Zhvillimi i kazinove celulare nga e para

Lajme

2021-04-03

Eddy Cheung

Vetëm disa dekada më parë, mendimi për të luajtur të preferuarin tuaj kazino online Loja në shtëpi ishte e paimagjinueshme. Njerëzit udhëtonin deri në kazinotë tokësore për argëtim me kumar. Por sot, aplikacionet e lojërave të fatit në internet janë bërë aq të zakonshme sa që kërcënojnë edhe ekzistencën e vendeve të basteve personale.

Zhvillimi i kazinove celulare nga e para

Sidoqoftë, çfarë ndodh saktësisht në prapaskenë kur krijoni një aplikacion celular kumari? Epo, duke ditur bazat e zhvillimit kazinove celulare mund të ndihmojë biznesin tuaj të mbetet konkurrues në tregun disi konkurrues.

Përcaktoni audiencën tuaj të synuar

Siç mund ta dini tashmë, lojtarët e kazinove celularë janë grupi më i larmishëm që mund të gjeni. Kjo bën procesin e zhvillimit të një kazinoje celulare lojë goxha sfiduese. Ju duhet të shpikni një produkt që i përshtatet bazës më të gjerë dhe të larmishme të klientëve. Me pak fjalë, ju duhet të përcaktoni me kujdes audiencën tuaj të synuar nëse biznesi do të ketë sukses.

Me këtë thënë, slot makinat janë loja më e zakonshme në çdo kazino të caktuar në internet. Kjo për shkak se ato janë fleksibël dhe ofrojnë mundësi të gjera për zhvilluesit për t'i përmirësuar ato. Nga ana tjetër, lojërat e tavolinës si blackjack, baccarat dhe ruletë lini hapësirë minimale të inovacionit. Këtu, ju duhet t'i përmbaheni bazave të lojës, ose produkti juaj do të jetë shumë larg markës.

Vendosni një softuer për t'u përdorur

Shumica e titujve të lojërave elektronike duken mjaft të ngjashme për sa i përket paraqitjes, grafikës, lojës dhe kolonës zanore nëse shikoni nga afër. Por kjo nuk është një rastësi, pasi ka një pjesë të vogël të zhvilluesve më të mirë të lojërave. Pra, për të siguruar që lojtarët tuaj të kenë përvojën më të mirë të lojës, shkoni vetëm te furnizuesi më i mirë dhe më i besueshëm i softuerit.

Për shembull, nëse kazinoja juaj në internet do të ofrojë kryesisht lojëra elektronike video, kontraktoni Microgaming për t'i ofruar audiencës tuaj më shumë se 600 tituj lojërash. Playtech, Pragmatic Play dhe NetEnt janë gjithashtu zhvillues të tjerë të shkëlqyer të lojërave elektronike. Sa për lojërat e tavolinës dhe shërbimet e tregtarëve të drejtpërdrejtë, pak mund t'i afrohen Evolution Gaming dhe Playtech. Në përgjithësi, bëni kërkimin tuaj për zhvilluesit më të mirë të softuerit për rezultatin më të mirë të mundshëm.

Dikush përmendi gjuhën e programimit

Për ata që kanë njohuri teknike për zhvillimin e lojërave, nuk ju nevojiten shërbime të një zhvilluesi të vendosur. Kjo për shkak se ju mund të krijoni gjithçka nga e para që në shtëpi. Por edhe në këtë rast, ju duhet të zgjidhni gjuhën e duhur të programimit.

Java, për shembull, ka qenë një shtyllë në skenën e zhvillimit të lojërave celulare dhe kompjuterike. Nëse audienca juaj e synuar janë përdoruesit e Android, mund të zgjidhni Kotlin. Sa për pajisjet Apple, Swift mund të jetë ajo që ju nevojitet. Në përgjithësi, sigurohuni që loja juaj të jetë e përputhshme me platforma të shumta OS.

Zgjidhni llojin e monedhës

Lloji i monedhës së përdorur në aplikacionin tuaj të lojërave të fatit mund të bëjë ose prishë marrëveshjen. Në mënyrë tipike, aplikacionet e lojërave të fatit me para të vërteta kanë një tërheqje më të fortë për lojtarët që shikojnë përtej argëtimit standard. Këto kazino dalin si alternativa ndaj kazinove me bazë tokësore. Prandaj, sigurohuni që portalet e transaksioneve të jenë të sigurta dhe procesi i regjistrimit dhe verifikimit të identitetit të jetë i fortë.

Nga ana tjetër, zgjidhni çipa virtuale ose argumente në vend të parave reale nëse produkti juaj do të jetë falas për t'u luajtur. Në këto lloj lojërash, lojtarët marrin shpërblime duke plotësuar sfidat dhe duke zhbllokuar nivelet. Sidoqoftë, mund të përfshini blerjet në lojë kur është e nevojshme. Megjithatë, mos i lehtësoni nivelet e lojës!

Këshilla Përfundimtare

Është thelbësore të mblidhen komentet e përdoruesve të përzgjedhur përpara se të kalosh me mbytje të plotë. Ndërsa kërkimi i tregut është jetik, ju mund ta dini nëse produkti arrin në shenjë përmes reagimeve të njerëzve realë. Kjo duhet të ndihmojë zhvilluesin të kuptojë fusha specifike për t'u përmirësuar. Për të përfunduar, zhvillimi i një loje kazino celulare mund të jetë i lodhshëm, por shpërblyes me të dhënat e duhura.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme