Slovak Ministry of Finance

Në Sllovaki, Ministria e Financave rregullon të gjitha operacionet dhe licencimin e lojërave celulare.

Duke zbatuar pajtueshmërinë me rregulloret, Ministria u ofron qytetarëve akses të sigurtë në kazino celulare dhe në libra sportive.

Duke qenë se Sllovakia nuk ka një peizazh të mirënjohur të lojërave të fatit celular, rajoni nuk ka një kërkesë të madhe për licencat e kazinosë celulare.

Megjithatë, ka disa kazino online, të cilat gjithashtu ofrojnë argëtim kazino celular për banorët e rajonit.

Këto kazino celulare të licencuara duhet të ndjekin rregulloret strikte të vendit për të siguruar praktika të sigurta bastesh.

Meqenëse Ministria e Financave është përgjegjëse për zbatimin, departamenti siguron që operacionet e licencuara të kazinove celularë të funksionojnë me transparencë dhe integritet duke iu përmbajtur rregulloreve të vendit të lojërave të fatit.

Slovak Ministry of Finance
Kazinotë celulare të licencuara nga SMFRreth licencës së SllovakisëTaksa e Licencimit
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kazino celulare 1xBet është një degë në pronësi të plotë të Sergey Korsakov. Kompania mëmë është e vendosur në Qipro dhe ka degë në mbarë botën. Kazinoja celulare 1xBet është e licencuar dhe e rregulluar sipas ligjeve të Qeverisë së Curacaos. Lobi i gjerë i lojërave në kazino celulare 1xBet është ofrues softuerësh me reputacion si Microgaming dhe NetEnt. 1Xbet është një platformë e mirë-krijuar e kazinove online në botën e lojërave të fatit. Kazinoja u lançua fillimisht në vitin 2007 dhe me kalimin e viteve, ajo ka fituar një ndjekës masiv. Të gjitha operacionet e tij janë legjitime pasi është i licencuar dhe rregulluar nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao. Si rezultat, ata mund të ofrojnë shërbime për klientët e nderuar nga e gjithë bota. Ata aktualisht kanë qindra mijëra përdorues, dukshëm më shumë se shumica e kazinove online. Në këtë përmbledhje të Kazinosë 1XBet, ne do të shikojmë pse kaq shumë njerëz e preferojnë këtë kazino celulare mbi të tjerët. Disa nga përfitimet që do të zbuloni përfshijnë përputhshmërinë me celularin, bonuset për lojtarët e rinj dhe koleksionin e shkëlqyer të lojërave.

Deri në 600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

Themeluar nga një grup tifozësh kazino, një gjë e sigurt është se 22Bet u zhvillua duke pasur në zemër interesat e kumarxhinjve të ditëve moderne.

Deri në 300 € + 100 rrotullime
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Themeluar në vitin 2018, Gunsbet është një nga paratë më të mira falas dhe reale kazinove online sot. Sipërmarrja, e operuar nga Direx NV, krenohet me shumë lojëra kazino, banka të sigurta dhe një platformë miqësore për përdoruesit. Gunsbet Casino është i licencuar dhe i rregulluar në Curacao, ku operatori ka një licencë Antillephone NV (8048/JAZ2020-013).

  Kazinotë celulare të licencuara nga SMF

  Kazinotë celulare të licencuara nga SMF

  Deri në vitin 2017, asnjë kazino celulare sllovake nuk ekzistonte. Megjithatë, lojtarët nga rajoni vazhduan të aksesonin kazinotë celulare me bazë të huaj.

  Agjencia rregullatore u përpoq të bllokonte kazinotë ndërkombëtare celulare nga ofrimi i shërbimeve në rajon. Megjithatë, pas presionit të BE-së në vitin 2011, përpjekjet për të bllokuar kazinotë celulare të palicensuara u anuluan. Qasja në kazino celulare në smartfonë është relativisht e ulët në vetëm 10 përqind.

  Megjithatë, aksesi i përgjithshëm i kazinove celulare arrin më shumë se 120 përqind me pajtimtarët që marrin akses në kazino celulare me 3 ofrues kryesorë të kazinove. Orangs ka më shumë se 2.9 mili abonentë; Telekom ka 2.3 milionë; dhe o2 arrin në 1.4 milion.

  Kazinove të licencuara celulare u kërkohet të ndjekin rregullore të rrepta të krijuara për të mbrojtur qytetarët sllovakë. Meqenëse miliona njerëz hyjnë në faqet e internetit ndërkombëtare, siguria e kumarxhinjve u është lënë këtyre kazinove.

  Shumë prej tyre janë të rregulluara dhe të licencuara në rajone të tjera. Në shumicën e rasteve, kazinotë celulare të licencuara ofrojnë transparencë, lojë të ndershme dhe procese për të luftuar varësinë nga kumari.

  Ministria e financave e Sllovakisë vazhdon të monitorojë kazinotë në internet për të garantuar sigurinë e lojrave për qytetarët. Kudo që është e mundur, agjencia inkurajon licencimin për të siguruar që një kazino celulare plotëson standardet e larta për praktikat etike të biznesit.

  Përtej mbledhjes së parave nga taksat nga një përqindje e të ardhurave të kazinosë celulare, qeveria sllovake është e interesuar të sigurojë që qytetarët sllovakë të kenë akses në argëtim të sigurt celular në internet.

  Kazinotë celulare të licencuara nga SMF
  Rreth licencës së Sllovakisë

  Rreth licencës së Sllovakisë

  Që nga viti 2018, Këshilli Kombëtar në Sllovaki zbatoi një Akt revolucionar të basteve, i cili hapi operacionet e lojërave të fatit për operatorët ndërkombëtarë të kazinove.

  Për ata që hyjnë në kazino përmes aplikacioneve celulare, ky ndryshim i ligjeve theu monopolin shtetëror mbi disa forma të lojërave të fatit.

  Nga viti 2005, ligji kryesor që rregullon lojërat e fatit në tokë dhe në internet lejoi të gjitha format e lojërave të fatit në seksionet 9 dhe 29. Këto rregulla kërkonin kazino celulare online të ketë një bazë operacionesh brenda kufijve të rajonit, e cila përfshinte një server operativ për kazinonë celulare.

  Ndërsa rregulloret kanë ndryshuar, zona tani po hapet për kazinotë ndërkombëtare të lëvizshme, të cilat qytetarët dynden për t'i përdorur me shumicë. Pas disa presioneve nga BE, Sllovakia po lejon më shumë akses për qytetarët duke frenuar kufizimet në kazinotë ndërkombëtare të lëvizshme.

  Rreth licencës së Sllovakisë
  Taksa e Licencimit

  Taksa e Licencimit

  Operatorët e licencuar i paguajnë Sllovakisë një diferencë prej 27 përqind në bastet e pranuara dhe pagesat. Operatorët celularë të palicencuar nuk po paguajnë tarifat që operatorët e licencuar duhet t'i paguajnë Sllovakisë.

  Në fakt, lejimi i kazinove ndërkombëtare celulare për të hyrë tek qytetarët e Sllovakisë ka ndikuar në biznesin lokal të kazinove. Subjektet e drejtuara nga shteti kanë qenë në një pozicion të humbjes së biznesit të kazinove ndaj operatorëve celularë ndërkombëtarë në internet.

  Për fat të mirë, operacionet e licencuara celulare në Sllovaki vazhdojnë të rriten, duke u ofruar kumarxhinjve argëtim të sigurt të kazinosë celulare

  Taksa e Licencimit