Lithuania Gaming Control Authority

Me një ekonomi që po zgjerohet me shpejtësi, peizazhi i kazinove celularë të Lituanisë është një pjesë integrale e opsioneve argëtuese në rajon. Autoriteti rregullator, i quajtur Lituania Gaming Control (LGCA) mbikëqyr të gjitha format e lojërave të fatit, duke përfshirë kazinotë celulare. Që nga legalizimi i lojërave të fatit në 2001, industria e kazinove është shumë e rregulluar.

Deri në vitin 2016, lojërat e fatit në celular kërkonin që një operator të aplikonte dhe të merrte një licencë lojrash nga autoriteti për të funksionuar ligjërisht. Për kazinotë celulare me bazë në rajone të tjera, operatori i kazinosë celulare duhet të bashkëpunojë me një nga operacionet e licencuara të kazinove me bazë tokësore të Lituanisë për të përmbushur kërkesat rregullatore.

Lithuania Gaming Control Authority
Kazinotë celulare të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të LituanisëRreth Licencës LGCA
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino celulare 1xBet është një degë në pronësi të plotë të Sergey Korsakov. Kompania mëmë është e vendosur në Qipro dhe ka degë në mbarë botën. Kazinoja celulare 1xBet është e licencuar dhe e rregulluar sipas ligjeve të Qeverisë së Curacaos. Lobi i gjerë i lojërave në kazino celulare 1xBet është ofrues softuerësh me reputacion si Microgaming dhe NetEnt. 1Xbet është një platformë e mirë-krijuar e kazinove online në botën e lojërave të fatit. Kazinoja u lançua fillimisht në vitin 2007 dhe me kalimin e viteve, ajo ka fituar një ndjekës masiv. Të gjitha operacionet e tij janë legjitime pasi është i licencuar dhe rregulluar nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao. Si rezultat, ata mund të ofrojnë shërbime për klientët e nderuar nga e gjithë bota. Ata aktualisht kanë qindra mijëra përdorues, dukshëm më shumë se shumica e kazinove online. Në këtë përmbledhje të Kazinosë 1XBet, ne do të shikojmë pse kaq shumë njerëz e preferojnë këtë kazino celulare mbi të tjerët. Disa nga përfitimet që do të zbuloni përfshijnë përputhshmërinë me celularin, bonuset për lojtarët e rinj dhe koleksionin e shkëlqyer të lojërave.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

Themeluar nga një grup tifozësh kazino, një gjë e sigurt është se 22Bet u zhvillua duke pasur në zemër interesat e kumarxhinjve të ditëve moderne.

Bonus mirëseardhjeje deri në 750$
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Për përvojën përfundimtare të lojërave, Ruby Fortune Casino u ofron lojtarëve një shumëllojshmëri opsionesh të lojërave të fatit në internet. Jashtëzakonisht popullor që nga viti 2003, kazinoja në internet është në pronësi të Palace Group of Casinos dhe rregullohet nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Faqja është gjithmonë e disponueshme për lojtarët që kërkojnë lojëra të shkëlqyera, siguri të rreptë dhe mega pagesa.

Kazinotë celulare të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Lituanisë

Kazinotë celulare të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Lituanisë

Kumarxhinjtë e Lituanisë mund të shijojnë lloje të ndryshme të lojërave të kazinosë celulare. Për sa kohë që një operator celular ka një të vlefshme licencën e lojërave të fatit të lëshuar nga autoriteti, mund të ofrojë shërbime për banorët e zonës. Të njëjtat rregulla vlejnë për librat sportiv të lëvizshëm.

Agjencia rregullatore e rajonit bllokon kazinotë ndërkombëtare celulare që tentojnë të operojnë ilegalisht brenda rajonit të Lituanisë pa licencën e duhur.

Më shumë se 165 kazino online ofrojnë shërbime për qytetarët lituanez dhe janë të licencuara siç duhet nga autoriteti. Nga të licencuarit, një pjesë e madhe ofrojnë akses në celular nëpërmjet lojërave të bazuara në ueb në një pajisje celulare ose një aplikacion celular. Këto kazino ofrojnë shërbime duke pranuar depozita dhe baste në lituanisht Litas, dollarë amerikanë dhe euro.

Duke shfaqur një përzgjedhje të gjerë të lojërave të kazinosë, kazinotë celulare ofrojnë lojëra elektronike, lojëra tavoline, poker dhe lojëra të tjera dixhitale për përdoruesit e celularëve. Nëse operon në Zonën Ekonomike Evropiane, një kazino celulare mund të marrë një licencë dixhitale të lojërave të fatit për një kazino, sallon bastesh, dhjetë ose më shumë objekte automatesh ose pesë ose më shumë vende të garave me kuaj.

Autoriteti monitoron nga afër lojërat e fatit të bazuara në ueb në rajon, duke përfshirë kazinotë celulare. Rregullore të rrepta kanë të bëjnë me licencimin për të siguruar që të gjithë lojtarët lituanez të përjetojnë një të sigurt, të sigurt dhe transparent përvojë në kazino celulare.

Kazinotë celulare të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Lituanisë
Rreth Licencës LGCA

Rreth Licencës LGCA

Autoriteti i Kontrollit të Lojërave Lituaneze ka dyfishuar operatorët e palicensuar të kazinove celularë, të cilët synojnë konsumatorët në nivel kombëtar. Autoriteti vazhdon të përballet me operatorët celularë që nuk janë në përputhje.

Vetëm bizneset e licencuara me leje për të ofruar lojëra të fatit në internet në rajon mund të ofrojnë shërbime të lojërave celulare për qytetarët e rajonit. Operatorët që nuk kanë lejet e duhura operojnë ilegalisht në hapësirën e lojërave celulare.

Ligji i Republikës së Lojërave të Lojërave përcakton kërkesat rregullatore për operatorët e lojërave në internet dhe celularë në Lituani. Në një paralajmërim për operatorët e kazinove celularë, autoriteti inkurajoi të gjitha operacionet e lojërave të fatit në distancë për të siguruar që secila platformë të jetë e licencuar siç duhet ose të mos jetë e disponueshme për kumarxhinjtë lituanez.

Ligji i lojërave të fatit frenoi mashtrimin që u rrit ndjeshëm në peizazhin e lojërave të fatit në internet të rajonit përpara miratimit të tij. Nga faqet e internetit të paligjshme deri te praktikat e paskrupullta të krijuara për të rritur sjelljen e varësisë, mënyra e vjetër e lojërave të fatit në internet u jepte kazinove me reputacion akses falas qytetarëve lituanez.

Autoriteti është përgjegjës për zbatimin e rregulloreve të reja dhe rivendosjen e besimit në lojërat celulare në Lituani. Nëse një kazino nuk ka prezencë në Lituani, kërkohet të jetë partner me një kazino të licencuar në rajon, e cila ka një funksionim me bazë tokësore. Këto partneritete sigurojnë që operacionet e kazinosë celulare t'u përmbahen rregullave strikte.

Rreth Licencës LGCA