Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia

Agjencia e Inspektimit të Lotarive dhe Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit të Letonisë filloi lëshimin e licencave për operatorët e kazinove me bazë tokësore në 1998.

Përpara se të rregullonte kazinotë online në celular, qeveria miratoi legjislacionin që përshkruan kërkesat e vendit për lojërat e fatit dhe formoi agjencinë rregullatore për të zbatuar ligjet.

Këto ligje siguruan që operatorët të kuptonin kërkesat ligjore për menaxhimin e një kazinoje dhe mbajtjen e një licence kazinoje në vend.

Që nga viti 1998, kazinotë celulare janë bërë një pjesë thelbësore e peizazhit të lojërave të fatit të Letonisë. Prandaj, kazinove dixhitale të aksesuara nëpërmjet një pajisjeje celulare kërkohet të aplikojnë për të njëjtën licencë si ndërmarrjet me bazë tokësore.

Procesi i rreptë siguron që kazinotë e licencuara celulare të mbajnë standarde të larta etike. Letonia fut në listën e zezë kazinotë në internet që nuk arrijnë të marrin një licencë.

Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
al Country FlagCheckmark

TonyBet

al Country FlagCheckmark
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta

TonyBet i ka rrënjët që nga viti 2003 kur u lançua si OmniBet. Fillimisht u zhvillua për t'i shërbyer nevojave të komunitetit estonez të basteve, por më vonë u zgjerua për të mbuluar entuziastët e kazinove. Ai ofron një libër sportiv të gjerë dhe një përzgjedhje të jashtëzakonshme të lojërave të kazinosë. TonyBet Casino është e licencuar dhe e rregulluar nga Bordi Estonez i Tatimeve dhe Doganave. Është një faqe kripto-miqësore që mbështet kriptovalutat e njohura. Estonia është një nga vendet më të reja dhe më të shquara të lojërave në rajonet nordike dhe baltike. Ajo legalizoi lojërat e fatit në tokë 26 vjet më parë, ndërsa kumari në internet në Estoni u rregullua sapo në vitin 2009. TonyBet është ndër destinacionet e njohura të lojërave në internet që kanë qenë të rëndësishme në tregun estonez. Fillimisht u lançua nën emrin e markës OmniBet në 2003. Më vonë u ble nga Antanas Guoga, i njohur gjerësisht si Tony G dhe u riemërua në TonyBet.

100 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Temë e butë
 • Kazino fituese e çmimeve
 • Lojëra elektronike ekskluzive

Kazino Z. Green është në pronësi të z. Green & Company AB, e cila është një kompani suedeze. CEO aktual është Jesper Karrbrink. Kjo kazino online është një kazino me çmime që ofron një përzgjedhje të lojërave elektronike, blackjack, ruletë dhe bastesh.

Kazinotë celulare të licencuara nga Inspektimi i Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit

Kazinotë celulare të licencuara nga Inspektimi i Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit

Që nga viti 2003, lojërat e fatit janë plotësisht të ligjshme për operatorët e licencuar të bazuar në ueb. Disa kazinove celulare ofroni shërbime të kazinosë për qytetarët e Letonisë ose nëpërmjet aksesit celular në një faqe interneti ose një shkarkimi aplikacioni në një pajisje celulare.

Kazinotë celulare të licencuara nga Inspektimi i Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit
Zoti Green

Zoti Green

Z. Green ofron akses celular në shërbimet e tij të kazinosë në internet, duke përfshirë kazinonë, bingon dhe librin sportiv. Biznesi i kazinosë mban licenca nga MB, Italia, Suedia, Danimarka, Malta dhe Letonia.

Shkarkimi i aplikacionit Mr. Green është një proces i thjeshtë. Lojtarët hyjnë në aplikacionin celular në Apple Store ose në Google Play.

Cilado që klientët përdorin për të luajtur lojëra dhe për të vënë baste, z. Green ofron më shumë se 300 lojëra për argëtim celular në lëvizje.

Kazino Paf

Lojtarët mund të shkarkojnë Paf Mobile Casino në të dyja pajisjet celulare Android dhe iOS, gjë që lejon lojën kudo që ndodhet një lojtar. Lojtarët mund të kenë akses në lojërat e tyre të preferuara.

Ka lojëra specifike për kazino celulare që kërkojnë shkarkimin e aplikacionit celular për t'u aksesuar. Lojtarët mund të hyjnë në lojën celulare të Paf Casino në paf.com/mobile.

Nëse një letonez është të paktën 18 vjeç, ai mund të luajë lojëra celulare me një operator të licencuar. Inspektimi i Mbikëqyrjes së Lotarive dhe Lojërave të Fatit është përgjegjës për rregullimin e lojërave të fatit në Letoni.

Departamenti i Kontrollit mbikëqyr dhe zbaton të gjitha lojërat e fatit, përfshirë aplikacionet celulare. Licencat lëshohen nga departamenti ligjor i qeverisë.

Zoti Green
Rreth Inspektimit të Lotarive dhe Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit

Rreth Inspektimit të Lotarive dhe Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit

e Letonisë licencimi i kazinosë Procesi kërkon që aplikantët të plotësojnë kriteret specifike për miratim, duke përfshirë pagesën prej 427 000 € plus tarifat shtesë që duhet të paguhen me aplikimin, sipas raporteve.

 • Paguani tarifën e lartë të licencës
 • Plotësoni kërkesat e moshës për lojtarët e fatit
 • Banorët e Letonisë duhet të përbëjnë 50 për qind të pozitave drejtuese ose kyçe
 • Rinovimi vjetor
 • Testimi dhe mirëmbajtja e rregullt e pajisjeve

Rregulloret e lojërave të Letonisë mandatojnë licencat për të gjithë operatorët e kazinove.

Përveç kësaj, operatorët duhet të paguajnë taksat mbi të ardhurat e kazinosë. Pas aplikimit për licencë dhe pagimit të tarifave të nevojshme, një operator kazinoje miratohet nëse plotëson standardet e larta të përcaktuara me ligj.

Vendbanimi është një kërkesë për 50 për qind të personelit kyç të një kazinoje. Një biznes i akredituar në BE duhet të mbikëqyrë testimin dhe mirëmbajtjen e pajisjeve të një kazinoje. Përveç kësaj, operatorët duhet të depozitojnë të ardhurat e kazinosë në një bankë letoneze.

Për kazinotë celulare me bazë në Letoni, kërkesat dhe tarifat janë të larta. Megjithatë, barrierat për hyrjen nuk i kanë penguar kazinotë të paraqesin aplikacione.

Disa kazino celulare kanë përfunduar procesin për të ofruar shërbime celulare online për lojtarët letonez. Duke shfrytëzuar fuqinë e internetit, Letonia vazhdon të zgjerojë kazinotë e licencuara për të ofruar shërbime celulare për qytetarët e vendit.

Rreth Inspektimit të Lotarive dhe Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit