Strategjia e Pokerit të Videove në internet që funksionon në të vërtetë

Lajme

2021-01-03

Harrojeni videon e famshme lojëra elektronike Për një minutë. Video poker është loja e kazinosë për të luajtur. Video poker makineritë premtojnë fitime më të larta se automatet apo çdo lojë tjetër kazino. Ndërsa kthimi mesatar në një automat është më pak se 95%, video pokeri mund të arrijë 98% ose më shumë. Por për të marrë në dorë këtë çmim tërheqës, ju nevojitet strategjia e përsosur e pokerit. Pra, lexoni për të mësuar disa.

Strategjia e Pokerit të Videove në internet që funksionon në të vërtetë

Luaj brenda mundësive të tua

Kur flasim për lojën e video-pokerit me para të vërteta, në mendje na vjen menaxhimi i bankrollit. Megjithëse aftësia dhe përvoja luajnë një rol të rëndësishëm në fitimin e një loje video pokeri, fati është gjithmonë përcaktuesi. Prandaj, duhet të krijoni një bankroll video pokeri dhe ta menaxhoni atë si një profesionist për të lundruar pa probleme në një vrapim të ftohtë. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të keni një bankroll të vogël për të minimizuar humbjet. Më të suksesshmit kazino online lojtarët e dinë se rreziqet më të larta do të thotë shpërblime më të mira. Pra, mos u ulni me një bankroll të vogël dhe prisni të fitoni shumë kundër shtëpisë. Zakonisht, ju do të humbni buxhetin tuaj brenda disa orësh dhe do të filloni të dëshironi të kishit më shumë.

Luaj në kazinonë e duhur në internet

Edhe pse kjo pikë mund të duket e drejtpërdrejtë, gjetja e kazinosë së duhur të pokerit në internet mund të ndikojë në shanset tuaja për të fituar. Për fat të mirë, ka disa kazino të rregulluara të pokerit me video celular pajisje apo kompjuterë. Rendisni me kujdes opsionet tuaja dhe zgjidhni një kazino celulare që garanton sigurinë e parave dhe informacionit tuaj personal. Kërkoni një kazino të mbikëqyrur nga organe të njohura si Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar ose Autoriteti i Lojërave të Maltës. Lojërat e kazinosë duhet gjithashtu të miratohen nga Ecogra për të siguruar drejtësinë e lojërave. Dhe sigurisht, çdo faqe interneti e besueshme e kazinosë në internet duhet të jetë e koduar SSL.

Zgjidhni një lojë video pokeri të fitueshme

Përveç zgjedhjes së kazinosë së duhur në internet, duhet të zgjidhni edhe lojën e pokerit me kujdes. si blackjack dhe ruletë, video poker vjen në konfigurime të ndryshme, ku disa janë më miqësorë me lojtarët se të tjerët. Kjo është arsyeja pse ju duhet të hidhni një vështrim të mprehtë në variancën e makinës së pokerit video, pasi kjo mund të ndikojë në suksesin tuaj afatshkurtër. Për shembull, nëse jeni duke luajtur një lojë me variancë të ulët si Jacks or Better, do të merrni fitore të shpeshta, por të vogla në rritje. Gjithashtu, marrja e këtyre fitoreve nuk kërkon një bankroll të madh. Për lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të lartë, nuk do të merrni ato fitore të rregullta. Prandaj, ju mund të zbrazni bankrollin tuaj në një periudhë të shkurtër. Për fat të mirë, këto lojëra kanë norma të shkëlqyera RTP që mund të mbushin bankrollin tuaj në një fitore të vetme. Pra, shkoni për lojëra video poker me paqëndrueshmëri të ulët nëse dëshironi të luani më gjatë.

Gjeni tabelën e duhur të pagesave

Siç u përmend më lart, zgjedhja e variantit të duhur të pokerit të videove është thelbësore nëse jeni serioz për t'i dhënë shtëpisë një goditje të jetës së tyre. Thënë kështu, Jacks or Better vjen me tabela të shumta pagesash. Por ndërsa çdo tabelë pagese ofron një avantazh të ndryshëm shtëpie, gjithmonë shkoni për një 9/6 (ose më shumë) kur luani Jacks or Better. Kjo për shkak se një tabelë pagese 9/6 jep një kthim të drejtë me pagesë të plotë për 6 monedha dhe pagesë të plotë të shtëpisë për 9 monedha. Në përgjithësi, të luash në një tabelë pagese që ofron më pak se një tabelë pagese 9/6 është një jo e madhe.

Mos harroni bonuset

Shumica e kazinove ofrojnë promovime dhe bonuse jo vetëm për lojëra elektronike por edhe lojëra video poker. Nëse doni të mposhtni makinën e pokerit me video, synoni promovimet e duhura. Shumica e promocioneve do t'ju shpërblejnë me para falas për të shijuar lojërat. Sidoqoftë, lexoni së pari shtypjen e imët përpara se të kërkoni bonusin. Mos hezitoni të kontaktoni mbështetjen nëse keni nevojë për sqarime të mëtejshme.

konkluzioni

Pasi të keni lexuar këtë udhëzues pokeri, duhet të jeni gati për t'iu bashkuar botës emocionuese të video-pokerit. Megjithatë, gjithmonë shijoni lojën fillimisht dhe luani me përgjegjësi. Përdorni një strategji 'stop-humbje' për të siguruar që të mos ndiqni humbjet. Dhe mbi të gjitha, zgjidhni kazinonë dhe lojën e duhur të pokerit në internet. Kënaquni!

Lajmi i fundit

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra kazino celulare
2023-01-31

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra kazino celulare

Lajme