Lajme

September 25, 2023

Superna Kalle emërohet Shef i Strategjisë dhe Përmbajtjes në Aristocrat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Aristocrat Leisure Ltd (ASX: ALL), një furnizues kryesor i teknologjisë së kazinosë celulare, ka bërë një tjetër takim për të forcuar gradat e saj të drejtuesve të lartë. Kjo ndodhi pasi kompania kohët e fundit punësoi znj. Superna Kalle si Shefe e Strategjisë dhe Përmbajtjes.

Superna Kalle emërohet Shef i Strategjisë dhe Përmbajtjes në Aristocrat

Në njoftimin për shtyp thuhet se Kalle do të punojë drejtpërdrejt nën CEO dhe Drejtor Menaxhues të Aristocrat Trevor Croker. Ajo do të fillojë detyrën e saj të re Shefe të Strategjisë dhe Zyrtares së Përmbajtjes më 9 tetor 2023.

Znj. Kalle sjell në bord përvojë të madhe menaxhuese dhe strategjike që përfshin mbi 16 vjet. Përpara se të bashkoheni me zhvilluesi i softuerit, ajo gëzoi një karrierë të shquar në Sony Pictures Entertainment (SPE).

Ajo gjithashtu mbajti role ekzekutive në zhvillimin e korporatave dhe zgjeroi rrjetet televizive të SPE në të gjithë Indinë, Japoninë dhe pjesën tjetër të Azisë. Ajo vlerësohet gjithashtu për drejtimin e rritjes së SPE në të gjithë vendin Shtetet e Bashkuara.

Zyrtari i ri më vonë shërbeu si President i Starz International, duke udhëhequr zgjerimin e shërbimit premium të transmetimit në mbi 60 vende.

Kredencialet e saj akademike përfshijnë:

  • Bachelor i Arteve nga Kolegji Barnard, Universiteti i Kolumbisë
  • MBA nga Shkolla e Biznesit NYU Stern

Z. Croker shprehu kënaqësinë e tij që një ekzekutiv me famë botërore si Superna Kalle t'i bashkohet ekipit drejtues të Aristokrat. Ai theksoi se Superna do të jetë instrumentale në ekzekutimin e strategjisë së rritjes së Grupit dhe në shfrytëzimin e pronësisë së fortë intelektuale të Aristokratit gjatë gjithë operacioneve të kompanisë.

Ai shtoi:

"Superna është një ekzekutiv global i mediave dixhitale me më shumë se 20 vjet përvojë që drejton rritjen transformuese, si një udhëheqëse operacionale dhe strategjike. Superna ka një histori të maksimizimit të vlerës strategjike të përmbajtjes në një sërë vertikalesh të mediave të konsumit. Unë pres me padurim kontributin e saj dhe e përgëzoj ngrohtësisht për emërimin e saj”

Përpara këtij emërimi, Aristokrati shpalli lëshimi i Buffalo, një vend i njohur me bazë tokësore, në kazinove celulare. Kompania thotë se lojtarët tani mund të shijojnë nga distanca eksitimin e të luajturit të këtij të preferuari nga fansat në dyshemetë e kazinove. Muajin e kaluar, kompania gjithashtu filloi shpërndarjen e saj Slot machines me temë NFL nëpër Shtetet e Bashkuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme