Strategjitë e Pokerit në internet

Lajme

2021-02-06

Video poker është një nga kazinotë më të nënvlerësuara lojëra ndonjëherë. Kjo është pjesërisht sepse loja kërkon shumë disiplinë, menaxhim bankroll dhe vendosmëri. Por e gjithë kjo është një mit me internetin e duhur poker strategjisë. Pavarësisht nëse preferoni lojëra me para ose turne pokeri, më poshtë janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të fitoni para duke luajtur poker në internet. Le të mësojmë!

Strategjitë e Pokerit në internet

# 1 Keni një limit humbjeje

Disa lojtarë të pokerit rekomandojnë që lojtarët duhet të vazhdojnë të luajnë nëse janë duke fituar apo humbur. Por kjo është larg nga e vërteta. Nëse jeni nën presion të madh financiar në tavolinë, gjëja më e nderuar për të bërë është ta hidhni poshtë dhe të provoni herën tjetër. Bëjeni këtë sapo të keni humbur kufirin tuaj të paracaktuar. Gjithashtu, gjithmonë hiqni dorë kur jeni duke fituar. Kjo është mënyra e vetme e sigurt për të fituar duke luajtur poker online.

#2 Mbani shënime

A janë normat tuaja të fitimit shumë më të larta kur luani Texas Hold'em sesa Omaha? A goditni dhe vraponi kur jeni duke fituar? Këto janë vetëm disa nga gjërat që duhet të kuptoni për të siguruar një brez fitues afatgjatë. Mundohuni të kuptoni dobësitë dhe pikat tuaja të forta dhe punoni për t'i përmirësuar ato. Është interesante se ka shumë programe për t'ju ndihmuar të gjurmoni lojën tuaj të pokerit. Me pak fjalë, kurrë mos gënjeni veten për rezultatet e pokerit.

#3 Vendosni një limit kohor

Është më mirë të ndaloni së luajturi poker në internet sapo të mbarojë ora juaj atomike. Me fjalë të tjera, keni një kohë specifike të lojës dhe qëndroni në të. Ndaloni së luajturi sapo ta thotë koha juaj, edhe nëse loja duket premtuese. Njerëzit e zgjuar pranojnë të heqin dorë nga mundësitë e fitimit sesa të qëndrojnë në tryezë për një kohë të gjatë. Mund të përfundoni duke varfëruar bankrollin tuaj dhe duke humbur edhe më shumë.

#4 Mos luani shumë tavolina

Kjo strategji e fitimit të pokerit është unike më vete. Kur luani në një kazino me bazë tokësore, mund të luani vetëm në një tavolinë në të njëjtën kohë. E kundërta është e vërtetë kur luani poker online. Për aq sa është joshëse të luash në shumë tavolina, mund të rezultojë katastrofike. Lojtarët zakonisht marrin vendime të shpejta dhe të gabuara kur lëvizin nga një tryezë pokeri në tjetrën. Por nëse jeni të sigurt për aftësitë tuaja të shumëfishta, vazhdoni dhe fitoni më shumë para.

#5 Luaj më pak duar

Të luash më pak duar dhe t'i luash ato në mënyrë agresive është një strategji e pokerit në internet që ka funksionuar për shekuj. Edhe lojtarët më të mirë në botë e dinë se ka një kufi për numrin e duarve fillestare për të luajtur. Gjëja më e mirë për të bërë është të luani një gamë të ngushtë duarsh të luajtshme ose të forta dhe t'i luani ato në mënyrë agresive. Luaj duart spekulative si 5, 6 dhe 7 për të maskuar fuqinë e dorës aktuale. Kundërshtarët tuaj nuk do të parashikojnë nëse keni një 7-6, AK ose AA kur bëni ngritjen. Jini të ngushtë dhe agresiv!

#6 Sulmoni në mënyrë agresive kur kundërshtari është poshtë

Shumica e lojtarëve të pokerit në internet nuk e dinë se cilat duar mund të thërrasin disa baste siç duhet. Prandaj, kur ata kontrollojnë, do të thotë se ata kanë një dorë të dobët që do të paloset kur të përballen me baste të shumta. Kur kundërshtari juaj tregon këtë dobësi, përfitoni dhe goditini fort. Truku është të bëni bllof në mënyrë efektive duke i lënë letrat të diktojnë lëvizjet tuaja në tryezë.

#7 Luaj Safe

Fitimi i pokerit në internet është pothuajse i pamundur nëse nuk luan në kazinonë e duhur celulare. Për fat të mirë, ka mijëra të rregulluara kazinove celulare që i lejon lojtarët të shijojnë të gjitha variantet e pokerit pa u shqetësuar për sigurinë. Sigurohuni që kazinoja të jetë e rregulluar dhe lojërat të jenë të certifikuara për drejtësi. Gjithashtu, kontrolloni mbështetjen e klientit, metodat bankare dhe sigurisht, bonuset e disponueshme të pokerit.

Përmbledhja

Mbani mend, ju ende mund të humbni duke u besuar strategjive të mësipërme të pokerit në internet. Kjo sepse lojërat e kazinosë, përfshirë pokerin, kanë të bëjnë me fat. Por me përvojë të mjaftueshme dhe disa këshilla të forta pokeri, ju mund të fitoni përfundimisht. Kenaqu!

Lajmi i fundit

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra kazino celulare
2023-01-31

Si të argëtoheni më shumë duke luajtur lojëra kazino celulare

Lajme