Variacione të njohura të Blackjack Mobile për para të vërteta

Lajme

2022-06-29

Blackjack është një lojë klasike me letra që vjen në shumë variacione në internet. Sot mundesh luaj blackjack në celular në mbi 20 variacione të përhapura në lojëra RNG dhe live. Por jo të gjitha Blackjack celular lojërat ia vlen të luhen. Disa lojëra kanë rregulla, pagesa dhe veçori të përgjithshme më të mira në lojë. Pra, ky postim shqyrton lojërat më të mira të blackjack me para të vërteta për t'u luajtur në smartphone ose tablet.

Variacione të njohura të Blackjack Mobile për para të vërteta

Diferenca e lojës Blackjack Mobile

Si ndryshojnë këto lojëra? Përpara se të renditni lojërat më të mira të blackjack celular, është jetike të mësoni se si t'i dalloni këto variante. Për shembull, lojtarët mund të dyfishohen vetëm me një total të dorës 11, 10 ose 9 në Blackjack Evropian. Gjithashtu, disa variacione kërkojnë që tregtari të godasë nëse ata kanë një 17 të butë (17 me një ACE), ndërsa të tjerët kanë nevojë që ato të qëndrojnë. Plus, disa lojëra mund të kufizojnë numrin e herëve që lojtarët mund të ndahen për dorë. 

Lojërat më të njohura të Blackjack për të luajtur në kazinotë celulare

Këtu janë lojërat më të zakonshme blackjack që do të gjeni në pothuajse çdo kazino celulare. Shikoni listën më poshtë:

Blackjack klasik (Blackjack amerikan)

Vetëm emri flet shumë. Blackjack klasik është lloji tradicional i blackjack-ut i zakonshëm në shumicën kazinove celulare. Objektivi kryesor i kësaj loje është relativisht i drejtpërdrejtë. Thjesht krijoni një total të dorës afër 21 dhe mundni tregtarin. Megjithatë, sigurohuni që të mos i kaloni 21. Nëse kjo ndodh, ju humbni.

Është jetike të theksohet se Blackjack Classic përdor 2-4 kuverta letrash. Gjithashtu, lojtarët mund të ndahen ose dyfishohen në çdo moment, me tregtarin që godet në 17 soft. Përveç kësaj, tregtari kontrollon për blackjack. Në përgjithësi, është loja më e drejtpërdrejtë e blackjack celular për fillestarët. 

Blackjack Evropian

Blackjack Evropian është një tjetër variant standard i blackjack-ut. Ashtu si versioni amerikan, kjo lojë përdor dy kuverta letrash me rregulla të ngjashme të lojës. Megjithatë, në versionin evropian, tregtari qëndron në soft 17. Kjo e bën atë një nga lojërat më miqësore për lojtarët për ata që mund ta shfrytëzojnë këtë rregull. 

Por kazinotë celulare në internet nuk janë memecë. Ata kanë rregulla të tjera të rrepta për të parandaluar lojtarët që të shfrytëzojnë këtë boshllëk. Për shembull, tregtari nuk mund të kontrollojë për blackjack, ndryshe nga varianti amerikan. Por ky është ndryshimi i vetëm, pasi lojtarët mund të dyfishohen me 11, 10 ose 9. 

Perfect Pairs Blackjack

Nëse jeni tundues i fatit, këtu është variacion i përsosur i blackjack-ut në internet. Kjo lojë zbavitëse ruan rregulla të ngjashme të lojës si versioni klasik. Për shembull, tregtari godet në soft 17 dhe lojtarët lejohen të ndahen dhe dyfishohen.

Por tërheqja kryesore e kësaj loje me letra është basti shtesë anësor. Lojtarët parashikojnë që dy letrat e para të shpërndara janë një çift në këtë bast. Sigurisht, këto janë vlerat numerike të kartave, megjithëse mund të gjeni lojëra që paguajnë për përputhjen e ngjyrave. Basti i përsosur në çift ka një pagesë joshëse prej 30:1.

Blackjack me shumë duar

E fundit, por padyshim jo më e rëndësishmja, luani Blackjack Multihand për të hequr qafe hangjack-un tuaj. Objektivi kryesor nuk ndryshon as këtu. Krijoni një 21 dhe dërgoni tregtarin te pastruesit. Megjithatë, kjo lojë i lejon lojtarët të luajnë disa duar, pra Blackjack Multihand.

Pra, si është e dobishme të luash me shumë duar? Mirë, shanset tuaja rriten ndërsa shihni më shumë kuverta në tavolinë. Me fjalë të tjera, ky blackjack celular është i përsosur për sportelet e kartave. Dhe më e mira nga të gjitha, basti minimal në këtë variant është shpesh më i ulët.

konkluzioni

Këto janë variacionet më të mira nëse ju pëlqen të luani blackjack në celular. Për fillestarët, përmbajuni diçkaje relativisht të drejtpërdrejtë si versioni amerikan ose evropian. Por nëse i besoni aftësive tuaja të numërimit të kartave, versioni Multihand mund t'ju prezantojë me disa mundësi të shkëlqyera. Dhe mos harroni të shikoni versione të tjera si Spanish 21, Pontoon Blackjack dhe Hi-Lo. Argëtohu!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme