Licencat

DGOJ Spain

Tregu spanjoll i lojërave të fatit ka përjetuar rritje të dukshme gjatë viteve të fundit. Pa dyshim, më shumë spanjollë anojnë drejt lojërave të fatit çdo ditë. Kjo ka rritur gjithashtu numrin e ofruesve të lojërave të fatit në këtë vend, disa prej të cilëve i janë bashkuar radhëve të kazinove kryesore online celulare në mbarë botën.

Trego më shumë...
UK Gambling Commission

Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar lëshon licenca të ndryshme kazino celulare operatorët në vend. Ato rregullojnë lojëra të ndryshme kazino në internet si p.sh lojëra elektronike, bingo dhe lojëra tavoline. Komisioni u krijua në vitin 2005 pas miratimit të Ligjit për lojërat e fatit.

Trego më shumë...
Belgian Gaming Commission

Komisioni Belg i Lojërave (BGA) është autoriteti përfundimtar në lidhje me lojërat e fatit dhe licencimin për operatorët brenda rajonit. Supozoni se një lojtar ose kompani nuk ndjek rregullat e lojërave të fatit. Në atë rast, atyre që guxojnë të kundërshtojnë ligjin vendosen gjoba të rënda. Nëse një lojtar merr pjesë në lojëra të fatit në vende të palicencuara ose një kazino pa licencë ofron shërbime për lojtarët në Belgjikë, të dyja palët do të përballen me pasoja të rrepta. Qëllimi i Komisionit është të rregullojë operacionet si një mjet për të mbrojtur lojtarët nga operatorët e pavlerë të lojërave të fatit. Megjithëse qëllimi i Komisionit nuk është që t'i ashpërsojë gjërat me operatorët ose lojtarët, ata që shkelin ligjin do të përballen me pasojat.

Trego më shumë...
Estonian Tax and Customs Board

Kumari celular është norma e re në shumë vende në mbarë botën, pasi gjithnjë e më shumë kumarxhinj shkojnë në internet për të marrë goditjet e tyre të kazinosë. Estonia nuk bën përjashtim.

Trego më shumë...
Lithuania Gaming Control Authority

Me një ekonomi që po zgjerohet me shpejtësi, peizazhi i kazinove celularë të Lituanisë është një pjesë integrale e opsioneve argëtuese në rajon. Autoriteti rregullator, i quajtur Lituania Gaming Control (LGCA) mbikëqyr të gjitha format e lojërave të fatit, duke përfshirë kazinotë celulare. Që nga legalizimi i lojërave të fatit në 2001, industria e kazinove është shumë e rregulluar.

Trego më shumë...
Czech Republic Gaming Board

Në Republikën Çeke, bordi i lojërave të rajonit rregullon kazinotë në internet, celularë dhe të gjitha llojet e lojërave të fatit dixhital. Sipas ligjeve të rajonit, kazinotë celulare që kërkojnë licencë për të ofruar shërbime për qytetarët çekë duhet të provojnë se kompania operon sipas standardeve të drejta të operacioneve të biznesit dhe ka stabilitet financiar.

Trego më shumë...
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia

Agjencia e Inspektimit të Lotarive dhe Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit të Letonisë filloi lëshimin e licencave për operatorët e kazinove me bazë tokësore në 1998.

Trego më shumë...
Ministry of Interior of the State of Schleswig-Holstein

Tregu i parregulluar i kazinove në internet në Gjermani i ka lënë vendin kërkesave strikte për operacionet e lojërave të fatit të bazuara në ueb.

Trego më shumë...

Costa Rica Gambling License

Si të shmangni mashtrimet në një kazino celulare
2022-12-13

Si të shmangni mashtrimet në një kazino celulare

Tani ka më shumë kazino celulare se kurrë më parë për shkak të popullaritetit të tyre të madh. Çdokush mund të ngatërrohet kur zgjedh një kazino celulare, sepse ka shumë prej tyre të aksesueshme. Duke pasur parasysh se kazinotë celulare mund të jenë kazinotë më të mira të disponueshme, shqetësimet rreth mashtrimeve padyshim do të rriten.

Si të gjeni kazinonë perfekte celulare për veten tuaj
2022-11-15

Si të gjeni kazinonë perfekte celulare për veten tuaj

Në shekullin e 21-të, lojërat në internet janë në kulmin e tyre. Ndërsa ka disa lloje të lojërave në internet që njerëzve u pëlqen të luajnë, shumë preferojnë lojërat e kazinosë. Nga kazinotë fizike në ato online te kazinotë celulare, platforma po bëhet e njohur me një ritëm të jashtëzakonshëm. Tani është epoka e kazinove celulare; ato nuk janë shumë të ndryshme nga ato online, por janë më të besueshme dhe ofrojnë komoditetin përfundimtar.

Tregu hungarez i lojërave të fatit celular do të nisë në vitin 2023
2022-11-08

Tregu hungarez i lojërave të fatit celular do të nisë në vitin 2023

Vitet e fundit, shumica e vendeve të BE-së kanë rinovuar ligjet e tyre të lojërave të fatit celular në përputhje me TFEU (Traktati për Funksionimin e Bashkimit Evropian). Hungaria është bërë një nga vendet më të fundit që ka prezantuar rregulloret e reja të basteve online duke filluar nga janari 2023.

Mashtrimet e kazinove celulare: Si të shmangni mashtrimin
2021-08-19

Mashtrimet e kazinove celulare: Si të shmangni mashtrimin

Lojërat kazino online po rritet në popullaritet kohët e fundit. Edhe pse shumica e tyre janë legjitime, për fat të keq, disa janë atje për të vjedhur paratë dhe informacionin personal të njerëzve.