Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur kazino në internet dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë

Lajme

2019-09-10

Me përhapjen e internetit dhe telefonave inteligjentë të lirë, lojërat e fatit në internet po shkojnë shumë. Gjithnjë e më shumë kumarxhinj po zgjedhin të luajnë online, për shkak të komoditetit, opsioneve të gjera të lojërave dhe basteve konkurruese. Por për përvojën më të mirë të lojërave të fatit në internet, ju nevojitet telefoni i duhur.

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur kazino në internet dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë

Kur zgjidhni smartfonin më të mirë për lojëra, pengesa e parë do të jetë vendosja midis platformave Android dhe iOS. Adhuruesit e Apple do të duhet të përdorin iOS, i cili mbështetet gjithashtu në celular dhe iPad. Të gjithë telefonat inteligjentë dhe tabletët e tjerë janë të bazuar në Android dhe ofrojnë vlerë më të mirë për paratë, kur krahasojmë çmimin dhe performancën.

Smartfonët më të mirë Android për lojërat e fatit në internet

Megjithëse i shtrenjtë, ROG Phone 2 është Smartphone më i mirë Android për lojtarët në internet. Ai krenohet me një ekran të madh 6,59 inç me shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Nën kapuçin, ai përmban çipin më të fundit Snapdragon 855+, i cili aktivizon procesorët tetë bërthama dhe Adreno 640 GPU. RAM-i është 12 GB ndërsa ruajtja është 128 GB.

Një tjetër marrëveshje e shkëlqyer është Razer Phone 2, i cili gjithashtu vjen me një ekran të madh dhe shpejtësi të rifreskimit 120 Hz. Ai bazohet në çipin Snapdragon 845 dhe mundësohet nga një procesor tetë bërthamash dhe GPU Adreno 630. RAM është 8 GB ndërsa memoria është 64 GB. Për kumarxhinjtë që kërkojnë diçka më të lirë, kjo është një zgjedhje e shkëlqyer.

Smartfonët më të mirë iOS për lojërat e fatit në internet

Zgjedhja më e mirë këtu është iPhone XR i ri, një model i pajisur mirë për sa i përket ekranit dhe performancës. Ka një IPS LCD 6.1 inç. Një procesor Hexacore A12 Bionic e fuqizon atë, së bashku me grafikë Apple GPU me 4 bërthama të mbështetura nga 3 GB RAM. Opsionet e ruajtjes janë 64 GB, 128 GB dhe 256 GB.

XR është më i fundit nga Apple, që do të thotë se çmimi i tij është shumë i lartë. Një alternativë e mirë është Apple iPad (2018) i cili krenohet me një ekran të madh, performancë të fuqishme dhe është shumë më i lirë se iPhone XR. Ndërsa një iPad mund të mos jetë aq i lehtë për t'u bartur sa iPhone, ai sjell në jetë lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Përmbledhje

Kur zgjidhni një telefon celular për lojërat e fatit në internet, duhet të merren parasysh disa faktorë. Së pari është ekrani; një panel i dukshëm i qartë është, sigurisht, më i miri. Ergonomia është gjithashtu thelbësore për një mbajtje të rehatshme. Procesori, GPU, RAM dhe ruajtja janë gjithashtu të rëndësishme, së bashku me kapacitetin e baterisë.

Atje i keni njerëz, telefonat inteligjentë më të mirë Android dhe iOS për lojërat e fatit në internet. Ndërsa telefonat inteligjentë mesatarë mund të mbështesin lojërat e kazinosë në internet, ju nevojitet një pajisje e fuqishme për përvojën më të mirë me kazinonë live. Mundësia më e mirë për para është një Smartphone Android; më shumë fuqi, me një çmim të përballueshëm.

Telefonat inteligjentë më të mirë për kazino në internet dhe lojëra të kazinove të drejtpërdrejta

Në këtë artikull, gjeni të gjithë telefonat celularë më të mirë Android dhe iOS për lojërat e fatit në internet, duke përfshirë kazinonë në internet dhe lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme