nevojshme të sigurisë përpara se të luani në ndonjë kazino celulare.

Siguria e aplikacioneve të kazinosë celulare vazhdon të përmirësohet

Rregullatori dhe licencimi

Ju nuk mund të pretendoni se po luani në një vend të sigurt dhe të sigurt kazino celulare nëse nuk është i licencuar dhe i rregulluar. Në fakt, kjo është pika më kritike për t'u kërkuar në veçoritë e sigurisë së një kazinoje celulare. Me këtë tha, një kazino celulare duhet të licencohet dhe certifikohet nga mbikëqyrësit kryesorë të iGaming. Shumica e kazinove celulare me reputacion kanë leje nga ku kanë serverët e vendosur dhe juridiksionin ku operojnë. Sot, organet rregullatore më të respektuara janë UKGC, MGA, Komisioni i Lojërave Kahnawake dhe më shumë.

Por kjo është vetëm maja e ajsbergut kur bëhet fjalë për licencimin dhe rregullimin. Kjo për shkak se juridiksionet në mbarë botën po punojnë ditë e natë për të futur masa të reja për të frenuar mashtrimin dhe mashtrimin. Për shembull, në Mbretëria e bashkuar, lojtarët në internet nuk mund të përdorin karta krediti për të luajtur kumar pas ndalimit të kartës së kreditit në prill 2020. Në Gjermani, lojtarët kanë një kufi të aksioneve prej 1 € kur luajnë virtuale slot makinat. Në përgjithësi, rregullimi i kazinove në internet po bëhet më i shtrënguar në shumicën e fushave. Merrni një kazino celulare që i përmbahet të gjitha këtyre rregullave.

Rëndësia e sigurisë së aplikacionit

Përveç licencimit, siguria e aplikacioneve është gjithashtu e rëndësishme kur bëhet fjalë për të dhëna të ndjeshme. Serverët e kazinosë celulare ruajnë informacionin jetik të lojtarit, si adresën fizike, numrat e kartës së kreditit, numrat e telefonit, etj. Prandaj, në këtë rast, HTML5 është kritik. Kjo teknologji i lejon lojtarët të aksesojnë llogaritë e tyre të lojërave të fatit në shumë pajisje pa u ekspozuar ndaj kërcënimeve të mundshme.

Por, ndërsa siguria e aplikacioneve të kazinosë celulare vazhdon të përmirësohet, hakerët gjithashtu nuk po flenë në dafinat e tyre. Pra, shumica e kazinove celularë kanë investuar shumë në veçori shtesë të sigurisë për të qëndruar një hap përpara. Për shembull, kazinotë e reja dhe ekzistuese tani po përfshijnë sistemet e njohjes së fytyrës në aplikacionet e tyre. Në këtë mënyrë, vetëm një fytyrë e njohur mund të hyjë në aplikacionin e lojërave të fatit.

Një fushë tjetër ku siguria e aplikacioneve ka përmirësuar hapa të mëdhenj janë metodat bankare. Aktualisht, ka shumë metoda bankare me portofolin elektronik dhe pagesa kripto që ofrojnë siguri të nivelit të lartë të të dhënave financiare dhe anonimitetin e lojtarit. Disa kazino celulare me reputacion po pranojnë tashmë pagesa me kripto, si p.sh Bitcoin.

Sistemet e verifikimit të moshës dhe identitetit

Të gjitha kazinotë celulare të rregulluara duhet të sigurojnë që çdo lojtar pjesëmarrës është i moshës ligjore të ligjit rregullator. Për ta siguruar këtë, kazinotë celulare përdorin softuer verifikimi të moshës dhe identitetit për të vërtetuar se të dhënat e lojtarit janë të sakta. Një lojtari mund t'i kërkohet të sigurojë një kopje të ID-së së tij të lëshuar nga qeveria dhe vërtetimin e vendbanimit.

Disa madje shkojnë deri në mbajtjen e një takimi virtual me lojtarin pas marrjes së dokumenteve të informacionit personal. Por për fat të mirë, ky proces rigoroz zakonisht ndodh kur tërhiqeni për herë të parë, megjithëse mund të ndryshojë në kazino.

Përditësoni rregullisht sistemin operativ të telefonit inteligjent dhe aplikacionin celular

Përpara se të drejtoni një gisht fajësues, është jetike të dini se siguria e një aplikacioni celular kumari fillon me lojtarin e kumarit. Disa lojtarë e lëshojnë veten duke dështuar në përditësimin e sistemeve dhe aplikacioneve të smartfonëve të tyre. Mos harroni se përditësimet më të fundit vijnë me veçori po aq të përmirësuara të sigurisë celulare.

Për fat të mirë, shumica e përditësimeve të telefonit janë automatike këto ditë. Por gjithmonë sigurohuni që të kaloni manualisht përditësimet e disponueshme për të siguruar që gjithçka është e përditësuar.

Për më tepër, përpiquni të blini teknologjinë më të fundit të smartfonëve, megjithëse mund t'ju kushtojë disa dollarë. Në këtë mënyrë, ju mund të shijoni veçori të përmirësuara si 5G, përditësime më të shpeshta, procesorë më të shpejtë dhe më shumë.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme