Czech Republic Gaming Board

Në Republikën Çeke, bordi i lojërave të rajonit rregullon kazinotë në internet, celularë dhe të gjitha llojet e lojërave të fatit dixhital. Sipas ligjeve të rajonit, kazinotë celulare që kërkojnë licencë për të ofruar shërbime për qytetarët çekë duhet të provojnë se kompania operon sipas standardeve të drejta të operacioneve të biznesit dhe ka stabilitet financiar.

Një kompani që konkurron për një licencë celulare në internet duhet të ketë depozita monetare nga 185,000 € në 1,850,000 €. Shuma e saktë e kërkuar në rezervë lidhet me llojin e lojërave që ofron kazinoja. Organi rregullator lëshon licencat çeke të kazinosë celulare për një periudhë kohore gjashtëvjeçare për operatorët nga EEA ose BE.

Czech Republic Gaming Board
Kazino celulare të licencuara nga Republika ÇekeRreth licencës çeke celulare
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino celulare 1xBet është një degë në pronësi të plotë të Sergey Korsakov. Kompania mëmë është e vendosur në Qipro dhe ka degë në mbarë botën. Kazinoja celulare 1xBet është e licencuar dhe e rregulluar sipas ligjeve të Qeverisë së Curacaos. Lobi i gjerë i lojërave në kazino celulare 1xBet është ofrues softuerësh me reputacion si Microgaming dhe NetEnt. 1Xbet është një platformë e mirë-krijuar e kazinove online në botën e lojërave të fatit. Kazinoja u lançua fillimisht në vitin 2007 dhe me kalimin e viteve, ajo ka fituar një ndjekës masiv. Të gjitha operacionet e tij janë legjitime pasi është i licencuar dhe rregulluar nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao. Si rezultat, ata mund të ofrojnë shërbime për klientët e nderuar nga e gjithë bota. Ata aktualisht kanë qindra mijëra përdorues, dukshëm më shumë se shumica e kazinove online. Në këtë përmbledhje të Kazinosë 1XBet, ne do të shikojmë pse kaq shumë njerëz e preferojnë këtë kazino celulare mbi të tjerët. Disa nga përfitimet që do të zbuloni përfshijnë përputhshmërinë me celularin, bonuset për lojtarët e rinj dhe koleksionin e shkëlqyer të lojërave.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

Themeluar nga një grup tifozësh kazino, një gjë e sigurt është se 22Bet u zhvillua duke pasur në zemër interesat e kumarxhinjve të ditëve moderne.

Bonus mirëseardhjeje deri në 750$
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Për përvojën përfundimtare të lojërave, Ruby Fortune Casino u ofron lojtarëve një shumëllojshmëri opsionesh të lojërave të fatit në internet. Jashtëzakonisht popullor që nga viti 2003, kazinoja në internet është në pronësi të Palace Group of Casinos dhe rregullohet nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Faqja është gjithmonë e disponueshme për lojtarët që kërkojnë lojëra të shkëlqyera, siguri të rreptë dhe mega pagesa.

Kazino celulare të licencuara nga Republika Çeke

Kazino celulare të licencuara nga Republika Çeke

Kazinotë celulare në internet tani për tani janë të ligjshme në Republikën Çeke. Fatkeqësisht, ligjet e lojërave të fatit në internet mund të mos adresojnë plotësisht kazinotë celulare. Megjithatë, të gjitha kazinotë bien nën Ligjin e Lotarisë të vitit 2012, i cili është një rishikim i Ligjit të 1990 mbi Lotaritë. Ligji ndikon në të gjitha lojërat e fatit në internet, përfshirë kumarin në celular. Ai rregullon të gjitha format e basteve, duke përfshirë celularët, të bazuara në uebsajt, llotaritë dhe kazinotë me bazë tokësore. Megjithatë, ligjet e vjetruara nënkuptonin se për vite rajoni përjetoi një rritje të madhe në kazinotë celulare të palicensuara që tërhiqnin qytetarët çekë për argëtim të lojërave të fatit.

Operatorët e kazinove të licencuar dhe të palicensuar po konkurronin kundër njëri-tjetrit në një treg me ligje të vjetruara. Që nga viti 2017, hyri në fuqi një akt i ri, i cili bëri që shumë kazino të ndalonin veprimtarinë në pritje të miratimit të licencës brenda kufijve të Republikës Çeke. Gjobat e shumta për mospërmbushjen e kërkesave rregullatore dhe kërkesat e larta tatimore bënë që disa kazino të mbylleshin ose të largoheshin plotësisht nga zona.

PokerStars është një kazino në internet që ofron qasje të bazuar në ueb dhe celular në lojëra për qytetarët çekë. Megjithëse opsionet për bastet celulare nuk janë aq të përhapura, disa kazino dixhitale ofrojnë shërbime celulare përmes aksesit në faqen e internetit nga një pajisje celulare. Ekzistojnë gjithashtu disa aplikacione të reja celulare të disponueshme për argëtimin e kazinove çeke.

Kazino celulare të licencuara nga Republika Çeke
Rreth licencës çeke celulare

Rreth licencës çeke celulare

Për shkak të rregulloreve të reja dhe kërkesave për licencë të vendosura në 2017 në vend, qytetarët e Republikës Çeke gëzojnë mjedise të sigurta të lojërave celulare. Si përmes aksesit celular të bazuar në ueb ose aplikacioneve celulare, kazinove të licencuara ofrojnë mjedise shumë të rregulluara për qytetarët çekë.

Ka gjithashtu kazino ndërkombëtare që ende ofrojnë akses në kazino celulare për lojtarët çekë. Ndërsa luajnë në uebsajtin ndërkombëtar, lojtarët zgjedhin markat me reputacion. Disa kazino mobile evropiane janë të licencuara nga rregullatorët globalë dhe shpesh auditohen nga mbikëqyrja e palëve të treta, si eCogra.

Që nga viti 2017, procesi i licencës ka vazhduar të evoluojë që nga zbatimi i tij i hershëm. Edhe pse shumë kazino u larguan fillimisht nga zona, peizazhi i kazinove celularë të Republikës Çeke vazhdon të rritet pavarësisht rregullave strikte. Aplikacionet ndërkombëtare të kazinove celularë po përjetojnë një rritje të lojtarëve nga Republika Çeke pasi numri i qytetarëve që marrin pjesë në lojërat e fatit celular vazhdon të rritet në mënyrë eksponenciale.

Duke vënë në dukje suksesin e disa kazinove të licencuara, markat e njohura të kazinove celularë dhe faqet kryesore të kazinove në internet kanë njoftuar synimet për të aplikuar për licencën çeke për të zgjeruar operacionet në rajon. Pavarësisht rregulloreve të rrepta, rregullatorët çekë mirëpresin kazinotë e krijuara që plotësojnë kërkesat e saj për licencim.

Rreth licencës çeke celulare